Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bezpańskie koty - dlaczego????  (Przeczytany 14851 razy)

Offline Kamilla

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Bezpańskie koty - dlaczego????
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 23, 2020, 15:18:47 »
500 tyś gmina płaci i koty nie są przyjmowane - co to znaczy???
Dom Kota to lepsze niż rozjechanie na ulicy. Każdy kot  mający właściciela powinien mieć czip.
Sprawdze jak inne gminy radzą sobie z bezpańskimi zwierzętami.
Moim zdaniem, jeśli bezpańskie zwierze nie radzi sobie w terenie zurbanizowanym i wymaga pomocy człowieka - to musi być odłowione dla własnego dobra, będzie miało lepiej np w Domu Kota.


Do Pani Kamili - rozjechany kot w tym roku w Policach kilka godzin sie męczyl zanim zdechł na asfalcie w Policach w tym roku, mimo zbiegowiska ludzi nikt mu nie pomógł, bo nie miał jak.
Szczegóły mogę podać na maila.

Drogi Panie. Owszem, Gmina Police płaci ponad 500 000 zł na międzygminny DOM KOTA w Dobrej. Jednak dziwnym trafem z Gminy Police nie chcą tam przyjmować kotów, które skończyły 6 miesięcy życia. W ubiegłym roku, w końcu listopada nie przyjęto ode mnie znalezionego na działkach niemalże zagłodzonego kota, który na oko miał może ok. 8-9 miesięcy. Powiedziano mi, że to dorosły kot i musi sobie radzić na ulicy. Mój partner próbował interweniować w dziale ochrony środowiska w Gminie Police. Pan z Ochrony środowiska zajmujący się bezdomnymi zwierzętami również potwierdził, że kot powyżej 6 miesiąca życia to kot dorosły i musi sobie radzić sam na ulicy. Jedyna pomoc dla takich kotów od gminy to pieniądze  dla TOZ na zakup karmy dla bezdomnych kotów i ich sterylizację. W którymś roku też gmina kupiła domki dla bezdomnych kotów i przekazała je dla TOZ Police. Jednak jak Pani z TOZ poinformowała jest duży problem z rozstawieniem tych domków w miejscach bytowania kotów. A dzieje się tak dlatego, że niektórzy ludzie nie wyrażają zgody aby nawet w krzewach przy blokach te domki stały. A gdzie mają się podziać bezdomne koty zwłaszcza w zimę skoro DOM KOTA za aprobatą Gminy Police ich nie chce??? Ostatnio mi powiedziano gdy dzwoniłam do schroniska w Dobrej, że jeśli bezdomny kot z Gminy Police ulegnie wypadkowi lub wymaga pomocy weterynarza to owszem można takiego bezdomniaka przywieźć. Tam go może wyleczą ale po leczeniu kot wróci w miejsce gdzie go znaleziono :-(   Również Gmina Police dokłada się do pensji osób zajmujących się wyłapywaniem bezdomnych psów i niektórych kotów. Osoby te pracują na zmianę przez całą dobę. Można dzwonić gdy coś się dzieje z bezdomnym psem czy kotem. Nie należy być obojętnym na krzywdę zwierząt. To nie ich wina, że nieodpowiedzialni ludzie doprowadzają do niekontrolowanego rozmnażania a później zostawiają zwierzęta na ulicy czy wywożą do lasu czy na wioski gdzie niektórzy ludzie owszem kochają zwierzęta ale na talerzu :-(  Telefon do osoby zatrudnionej w Schronisku w Dobrej, która zajmuje się wyłapywaniem bezdomnych psów oraz potrzebujących leczenia weterynaryjnego kotów to: 509 698 412 - Pani DIANA.  Życzę powodzenia. Ja dzwoniłam dawniej w wielu przypadkach lecz za każdym razem słyszałam, że Pani ta jest na interwencji w bardzo odległej miejscowości i może przyjechać za kilka godzin.

