Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)  (Przeczytany 279771 razy)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #705 dnia: Sierpnia 08, 2016, 21:10:30 »
A lokalizacja po WiFi działa kiedy? Jak urządzenie połączy się z siecią? A jak smartfon zostawiony w samochodzie ma się połączyć z obcymi, zabezpieczonymi sieciami?
Lokalizacja po WiFi polega  na tym, że Pan Google zapisuje sobie nazwę twojej sieci wifi, plus samochód od google street view skanuje sieci w swoim zasięgu podczas przejazdu i potem znając nazwy sieci w danej okolicy telefon jest w stanie określić swoją lokalizację z pewną dokładnością, na pewno mniejszą niż 20-50 metrów. Generalnie, jeśli chodzi o dokładność lokalizacji, to odbiornik GPS w telefonie może mieć w najlepszej sytuacji dokładność około 10 metrów.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline gazik

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #706 dnia: Listopada 02, 2016, 08:47:03 »
Witam. Borykam się z problemem wentylatora w laptopie, i narazie nie umiem chyba znaleźć pomocy.
Laptop HP dv6 - uruchamia się normalnie, przez pierwsze minuty działa normalnie, ale jak już załączy się wentylator to cały czas działa (nie wyłącza się) przy czym szumi dużo głośniej niż zawsze.... i przez to bateria szybciej pada... Ma ktoś jakiś pomysł? Albo wie może ktoś gdzie w Policach jest jakiś serwis laptopów? Z góry dziękuję za pomoc!

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #707 dnia: Listopada 02, 2016, 11:01:36 »
Pierwsze co to go rozkręć i wyczyść, najlepiej przedmuchaj wszystko sprężonym powietrzem.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #708 dnia: Listopada 02, 2016, 12:01:53 »
Prawdopodobnie pada ci wentylator będzie do wymiany, co do serwisu proponuje udać się do ENIGMY  w wieżowcu na przyjaźni.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #709 dnia: Listopada 02, 2016, 17:42:04 »
Witam. Borykam się z problemem wentylatora w laptopie, i narazie nie umiem chyba znaleźć pomocy.
Laptop HP dv6 - uruchamia się normalnie, przez pierwsze minuty działa normalnie, ale jak już załączy się wentylator to cały czas działa (nie wyłącza się) przy czym szumi dużo głośniej niż zawsze.... i przez to bateria szybciej pada... Ma ktoś jakiś pomysł? Albo wie może ktoś gdzie w Policach jest jakiś serwis laptopów? Z góry dziękuję za pomoc!
ctr+alt+delete-> następnie menadżer zadań->zakładka Procesy lub Wydajność (sprawdź czy coś nie obciąża procesora i dlatego wiatrak ci się nie wyłącza)
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2016, 17:46:19 wysłana przez VIRUS »

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #710 dnia: Listopada 09, 2016, 11:29:22 »
A ja z innej beczki chciałbym zbudować komputer za kwotę ok 2100 bez monitora sama jednostkę.  Miałby służyć do grania. Wypadłem z obiegu jakieś 6 lat temu i nie wiem z jakich podzespołów składać. Dysk nie musi być wielki i nie koniecznie musi być ssd. Dobrze by była aby w przyszłości można byłoby go rozbudowywać a nie kupować nowego. Jak mógłbym prosić to byłby wdzięczny :-)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #711 dnia: Listopada 09, 2016, 11:36:43 »
Jak do grania to trochę za mały budżet moim zdaniem.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #712 dnia: Listopada 09, 2016, 11:44:40 »
No domyślam się, że mały nie mam zamiaru grać na ustawieniach ultra, zadowolą mnie średnie.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #713 dnia: Listopada 09, 2016, 12:56:45 »
To kup konsole. I mówię to zupełnie serio. Sama grafika ci zje większość tego budżetu a gdzie tu jeszcze proc, ram i płyta? O ewentualnym zasilaczu i obudowie nie wspominając.

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #714 dnia: Listopada 09, 2016, 13:47:56 »
To kup konsole. I mówię to zupełnie serio. Sama grafika ci zje większość tego budżetu a gdzie tu jeszcze proc, ram i płyta? O ewentualnym zasilaczu i obudowie nie wspominając.
może PS4 Pro w sklepach chyba ma jutro ruszyć sprzedaż

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #715 dnia: Listopada 09, 2016, 14:49:54 »
Myślałem o tym. Mam Ps3 i chciałem 4 ale cena gier powala na kolana :-/ no nic najwyżej poczekam aż się trochę kasy dozbiera i może wtedy. No ale też jaka kwota będzie odpowiednia?

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #716 dnia: Listopada 09, 2016, 14:53:30 »
To kup konsole. I mówię to zupełnie serio. Sama grafika ci zje większość tego budżetu a gdzie tu jeszcze proc, ram i płyta? O ewentualnym zasilaczu i obudowie nie wspominając.

Fakt, ceny sensownych grafik do grania zaczynają się pewnie gdzieś w okolicach 1500-1600 zł
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #717 dnia: Listopada 09, 2016, 14:56:25 »
Jeśli nie musisz grać w najnowsze tytuły, to kup PS3. Ilość gier powala, a ich ceny są znacznie niższe. W dodatku np. na turzynie są dwa punkty, w których możesz wymienić swoje gry na inne za niską cenę.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #718 dnia: Listopada 09, 2016, 15:25:47 »
gdzieś w okolicach 1500-1600
Moim zdaniem minimum na teraz to GTX 1060 6GB a on kosztuje kolo 1200. Niższe segmenty to w sumie strata kasy bo już obecnie zapewniają okolice 40 fps (a i to nie zawsze) na medium w FHD. Do tego jakieś i5 (najlepiej serii K) i 8GB ram DDR4 i płyta jakaś nie najniższa jeśli ma mieć to potencjał rozbudowy i już dawno nam zabrakło budżetu :) Tak w okolicach "jakieś i5" :D

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #719 dnia: Listopada 09, 2016, 15:35:39 »
No Ps3 mam i chciałbym pograć np Fife 17 i na Ps3 jest wersja z innym silnikiem i podobno między Ps3 a ps4 grafika w firmie jest znaczącą. I wszystko by się skończyło tym że kupiłbym ps4 ale ceny gier są kosmiczne i z tąd chęć złożenia kompa bo gry nie kończą się na fifie :-)