• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Banki  (Przeczytany 23481 razy)

Offline cooker

• Wielka Gaduła
Banki
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 17, 2012, 17:10:08 »
Cytat: "Godzik"
Na dodatek, od 4 tygodni nie dostałem odpowiedzi na zapytanie o ofertę indywidualną z uwagi na tak długą współpracę

To za staż należy się oferta indywidualna? Nie bądź śmieszny. Chcesz to idź do konkurencji. Nikt cię na siłę nie trzyma. Chcesz być "klientem z ulicy"? Proszę bardzo, tylko nie zdziw się jak cię będą traktować jak "klienta z ulicy" już podpiszesz umowę (zwłaszcza jak się coś posypie i rata się opóźni). Twoja sprawa, najwyżej skończysz jako "klient na ulicy"...

Offline Godzik

• Moderator
  • Gaduła
Banki
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 17, 2012, 21:16:34 »
Cytat: "cooker"
To za staż należy się oferta indywidualna? Nie bądź śmieszny.

cooker, to Ty nie bądź śmieszny. W obecnych czasach każda szanująca się firma da stałemu klientowi atrakcyjniejszą ofertę żeby go nie stracić, każda firma stara się być konkurencyjna. Większość banków zna pojęcie "indywidualnej oferty". Tylko mbank i Ty macie jakieś 'ale'.
Lepiej nie zakładaj własnego biznesu z takim podejściem.

Chcesz to idź do konkurencji. Nikt cię na siłę nie trzyma.

I taki mam zamiar, przecież mamy wolny rynek i konkurencję.

Proszę bardzo, tylko nie zdziw się jak cię będą traktować jak "klienta z ulicy" już podpiszesz umowę (zwłaszcza jak się coś posypie i rata się opóźni).

Akurat, jeśli o to chodzi, to nie ma różnicy w którym jesteś banku, w końcu to ich interes.
Co do potencjalnego zdziwienia... nie zdziwi mnie już nic w naszym kraju.
Godzik

"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Offline cooker

• Wielka Gaduła
Banki
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 18, 2012, 17:33:46 »
Lepiej nie zakładaj własnego biznesu z takim podejściem

Idę o zakład, że gdybym prowadził np warsztat samochodowy i nie wciskał ludziom kitu, że pół samochodu do wymiany żaden z klientów nawet nie wspomniałby o rabacie za staż (bo wtedy z przyjemnością odesłałbym go do konkurencji).
Są oferty indywidualne, owszem, ale nie oczekuj, że bank z definicji internetowy i nie posiadający oddziałów (a tym samym wielu pracowników) jest w stanie obsłużyć naraz tysiące takich żebrzących o coś, co im się "należy"... Roszczeniowcom mówimy nie! Załóż sobie bank i udzielaj kredytów z rabatami - ciekawe jak długo pociągniesz.

Offline KrP

• Stara Gwardia
Banki
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 19, 2012, 09:59:55 »
Sory Batory, ale pojęcie "stałego klienta" nie znaczy dla korporacji nic. To tak samo jak u operatorów komórkowych - "bo ja jestem z wami już 10 lat, dajcie mi indywidualną ofertę"/ Gó.wno dostanie, firmy mają plany sprzedażowe, a planami sprzedażowymi są klienci pozyskani, a nie stali. Jedynie małe firemki mogą (a nawet muszą) dobrze traktować sporych klientów. Korporacja na Ciebie splunie, i tak na Twoje miejsce ma dwóch innych, nowych.

A mBank od zawsze był do du.py jeśli chodzi o kredyty. Polecam Nabitych w mBank. ;)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Godzik

• Moderator
  • Gaduła
Banki
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 19, 2012, 10:06:59 »
Idę o zakład, że gdybym prowadził np warsztat samochodowy i nie wciskał ludziom kitu, że pół samochodu do wymiany żaden z klientów nawet nie wspomniałby o rabacie za staż (bo wtedy z przyjemnością odesłałbym go do konkurencji).

Wybacz, ale porównanie warsztatu samochodowego do banku jest trochę nieadekwatne.

nie oczekuj, że bank z definicji internetowy i nie posiadający oddziałów (a tym samym wielu pracowników) jest w stanie obsłużyć naraz tysiące

Nawet nie wiesz, w jakiej nieświadomości żyjesz, i na dodatek próbujesz innym ciemnotę wciskać.
Jeśli bank (nawet internetowy) walczy o klientów, chwali się milionami już założonych kont - to wg Ciebie bankier klęczy i modli się: "żeby tylko nikt nic nie chciał, bo nie mam pracowników". No żartujesz chyba.

Bank nie da sobie krzywdy zrobić, nie martw się tak o nich. Zobacz ile banki zarobiły (w czasach kryzysu):
link 1 ; link 2.

Załóż sobie bank i udzielaj kredytów z rabatami

Widzę, że nie masz zielonego pojęcia o marketingu, to sobie poczytaj chociaż tyle na początek.

P.S. Wczoraj zadzwonił Pan z mbanku, i zaproponował obniżkę marży w stosunku do pierwotnej propozycji. Da się?
Tyle w temacie.

Edit:
Cytat: "KrP"
A mBank od zawsze był do du.py jeśli chodzi o kredyty. Polecam Nabitych w mBank.

Taa, widziałem. Frankiem ludzi okiwali ;)
Godzik

Offline cooker

• Wielka Gaduła
Banki
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 19, 2012, 12:42:34 »
Wczoraj zadzwonił Pan z mbanku, i zaproponował obniżkę marży w stosunku do pierwotnej propozycji. Da się?

Było płakać? Miałem rację, mało pracowników = dłuższy czas rozpatrzenia. Rozumiem, że kazałeś mu spadać, wszak już idziesz do konkurencji. No chyba, że twoje słowa są guzik warte i jeszcze go po rękach całowałeś przez telefon...

Offline Godzik

• Moderator
  • Gaduła
Banki
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 19, 2012, 13:18:57 »
Było płakać? Miałem rację, mało pracowników = dłuższy czas rozpatrzenia.

Oczywiście, że było. Racji nie miałeś - sami ustalili sobie standard odpowiedzi na KAŻDE pytanie w ciągu max. 24h. Ja im takiego standardu nie ustaliłem. Po prostu Konsultanci z mlinii nie mogą tak naprawdę nic. Dzwonił doradca z placówki (tak, mbank ma sieć placówek - sprawdź).

Rozumiem, że kazałeś mu spadać, wszak już idziesz do konkurencji. No chyba, że twoje słowa są guzik warte i jeszcze go po rękach całowałeś przez telefon...

cooker, napisałem w jednym z poprzednich postów, że "nie pozostanie" - czytaj ze zrozumieniem, i daruj sobie złośliwostki.

Dla Twojej informacji, mimo obniżenia marży, mbank nadal nie jest konkurencyjny wobec ofert innych banków, w których robiłem symulacje.
Godzik