Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Drzazga, Matusiak, Toboła i Walczak - ocena deklaracji wyborczych na ulotkach.  (Przeczytany 6040 razy)

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
   Jako świadomy wyborca biernie i czynnie korzystający z prawa wyborczego dokonałem analizy ulotek wyborczych, jakie znalazły się w mojej ozdobnej skrzynce na listy. Skupiłem się tylko na ulotkach mieszkańców Polic, startujących w wyborach do SEJMU RP.
Przeanalizowałem 2/3 deklaracji wyborczych polickich kandydatów, ponieważ nie dotarły jeszcze do mnie ulotki dwóch kandydatek SLD - mieszkanek naszego miasta. A mamy w tych wyborach prawdziwy polityczny policki pluralizm: kandydują 3 kobiety i 3 mężczyźni z 4 partii politycznych.

Od razu zauważyłem, że dużym błędem politycznym było wystawienie po dwóch kandydatów z Polic z tej samej partii - ponieważ wzajemnie będą sobie odbierać głosy policzan i tym samym pozbawiając się szansy na ewentualną wygraną (takie polityczne lapsusy popełniło SLD i PIS).

KAZIMIERZ DRZAZGA - PiS:

Plusy:

"- Chcemy kraju, w którym obywatele to ludzie wolni, bezpieczni i zadowoleni. Chcemy dobrobytu dla każdej rodziny (co z osobami samotnymi?). (...) Chcemy by Polacy mogli godnie żyć i pracować we własnej ojczyźnie".
- Przystosowanie szczecińskiego portu do przyjmowania statku o nośności 40 DWT- uruchomienie terminala głębokowodnego w Świnoujściu.
- dwie emerytury dodatkowe rocznie
.- podwyższenie dopłat dla polskich rolników do państw zachodniej UE. (zachodnie rolnictwo jest bardzo wysoko rozwinięte, przeciętny skomputeryzowany holenderski rolnik ma minimum 2000 hektarów, polski rolnik - kilkadziesiąt.

MINUSY:

- minimalna pensja na poziomie 4000 zł. (mam pytanie - skąd pracodawca weźmie te 4 tyś netto dla roszczeniowego, nic nie potrafiącego, nie wykształconego, bez stażu i doświadczenia pracownika? Takie podniesienie stawki spowoduje bankructwo wielu firm i zdeprecjonuje etos pracownika fachowca, najniższa krajowa będzie większa od stawki jaką teraz mają np niektórzy nauczyciele. Należy obniżyć koszty pracy, w tym opłaty dla samo-zatrudnionych. 

Generalnie program wyborczy Pana Drzazgi dobry - zrobi w Sejmie to na czym się zna - czyli poprawi sytuacje w porcie Szczecin Świnoujście. (może i porty w Policach coś zyskają?).
   Dobrym pomysłem p. Drzazgi jest mały kartonik wyborczy z najważniejszymi telefonami  alarmowymi na rewersie.  Gdyby miejsce na liście było wyższe – była by realna szansa na mandat. Ósma pozycja na liście PiS da miejsce w Sejmie – ale w Zamościu i Lublinie.

PIOTR MATUSIAK – Konfederacja

Plusy:
- zmniejszenie akcyzy na paliwo
- butelkomaty w sklepach
- darmowy transport dla osób 60+ na trasie dom-szpital-dom
- budowę przeprawy tunelowej Police - Święta (całkowite novum - do tej pory miała być przeprawa promowa, w którym miejscu w Policach zaczynał by się podziemny i podwodny tunel? Skąd pieniądze - może jednak z akcyzy paliwowej??).


MINUSY

- przyzwolenie rac na stadionach, skończenie z zamykaniem stadionów ( ciekawe podejście młodego kibica - najważniejsze na meczu są race - a co panie kandydacie z ochroną środowiska, bezpieczeństwem p.poż i bezpieczeństwem kibiców i zawodników?
Jak pan Walczak zmieni przepisy w tym zakresie skoro to FIFA, UEFA , PZPN i ZZPN wymaga od sędziego piłkarskiego umieszczenia w protokole meczowym faktu użycia rac na stadionie przez kibiców. Race przeszkadzają w oglądaniu meczu i rozpraszają piłkarzy i kibiców.