Offline Jan bez nerki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
Odp: Bezpańskie koty - dlaczego????
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 23, 2020, 16:37:21 »
Kot to kot. Ma myszy łowić.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpańskie koty - dlaczego????
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 23, 2020, 22:08:03 »
Do Pani Kamilli (przez dwa L), która chce przymusić ludzi do otwierania zimą okien w piwnicach dla kotów (czym narazi na straty ciepła w budynku [kto zapłaci za uciekające przez okienko ciepło] i przez to spowoduję większą produkcje dwutlenku węgla, a w konsekwencji zanieczyszczenie środowiska), a także stworzy okazje dla zlodzieji okradających piwnice:


Otóż zacytuje dla p. KAMILLI Wikipedie do której mam zaufanie (do p. KAMILLI mam zaufanie zerowe) :
Hasło KOT DOMOWY: (w sekcji: 0chrona środowiska)
"(...) Kot jako gatunek inwazyjny i obcy wyrządza co roku szkody na całym świecie.
Niestety wielu ludzi błędnie uważa że są one częścią przyrody, choć naukowcy od ponad 10 lat alarmują, że ekosystemom grozi załamanie.
Wg oficjalnych danych amerykańskiej agencji zajmującej się fauną i florą koty są główną przyczyną wymierania ptaków. "


Może p. KAMILLA wyjaśni dlaczego kot domowy jest uznawany za gatunek inwazyjny? I co to jest gatunek inwazyjny.?


Mamy na Starych Policach plagę szczurów bytujących na śmietnisku. Ani Gmina, ani Sanepid ani PKP na razie nie podjeły działań eliminujących szczury (fizycznie). Natomiast Pani Kamilla pisze ze koty mają wpływ na ilość szczurów.
A co będzie jak te inwazyjne koty zarażą się od szczurów zakaźną chorobą, którą miłe inwazyjne kocięta przeniosą na ludzi.?

To niewygodne dla Pani Kamilli pytanie nie  jest pytaniem retorycznym.

PANI KAMILLO PROSZĘ O MERYTORYCZNE ODPOWIEDZI NA TRUDNE PYTANIA STWIERDZAJĄCE ŻE KOT JEST ZWIERZĘCIEM INWAZYJNYM. Proszę nie uciekać od odpowiedzi lub przyznać że to prawda. Pozdrawiam.
Dominik Dolnoślązak

Offline Kamilla

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Bezpańskie koty - dlaczego????
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 24, 2020, 16:53:22 »
Drogi Panie. To, że nienawidzi Pan kotów i, że przeszkadzają Panu koty w przestrzeni publicznej nie oznacza, że ma ich w tej przestrzeni nie być. Każda istota żyjąca na ziemi działa w mniejszym lub większym stopniu inwazyjnie na otaczającą nas przyrodę. Najbardziej inwazyjną istotą w stosunku do otaczającej nas przyrody jest człowiek. Czyżby Pan tego nie zauważał? Jeśli chodzi o plagę szczurów to zamiast czepiać się kotów proszę zwrócić się do właściciela terenu aby temu zapobiegł. A tak poza tym nie ma żadnego nakazu lubienia psów, kotów, ptaków, ludzi i tp. istot żywych. Jeśli ja nie lubię psa sąsiada albo samego sąsiada to nie atakuję ani jednego ani drugiego. Obchodzę tych nielubianych z daleka i po problemie. Jeśli nie lubię jakiegoś sąsiada to wcale nie oznacza, że powinnam nienawidzić wszystkich ludzi. Niektórzy ludzie nienawidzący kotów mogliby też odpuścić tym stworzeniom zamiast się nakręcać. Owszem kot poluje żeby przeżyć a czy Pan żywi się samymi roślinkami??? Życzę więcej zrozumienia, refleksji a przede wszystkim więcej empatii w stosunku do istot żywych, którym właśnie nieodpowiedzialni ludzie zgotowali ten los i przyczynili się do ich bezdomności. A wystarczyłoby odwiedzić gabinet weterynaryjny, wysterylizować swojego pupila jeśli nie chce się wychować jego potomstwa, współpracować nawet w minimalnym stopniu z TOZ oddział w Policach aby pomóc w zapobieganiu niekontrolowanym rozmnażaniom wśród kotów bezdomnych a w tym w ich dokarmianiu i leczeniu. Trzeba tylko chcieć. Jeśli nie ma Pan  zamiaru zmienić swojego negatywnego nastawienia do bezdomnych kotów to mimo wszystko życzę Panu powodzenia. W takim przypadku dalsza wymiana zdań nie będzie miała najmniejszego sensu.

Offline Jan bez nerki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
Odp: Bezpańskie koty - dlaczego????
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 25, 2020, 12:43:19 »
Porównywanie ludzi do zwierząt to już głupota.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpańskie koty - dlaczego????
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 02, 2022, 16:49:46 »
Drogi Panie. To, że nienawidzi Pan kotów i, że przeszkadzają Panu koty w przestrzeni publicznej nie oznacza, że ma ich w tej przestrzeni nie być.

Pani Kamilla przez dwa L na jakiej podstawie twierdzi że nienawidzę kotów?!!
Trzeba prawnie uregulować sprawę tych bezpańskich zwierząt.
Czy dalej - w dobie kryzysu po pandemii i w czasie wojny na Ukrainie , oraz z powodu ocieplania się klimatu przez efekt cieplarniany (vide - najcieplejszy pierwszy listopad od 100 lat) podtrzymuje pani opinie że należy otwierać w zimie kotom okienka piwniczne??
Kto zapłaci za straty ciepła w sytuacji gdy brakuje węgla dla ludzi??




Dominik Dolnoślązak

Offline Topolol

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Odp: Bezpańskie koty - dlaczego????
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 02, 2022, 18:05:54 »
Przecież polickie bloki nie mają ciepła z węgla tylko z kaloryferów

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
Odp: Bezpańskie koty - dlaczego????
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 04, 2022, 23:20:56 »
vide - najcieplejszy pierwszy listopad od 100 lat) podtrzymuje pani opinie że należy otwierać w zimie kotom okienka piwniczne??
No jak jest ciepło to tym bardziej można otwierać okna typie
 xD Coś namieszałeś.

Post Merge: [time]Listopad 04, 2022, 23:21:26 [/time]

Przecież polickie bloki nie mają ciepła z węgla tylko z kaloryferów
Ja tak samo. Swoją drogą palić węglem w XXI wieku ... xD

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpańskie koty - dlaczego????
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 05, 2022, 02:33:02 »
vide - najcieplejszy pierwszy listopad od 100 lat) podtrzymuje pani opinie że należy otwierać w zimie kotom okienka piwniczne??
No jak jest ciepło to tym bardziej można otwierać okna typie
 xD Coś namieszałeś.

Post Merge: [time]Listopad 04, 2022, 23:21:26 [/time]

Przecież polickie bloki nie mają ciepła z węgla tylko z kaloryferów
Ja tak samo. Swoją drogą palić węglem w XXI wieku ... xD

Słuchajcie skoro nie rozumiecie:
Pani Kamila przez dwa L - radziła przed kryzysem energetycznym  otwieranie okien piwnicznych w zimie - czym spowoduje STRATY CIEPŁA - czyli w konsekwencji większe zużycie węgla , co spowoduję większą emisje dwutlenku węgla do atmosfery, a przez to zwiększy się"efekt cieplarniany".

Konsekwencją tego przy nie stosowaniu przez Polske Europejskiego Zielonego Ładu są anomalie pogodowe takie jak:
- gorący 1 listopada
- trąby powietrzne w Polsce zrywające dachy i niszczące domy.

Ja pamiętam śnieg 1 listopada, i sprawdzcie ile było tylko w tym roku trąb powietcznych  u nas w kraju (zjawiska tego nie było dekade temu).




Otwieranie okienek piwnicznych jest
- po primo - działaniem na szkode państwa,
- po secundo - niszczy środowisko wzmagając efekt cieplarniany.
- po tertio - kto zapłaci za straty ciepła uciekającego przez otwarte okienko piwniczne w sytuacji gdy rząd dopłaca do każdej tony węgla czy peletu??

A przecież jest inflacja - oficjalnie 17,9 procent, czyli 179 promili, czyli 1790 prodecymili  !!! - to jeszcze przez "otwarte piwniczne okienko" (cytat za Kamilla - 2019, grudzień) będziemy płacić horrendalnie wysokie rachunki za ciepło .
Ale na usprawiedliwienie - p. Kamila przez dwa L pisała o okienkach przed kryzysem energetycznym.
.
Dlatego należy bezpańskie koty wywozić do Domu Kota, o którym pisała ta Pani.





« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2022, 03:30:00 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak