Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)  (Przeczytany 280656 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #240 dnia: Lutego 07, 2012, 20:46:10 »
Cytat: "dd2f"
i koniecznie przeskanuj antywirusem


może jakiś skan z OTL ?:)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #241 dnia: Lutego 07, 2012, 20:46:54 »
Odinstalowywałem już Playa i nadal to samo (chyba, że stery siedzą gdzieś indziej, ale przez uninstall powinny zostać wywalone). Ten modem, a raczej soft na nim, strasznie działa z Win7. ;/

Wirusa raczej nie mam, wprawdzie ostatni raz skanowałem jakoś z miesiąc-dwa temu, ale sprawdzę dla pewności.

Chociaż chyba w weekend postawię system na nowo z formatem, nie zaszkodzi mu, i tak już prawie 2 lata chodzi. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #242 dnia: Lutego 07, 2012, 21:31:59 »
Cytat: "rbk"
może jakiś skan z OTL ?:)

Jeśli antywirus nic nie znajdzie to trzeba będzie pójść w tę stronę. Są fora gdzie na logi z OTL czy GMER'a są działy gdzie ludzie je analizują.

Cytat: "KrP"
Co do youtube, włącz html5, flash to zło.

No właśnie wcześniej miałem pytać, gdzie to włączasz? Bo przed chwilą zrobiłem prosty dokument HTML5 i sprawdziłem jak sobie radzą z nim najnowsze przeglądarki, wynik: FF, Chrome i Opera wyświetliły zawartość znacznika video bez problemu. IE8 - nie dał rady ;-)
I love the night.
1101110100101111

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #243 dnia: Lutego 07, 2012, 22:24:35 »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #244 dnia: Lutego 08, 2012, 00:24:09 »
Heh, dzięki kolego.
I love the night.
1101110100101111

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #245 dnia: Lutego 24, 2012, 21:07:06 »
Królestwo za stery do Soundblastera Audio PCI 128 na Win7!

edit: dobra mam, call me god. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #246 dnia: Lutego 29, 2012, 12:50:22 »
Może ktoś będzie w stanie mi pomóc bo nie wiem od czego zacząć.

Od ostatniej awarii Espola najprawdopodobniej ruter przestał mi dawać sygnał na chatę. Niby wszystko świeci na zielono, sieć znajduje, łączy z nią, ale żadne www na żadnym sprzęcie, czy to telefon czy laptop nie działa.

Nie mam jak sprawdzić czy działa internet bezpośrednio z kabla bo nie mam kompa, do którego jest mac w Espolu przypisany. Ale na 99% Espol działa o czym ruter informuje właśnie zielonymi diodami (zwykle przy problemach z siecią świecą na pomarańczowo).

Każdy sprzęt ma przypisany swój własny IP więc nie powinno być żadnych konfliktów or sth.

Kompletnie nie mam pojęcia co sprawdzić, nawet nie mam jak wejść w ustawienia routera przez to, że net nie działa. Nie chcę sprzętu resetować bo nie wiem czy to pomoże, poza tym jak pisałem, nie mam kompa z mac, który ma Espol więc bez tego chyba i tak nic nie skonfiguruję.

Ruter Netgear WGR614 v7
HALP!
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #247 dnia: Lutego 29, 2012, 14:47:24 »
Mam już tego kompa z maciem, ale po ponownej konfiguracji rutera net i tak nie działa, a na łączeniu przez wifi pokazuje komunikat espola, że mac się nie zgadza. _-_

edit: dobra, zapomniałem w ustawieniach rutera pobrać mac kompa. Póki co działa, jest progres. ;]

Może ktoś pamięta jak się stałe IP przypisywało? :P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #248 dnia: Lutego 29, 2012, 15:30:52 »
Cytat: "KrP"
Mam już tego kompa z maciem, ale po ponownej konfiguracji rutera net i tak nie działa, a na łączeniu przez wifi pokazuje komunikat espola, że mac się nie zgadza. _-_

edit: dobra, zapomniałem w ustawieniach rutera pobrać mac kompa. Póki co działa, jest progres. ;]

Może ktoś pamięta jak się stałe IP przypisywało? :P


edita: ok, znalazłem stary wątek, w którym miałem ten sam problem, już szafa gra chyba.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline pazurkowa90

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #249 dnia: Marca 12, 2012, 07:07:21 »
Miałam ostatnio robiony format i z Windowsa 7 na tego najzwyklejszego  i nie wiem dlaczego ale rozdzielczość stron, może wyjaśnię lepiej np. gier w dość małych oknach jest dość duza (żeby ogarnąć cale okienko muszę zjeżdżać paskiem w dół ) , widzę różnice , jak to zmienić? próbowałam we "właściwościach" na pulpicie ale nic , na Mozilli tez nie wychodzi, jeju a to takie niewygodne ;/

chyba lepiej wytłumaczyć o co mi chodzi już nie potrafię;p

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #250 dnia: Marca 12, 2012, 07:20:41 »
Ctrl + -/+ ?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #251 dnia: Marca 12, 2012, 08:02:24 »
Sterowniki zainstalowała młoda dama? Czy jak większość geniuszy komputerowych, po formacie instalujemy gry, programy.. i zapominamy o najważniejszym ? :P

...o sterownikach ! :D

Jak nie zainstalowałaś, to podaj model płyty głównej i model karty graficznej.

Jak nie wiesz jak to sprawdzić, pobierz program Everest Home dostępny na google :D

Offline pazurkowa90

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #252 dnia: Marca 12, 2012, 08:12:23 »
Cytat: "rbk"
Sterowniki zainstalowała młoda dama? Czy jak większość geniuszy komputerowych, po formacie instalujemy gry, programy.. i zapominamy o najważniejszym ? :P

...o sterownikach ! :D

Jak nie zainstalowałaś, to podaj model płyty głównej i model karty graficznej.

Jak nie wiesz jak to sprawdzić, pobierz program Everest Home dostępny na google :D


ojjjjj...nie wiem instalowal mi tam chlopak jakies sterowniki i wszystko...

co do ctrl + -to nie chodzi mi o paski boczne ze sa wezsze czy szersze ale o wielkosc okien , jak zrobie - to będę miala literki jak mroweczki :P

nie mozna tego zrobic gdzies w ustawieniach?

Offline Ekturiel

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #253 dnia: Marca 12, 2012, 12:15:33 »
Cytat: "pazurkowa90"


ojjjjj...nie wiem instalowal mi tam chlopak jakies sterowniki i wszystko...

co do ctrl + -to nie chodzi mi o paski boczne ze sa wezsze czy szersze ale o wielkosc okien , jak zrobie - to będę miala literki jak mroweczki :P

nie mozna tego zrobic gdzies w ustawieniach?


Ctrl + 0 zeruje powiekszenie w przegladarce internetowej.

Wielkosc czcionek i okien systemowych zmienia sie po kliknieciu prawym przyciskiem myszy na pulpicie > wlasciwosci > wyglad. Sadze ze to win xp... bo taki system rozumiem przez "z win7 na normalny".

Zalaczyl bym screenshota ale jestem na macu.

Jesli to nie pomoze to sprawdzic model monitora i jego sugerowana rozdzielczosc i taka ustawic we wlasciwosciach ekranu (tych po ppm na pulpicie)

Offline witex84

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #254 dnia: Marca 17, 2012, 12:10:13 »
Jest taki problem.
Podłączam TV jako drugi monitor (rozszerz pulpit, na TV jest tylko tapeta) i chcę odpalić na TV grę na full screen. W grze nie ma opcji wyboru.
Mam taką  kartę i tam nie ma opcji co gdzie ma odpalać