To samo dotyczy się zamykania stadionów, które się zamyka ze względów bezpieczeństwa i dyscyplinuje się w ten sposób agresywnych pseudokibiców. Zamykanie stadionów również odbywa się pod egidą FIFA,UEFA (nad nimi nie ma jurysdykcji polski poseł) i PZPN.)

- legalizacje marihuany - (NIE DLA NARKOTYKÓW!!!!!)

- naprawa wędkarstwa w Polsce - niższe składki, jedna opłata, zrozumiałe przepisy - (jeżeli pan poseł in spe Walczak [in spe - po łacinie "w nadziei"] obniży składki to skąd PZW weźmie fundusze na ZARYBIANIE rzek i jezior i ochronę WÓD??? Przepisy PZW są moim zdaniem dobre, chronią przed nadmierną eksploatacją akweny i chronią ryby - przykładowo: posiadam od dekady kartę łowiectwa podwodnego - mogę łowić ryby przy pomocy kuszy pod wodą - ale nie mogę korzystać z aparatu tlenowego - właśnie po to by rybie dać szanse . I o tym mówią przepisy dotyczące wędkarstwa.)

Generalnie pan kandydat chce zmienić to na czym się zna i czym się zajmuje, tylko niektóre zmiany nie mają uzasadnienia. Ciekawa ulotka młodego światowego człowieka, szkoda niskiego dziewiątego miejsca i partii, która ma minimalne poparcie.

JOLANTA TOBOŁA  - PiS

PLUSY
-
brak


Minusy - brak deklaracji wyborczych.

 Obywatelka Toboła ładnie przedstawiła się na ulotce, ale nie znalazłem nic z programu wyborczego. Ani słowa nt co zamierza zrobić w Sejmie. Ja rozumiem że 19 miejsce na liście nie daje nawet nadziei na mandat, ale jako świadomy wyborca czuję się zawiedziony.



 I jeszcze w pierwszym zdaniu na ulotce mija się z prawdą: "
(...) jestem Policzanką, pierwszą w historii miasta kobietą, kandydatką do Sejmu." Suponuję, że to polityczne faux pas - ale zachodzę w głowę - na jakiej podstawie kandydatka PiS przyznała sobie pierwszeństwo - skoro oprócz Niej do Sejmu kandydują dwie policzanki z SLD, i to z wyższych miejsc na liście, a w 2003 roku z listy SLD startowała pani Anna Kałamarz - mieszkanka Polic.

 Są przypadki na świecie, mimo równości - ktoś jest pierwszy. Podam przykład Cerkwi Prawosławnej (za Wikipedią):

Cerkiew Prawosławna składa się ona z licznych Cerkwi lokalnych nazywanych autokefaliami, które pozostają ze sobą w jedności dogmatycznej. Każdą lokalną Cerkwią autokefaliczną rządzi patriarcha. Pierwsze honorowe miejsce wśród przywódców Cerkwi lokalnych zajmuje patriarcha Konstantynopola, ze względu na dawną pozycję Konstantynopola jako stolicy Cesarstwa Bizantyńskiego. Obecnie jest nim Bartłomiej I.
W Polsce pierwszym wśród biskupów prawosławnych jest Metropolita Całej Polski - arcybiskup Sawa, bardzo często zapraszający do Polski Patriarchę Aleksandrii: Teodora II.
Dla mnie Pierwszym wśród patriarchów cerkwi prawosławnej jest oczywiście: Patriarcha moskiewski i całej Rusi - Cyryl I.

Wracając do pani Toboły - może przyznała sobie pierwszeństwo wśród trzech kandydatek dlatego - że startuje z partii rządzącej.?

Suplikuję o umieszczenie deklaracji wyborczych pani Toboły na kolejnej ulotce - do wyborów jeszcze dekada.


DAMIAN WALCZAK - KOALICJA OBYWATELSKA

Plusy -

- Czyste powietrze, woda i środowisko - ograniczenie zużycia plastiku, zredukowanie zanieczyszczenia powietrza i ekologiczne źródła energii. (przy okazji - ZCh Police  budują wielką instalacje PDH POLIMERY POLICE, co się stanie jeśli za x lat UNIA zabroni używać plastyku??)
- Przywrócenie pełnej demokracji.
- Program dla seniorów - codzienne wsparcie, darmowe taxi do lekarza i drobna pomoc (Dlaczego tylko drobna?).
- Przyjazna szkoła.


