Police i okolice > Historia

[Ogólne] Bzdury i kłamstwa w podręczniku do historii kl 8.

(1/3) > >>

DominikDolnoślązak:
Oto jakie kłamstwa znalazłem w aktualnym podręczniku do 8 klasy, autorstwa Śniegockiego i Zielińskiej, dowiedziałem sie z niego, że Polska przegrała II wojne światową. NAJGORSZE ZE UCZĄ SIĘ TEGO NASZE DZIECI. Kiedy autorzy Zielińska i Śniegocki poniosą za to odpowiedzialność.?!!!


Uwaga cytuje słowo w słowo: strona 158, WCZORAJ I DZIŚ - podręcznik do 8 klasy szkoły podstawowej:


"Pomimo, że Polska przez całą II wojnę światową należała do zwycięskiego obozu aliantów, to konflikt zakończył się jej przegraną. (sic!)"


Gdyby Polska przegrała II wojne, to by dziś Polski nie bylo na mapach. Stracilismy zacofane gospodarczo i wielonarodowe Lwów i Wilno, ale w zamian dostalismy Szczecin (tu mieszkamy dziś) , i Wrocław, a takze bardzo duży dostęp do morza.
Dostać Breslau i Stettin za Wołyń i Podole - (gdzie zawsze mordowano Polaków) to jak wygrać w totolotka. Nawet kosztem zmiejszenia powierzchni kraju.


I tego uczą teraz w szkołach. Po tylu latach okazuje się ze mój dziadek wyzwalający Chełm Lubelski i Lublin (ranny w Lublinie zakończył tam czynną walkę z okupantem, po wyleczeniu skierowany do odpowiedzialnej pracy w Lublinie  (w Majdanku) - jednak przegrał wojne. A przecież ma ordery dwóch krajów za zwyciestwo. Dziadek zmarł w 1973, ordery dziadka mam ja.
Co na to nauczyciele historii? ???

DEtonator:
Oczywiście, że to nie  była wygrana, bo nasi "wybawcy i sojusznicy" oddali nas na wiele lat pod ruski bat. Jasnym jest, że komuchy są innego zdania, bo wielu z nich do dziś pod różnymi barwami politycznymi korzysta z patologicznych układów. Gdyby Polska była wśród wygranych, to byłaby niezależnym państwem, a nie tym, czym była pod rządami sprzedajnych kacyków. Tak naprawdę Polska będzie wolna może za 2-3 pokolenia, pod warunkiem, gdzie elity zaczną tworzyć warci tego określenia, wybitni reprezentanci Polaków.

Jan bez nerki:
Przecież tamten gość trolluje. Nie można być aż tak pierdolniętym.

DominikDolnoślązak:
Kto jest pie...y? Gościu bez nerek - gdyby Polska przegrała to byś teraz szwargotał po niemiecku lub by ciebie bylo wcale i Szczecin byłby niemiecki.
Powiedz to kombatanton wojska polskiego, że przegraliśmy wojne. Powiedz to ludziom, którzy odbudowywali Polske. I byli i są dumni z Polski, która jako jedno z dwóch państw zdobyło Berlin.


Napisanie w podręczniku 8 klasy że "II wojna zakończyła się przegraną Polski - stawia nas w jednym rzędzie obok hitlerowskich Niemiec, twórców obozów masowej zagłady.
Wpis w podręczniku ZRÓWNUJE POLSKE Z NIEMCAMI, sprawcami II wojny. Czyli Polska i Niency przegrały wojne??










Jan bez nerki:
Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania Niemcy też wygrały wojnę, bo sobie szwargotają po swojemu, a nie po angielsku czy rosyjsku, przez 75 lat się szybko rozwijali, dostawali kasę od USA. Coś się Twoje argumenty nie spinają.  xD

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej