Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Nasze kochane PIESKI!!!  (Przeczytany 100777 razy)

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #60 dnia: Września 26, 2008, 08:03:25 »
Artukuł autorki wielu książek i publikacji o psich zachowaniach i szkoleniu, mówiący o tym jak bardzo ludzie przeceniają możliwości obronne własnych psów.
Polecam tym, którzy liczą, że pies ich obroni, z czego to wynika, że jest pewny siebie lub płochliwy itd.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

saga

  • Gość
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #61 dnia: Września 30, 2008, 19:17:20 »
Witam wszystkich miłośników psów. Sama jestem szczęśliwą "posiadaczką" jednego czworonożnego uparciucha. Szukam dla nas dobrej szkoły posłuszeństwa. Czy w Policach jakaś funkcjonuje? Teraz jeździmy aż na prawobrzeże Szczecina. To bardzo uciążliwe. Będę wdzięczna za podpowiedzi, jakieś polecenia. Pozdrawiam.

Offline DJK

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #62 dnia: Października 01, 2008, 09:42:08 »
saga w Policach to nie wiem czy jest jakaś szkoła dla piesków, ale jest w Szczecinie i to troche bliżej Polic niż prawobrzeże.

Szkoła nazywa się psiafarma (www.psiafarma.com), wiem że są jakieś grupy które są szkolone na Głębokim (zawsze to bliżej niż na prawobrzeże).

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #63 dnia: Października 01, 2008, 10:36:17 »
Diana bardzo fajnie prowadzi zajęcia. Warto skorzystać z jej szkółki jeśli się chce rozwiązać typowe problemy wychowawcze jakie się miewa z psem w dniu codziennym.
Z minusów metod stosowanych przez Dianę, z tego co pamiętam, lubi korzystać z obroży uzdowej, której jestem zdecydowanym przeciwnikiem (podobnie jak stosowania kolczatek nie cierpię). Stosując obrożę uzdową z psem o sporym temperamencie można mu zrobić ostrą krzywdę, szczególnie w obrębie kręgów szyjnych. Dlatego lepiej jej wcale nie stosować, a z ciągnieniem na smyczy należy sobie radzić w inny sposób.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

saga

  • Gość
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #64 dnia: Października 01, 2008, 11:08:09 »
Dzięki za podpowiedzi. Też jestem przeciwna używaniu kolczatek. Ale w tej szkole, do której teraz jeżdżę, to są one podstawą szkolenia. Ja się na to nie zgodziłam i podobno dlatego nie mam efektów szkolenia. Tylko raz pozwoliłam założyć kolczatkę mojemu psiakowi i efekt jest taki, że teraz na zajęciach w ogóle nie pracuje. Boi się prowadzącej. Przez całe zajęcia skupia się na tym, jak stamtąd uciec. A gdy treserka się do niego zbliża, to ze strachu sika. Tym bardziej mam wątpliwości czy powinnam się męczyć z dojazdami. A dodam, że to szkoła polecana przez wiele osób. Dlatego ją wybrałam. Ale okazuje się, że u mojego wrażliwego (ale bardzo upartego) psa metody tam stosowane zawiodły. Szukam więc pomocy gdzie indziej. Muszę go nauczyć posłuszeństwa, bo to duży i ciężki pies. Jeśli sobie teraz odpuszczę, to później nie będę mogła wyjść z nim na spacer. On bardzo ciągnie na smyczy i na spacerze nie reaguje na przywołanie. W domu przybiega pięknie do nogi, siada, waruje itp. Ale tylko w domu...

Offline DJK

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #65 dnia: Października 01, 2008, 11:18:21 »
saga, jeżeli masz takie doświadczenia ze szkoleniem to uciekaj z tej szkoły jak najszybciej. Na zajęciach w psiej farmie nie stosuje się kolczatek i pieski mają raczej dobrą zabawę. Ja byłam z jednym psiakiem na szkoleniu tam i nie było to uciążliwe dla psa. Pies jak wiedział, że jedziemy na szkolenie to był wniebowzięty bo to fajna godzinna zabawa w lesie no i to zabawa z wieloma nagrodami :) także ja bym Ci polecała jak najszybciej zmienić szkołę zanim piesek zupełnie zrazi się do nauki.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #66 dnia: Października 01, 2008, 11:27:29 »
saga rób to co podpowiada Ci intuicja - jeśli wiesz, że psu z Tobą tam źle to po co męczyć siebie i jego?