MINUSY -


- wzmocnienie roli samorządów - (od zawsze mówiłem, że reforma z 1998 roku dała za dużą władzę samorządom, przez to w niektórych gminach tworzą się kliki i koterie - przykład: Gmina Ostromice przestała istnieć w tym roku bo wójt i skarbniczka tak ją zadłużyli w parabankach, że rząd musiał ją zlikwidować. Moim zdaniem należy zwiększyć kontrole nad samorządami i weryfikować kwalifikacje pracowników gminnych.)


Według mnie program wyborczy Pana Walczaka jest najlepszy.
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2019, 23:56:59 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline Wodzu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Drzazga, Matusiak, Toboła i Walczak - ocena deklaracji wyborczych na ulotkach.
« Odpowiedź #1 dnia: Października 06, 2019, 14:07:37 »
Specjalnie się zarejestrowałem, żeby zapytać; ile Tobie zapłacili za tę szeptankę?   ;D



Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: Drzazga, Matusiak, Toboła i Walczak - ocena deklaracji wyborczych na ulotkach.
« Odpowiedź #2 dnia: Października 07, 2019, 11:47:34 »
Że też ludziom chce się czytać te bzdury, które są wypisywane na ulotkach. Niestety,te obiecanki to tylko oszustwa. Po wyborach przestają powstawać przeprawy i inne cuda i jest dalej tak jak było albo jeszcze gorzej.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Że też ludziom chce się czytać te bzdury, które są wypisywane na ulotkach. Niestety,te obiecanki to tylko oszustwa. Po wyborach przestają powstawać przeprawy i inne cuda i jest dalej tak jak było albo jeszcze gorzej.


Otóż Żabo ja czytam te ulotki wyborcze - bo na ich podstawie dokonuje świadomego wyboru przed urną wyborczą.
Dominik Dolnoślązak

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
   To jesteś naiwny. Chodzi tylko o to aby dorwać się do władzy (czytaj pieniędzy). Papier na ulotkach wszystko przyjmie i obiecają ci wszystko o czym marzysz.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Drzazga, Matusiak, Toboła i Walczak - ocena deklaracji wyborczych na ulotkach.
« Odpowiedź #5 dnia: Września 21, 2023, 10:28:29 »
4 lata temu oceniłem między innymi program wyborczy PiSu na podstawie ulotki Pana Drzazgi, który wtedy kandydował na posła. Teraz pora zweryfikować jak PiS wywiązał się ze swoich deklaracji wyborczych .
Przed tamtymi wyborami pisałem tak:






 
.

KAZIMIERZ DRZAZGA - PiS:

Plusy:

"- Chcemy kraju, w którym obywatele to ludzie wolni, bezpieczni i zadowoleni. Chcemy dobrobytu dla każdej rodziny (co z osobami samotnymi?). (...) Chcemy by Polacy mogli godnie żyć i pracować we własnej ojczyźnie".
- Przystosowanie szczecińskiego portu do przyjmowania statku o nośności 40 DWT- uruchomienie terminala głębokowodnego w Świnoujściu.
- dwie emerytury dodatkowe rocznie
.- podwyższenie dopłat dla polskich rolników do państw zachodniej UE. (zachodnie rolnictwo jest bardzo wysoko rozwinięte, przeciętny skomputeryzowany holenderski rolnik ma minimum 2000 hektarów, polski rolnik - kilkadziesiąt.

MINUSY:

- minimalna pensja na poziomie 4000 zł. (mam pytanie - skąd pracodawca weźmie te 4 tyś netto dla roszczeniowego, nic nie potrafiącego, nie wykształconego, bez stażu i doświadczenia pracownika? Takie podniesienie stawki spowoduje bankructwo wielu firm i zdeprecjonuje etos pracownika fachowca, najniższa krajowa będzie większa od stawki jaką teraz mają np niektórzy nauczyciele. Należy obniżyć koszty pracy, w tym opłaty dla samo-zatrudnionych. 

Generalnie program wyborczy Pana Drzazgi dobry - zrobi w Sejmie to na czym się zna - czyli poprawi sytuacje w porcie Szczecin Świnoujście. (może i porty w Policach coś zyskają?).
   Dobrym pomysłem p. Drzazgi jest mały kartonik wyborczy z najważniejszymi telefonami  alarmowymi na rewersie.  Gdyby miejsce na liście było wyższe – była by realna szansa na mandat. Ósma pozycja na liście PiS da miejsce w Sejmie – ale w Zamościu i Lublinie.










 

Po 4 latach trzeba stwierdzić:
Deklaracje wyborcze PiSu zostały wykonane:
Vide - płaca minimalna na poziomie 4 tyś zł, dwie "13" dla emerytów, nawet port morski jest teraz pogłębiany (mimo że pan Drzazga nie dostał się do Sejmu).

Jednak stało się to wszystko kosztem całego pracującego społeczeństwa:
Inflacja w wyniku rozdawnictwa (w tym dla Ukrainców, którzy nie okazali nam teraz wdzięczności podając Polskę do Trybunału), oraz podnoszenie najniższej krajowej powoduje powolną pauperyzacje społeczeństwa, w którym po podniesieniu aż o 700 zł najniższej krajowej w 2024 prawie połowa pracujących w Polsce będzie zarabiała najniższą lub niewiele wyższą od najniższej krajowej pensje
Spowodowało to upadek etosu pracy, nie opłaca się np być kierowcą autobusu MZK i jeździć np na linii 107,  ponieważ za niewiele niższą kase ma się spokojniejszą lepszą prace.
Takie jest moje zdanie.
Czekam na ulotki wyborcze 4 polickich kandydatek do Sejmu, by móc je zanalizować i mimo że wiem na kogo będe głosował 15 pażdziernika (nie biorąc udziału w referendum) to niezdecydowanym wyborcom może polecę kandydatkę z Polic?
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2023, 10:53:45 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline Ryszard

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Drzazga, Matusiak, Toboła i Walczak - ocena deklaracji wyborczych na ulotkach.
« Odpowiedź #6 dnia: Września 25, 2023, 19:49:45 »
Nie potrafię się powstrzymać i tutaj też Ciebie zaczepię.

"Inflacja w wyniku rozdawnictwa". Nie jestem ekonomistą, ale wydaje mi się, że jakieś tam podstawy rozumiem.
Przekalkulujmy to rozdawnictwo:
500+ to ok. 50mld zł/rok
13 i 14 emerytura to ok. 11mld zł/rok

Podaż pieniądza w Polsce to ok. 2 100 mld zł/rok

Sumując oba programy dostajemy, że stanowią one coś około 3% ogólnej podaży pieniądza w Polsce. Zakładając na wprost, że wszystkie te "rozdane pieniądze" trafiają od razu na rynek, jaki wpływ na inflację mają takie kwoty? Oczywistym jest to, że nie wszyscy od razu je wydają i wpuszczają do obiegu. Wyobraź sobie, że są rodziny, które odkładają na dom/studia/inne inwestycje i wprowadzą te pieniądze na rynek w późniejszym czasie.

Jeżeli chcemy się doszukać winy PiSu w inflacji, powinniśmy szukać gdzieś indziej. Słyszałeś o "tarczy antycovidowej"? To było 200mld rozdanych w 2 lata. To już jest wymierny wpływ na inflację.

Gdybym był wredny zapytałbym Ciebie, czy znasz jakieś rozwinięte kraje zachodnie, które nie stosują takich, czy innych, programów socjalnych?
Jeżeli jesteś obrażony na socjaldemokratów, to chyba bardzo nie lubisz UE, co? ;-))

Offline Ryszard

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Drzazga, Matusiak, Toboła i Walczak - ocena deklaracji wyborczych na ulotkach.
« Odpowiedź #7 dnia: Października 12, 2023, 07:04:40 »
4 lata temu oceniłem

Chcesz mi powiedzieć, że od 4 lat piszesz tutaj swoje złote myśli? Jednoczenie nie masz odwagi wejść w polemikę i bronić swoich tez?

Płacą Ci za taki spam polityczny? Da się z tego wyżyć?