Pies ma mieć radość ze szkolenia i pracy.  Metody szkoleniowe bywają różne, tak samo jak są psie charaktery. jeśli Twój pies jest wrażliwy i potrzebuje innej stymulacji szkoleniowej, niż rozwiązania siłowe (tak działa kolczatka). Na ciągnącego uciekiniera też jest sposób, tylko musisz znaleźć to coś co on najbardziej lubi i to coś musi być "jego marchewką". Ty najlepiej znasz swojego psa i myślę, że przy odrobinie starań można osiągnąć samodzielny sukces.
Jakiej rasy jest pies i w jakim wieku?
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

saga

  • Gość
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #67 dnia: Października 01, 2008, 11:42:55 »
To berneński pies pasterski. Ma osiem miesięcy. Szkolenie zaczynaliśmy, gdy skończył trzy miesiące. W wakacje jeździliśmy rzadko, bo w takie upały nie chciałam męczyć zwierzaka (samochód bez klimatyzacji). Na początku w tej szkole to on się tylko oswajał z innymi psiakami. Wtedy mu się podobało. Problemy zaczęły się później. Jeszcze dzisiaj zadzwonię do polecanej przez Was szkoły.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #68 dnia: Października 01, 2008, 12:05:28 »
Berneńczyki to super psy do szkolenia, bo uwielbiają pracować. Wykorzystaj naturalny instynkt pasterski tego psa i jego spacery zamień w pracę na rzecz przewodnika.  Dużo biegania, dużo zabawy i dużo radości = szczęśliwy pies. Sposobem na to jest piłeczka, aport, ringo - cokolwiek co pies lubi, co daleko lata i co pies Ci z chęcią przyniesie. Boisz się, że ucieknie? Mogę sprzedać profesjonalną linkę 20 metrową dla psa. Kosztowała mnie 89zł, sprzedam za 50zł.  Linka jest nowa, zaledwie z oderwaną metką.  
Taka linka gwarantuje, że pies Ci nie ucieknie. Jeśli pójdziesz na szkolenie do Diany - będzie Ci również potrzebna.  Na lince pies może swobodnie pobiegać, wyszaleć się i zawsze jest pod kontrolą. Jak się linka na spacerze ubrudzi, pakujesz w foliową torbę i potem pierzesz np. w pralce.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

alekssandra

  • Gość
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #69 dnia: Maja 10, 2009, 22:12:29 »


To moje kochanie $  Dollar $ ma 7 tygodni i jest rasy jack russell terrier...
Poszukujemy piesków które mogłyby się razem bawić:)Mieszkamy w okolicy Ryneczku Police:)

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #70 dnia: Maja 10, 2009, 22:16:14 »
Śliczny maluch! "Dżeki" to bardzo fajna rasa psiaków :)
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

alekssandra

  • Gość
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #71 dnia: Maja 11, 2009, 21:39:00 »
Mam już go 4 dni i codziennie chodzimy na spacery...spotkaliśmy po drodze tylko 3 psy:(
Jak na złość,a chce żeby psiak miał kontakt z innymi psami:)

A w domku jest cudowny,grzeczny,całuśny..:*
Jak ktoś się pyta jaka to rasa i odpowiadam to większa część nie słyszała o tej rasie;/

A piesek jest godny polecenia:)

Offline DJK

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #72 dnia: Maja 11, 2009, 22:37:26 »
alekssandra jak masz ochotę to możemy umówić nasze psiaki na wspólne spotkanie :) mieszkamy obok siebie, aż dziwne że się jeszcze nie spotkałyśmy na spacerku z psami :)

Dollar jest przeuroczy :)

alekssandra

  • Gość
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #73 dnia: Maja 12, 2009, 12:06:39 »
DJK Co masz za pieska;P

Możemy się umówić ja mieszkam na Zamenhofa :0

Mój piesek może się za przyjaźni;) Z twoim:)

Offline DJK

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #74 dnia: Maja 12, 2009, 12:27:09 »
alekksandra mam maltańczyka,zajrzyj na stronę wcześniej tego wątku tam są jego zdjęcia.