Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: I po co to komu?  (Przeczytany 5573 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
I po co to komu?
« dnia: Sierpnia 31, 2019, 15:18:49 »
Pomnik solidarności, park solidarności, kamienie dla zasłużonych (tylko komu). To mamy.
Miał być Piłsudski na koniu - całe szczęście pomysł nie był tak fajny jak wydawało się samym pomysłodawcą.


Oglądając fotografie z rocznicy porozumień sierpniowych nasuwa się pytanie - po co to komu? Czy poza lokalnymi mediami, samorządowcami i ludźmi z solidarności, był tam ktokolwiek?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: I po co to komu?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 31, 2019, 18:44:50 »
Widzisz... W sumie podzielam Twoje wątpliwości, choć szanuję Wszystkich, którzy zacne rocznice uczciwie obchodzą. Mnie, prywatnie, jest trudno znaleźć wspólny mianownik ze skłóconymi Rodakami: różnych opcji, partii i usytuowań. Nie umiem udawać, że coś wspólnie przeżywam, bo dla mnie - wspólnoty polskiej dziś nie ma. Dziś nie jest to kraj, o którym marzyłem podczas długich lat "komunizmu" (był moją Polską przez całe 36 lat młodego życiorysu) i nie jest to kraj, którego powstanie (po 1989) w jakiś sposób również, czynnie wywalczyłem. Co zrobiłem, to zrobiłem, chwalić się nie mam zamiaru. Niemniej cokolwiek zdziałałem i sporo za to zapłaciłem.  Wtedy i później. Za sprawą przeciwników i... niestety: "swoich". Dziś, przemijając, patrzę na całość spokojnie, nadmiernych nadziei nie mam. Nie wierzę, że dożyję Polski moich marzeń. Smutne? Pewnie tak, niestety odczucie prawdziwe.  Gdzie indziej widzę Polskę, gdzie indziej jej dziedzictwo i kwintesencję kulturową, wojować mi się już nie chce, jakoś dożyję lat swoich. Mniemam, że zrozumiesz, co chciałem Ci przekazać.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2019, 19:05:40 wysłana przez Validator »

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4654
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: I po co to komu?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 31, 2019, 20:10:47 »
Dziś, przemijając, patrzę na całość spokojnie, nadmiernych nadziei nie mam.

Też bym nie miał wspierając swoimi artykułami cwaniaków i przekrętów, nie mając pojęcia jak wygląda prawda. Przykre jest to, że zwykli ludzie nie mają zupełnie pojęcia kogo wybierają wrzucając swoje karty wyborcze do urn...

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: I po co to komu?
« Odpowiedź #3 dnia: Września 01, 2019, 08:43:45 »
Ja zadałem proste pytanie - po co umieszczać coś takiego (pomniki, głazy, popiersia, kamienie) w przestrzeni publicznej? Po obecnych na uroczystościach "tłumach" wnioskuję że nie ma to najmniejszego sensu. A i walor estetyczny jest wątpliwy.


I niechciałbym być źle zrozumiany - mam ogromny szacunek do uczestników tamtych wydarzeń, ale jak widać - sztuczne pompowanie niewiele daje.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: I po co to komu?
« Odpowiedź #4 dnia: Września 01, 2019, 22:25:56 »
Ja zadałem proste pytanie - po co umieszczać coś takiego (pomniki, głazy, popiersia, kamienie) w przestrzeni publicznej?

Dla refleksji. Najogólniej rzecz biorąc...
Druga rzecz, "że pomnik co drugi chodnik" to przesada.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: I po co to komu?
« Odpowiedź #5 dnia: Września 02, 2019, 14:40:14 »
Co do twojego tematu to kamienie powstały dlatego aby upamiętnić Lecha Kaczyńskiego i innego powodu nie było. Solidarność i gmina wiedział ze policzanie nie wyrażą zgody na postawienie pomnika tak jak to było w szczecinie wiec wymyślili uhonorowywanie kamieniami wielkich polaków. Tylko zadajmy sobie pytanie, dlaczego nie ma kamienia  T. Mazowieckiego, J. Kuronia, T. Kościuszki, M. Jurczyk i innych.  Rozumie sens powstania cos takiego jakby byli honorowani ludzie co wnieśli cos i zrobili dla Polic, obecni uhonorowywani, no to tylko jeden  może spełnia te warunki, reszta chyba nawet nie mieli wiedzy gdzie Police w ogóle lezą. Na koniec mam pytanie, czy Lech Wałęsa tez będzie miał tu swój kamień ? Wątpię

Post Merge: Września 02, 2019, 18:08:57
Właśnie oglądałem na wirtualnych Policach zdjęcia z uroczystości pod pomnikiem solidarności, no jak widać tłumów tam nie ma, są ci sami co na wszelkich uroczystościach w parku solidarności. Czyli jak pisaliśmy wszystko powstało dla garstki wyznawców pewnej grupy solidrosciowców, czyli działaczy.
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2019, 18:08:57 wysłana przez RPzpl »
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: I po co to komu?
« Odpowiedź #6 dnia: Października 16, 2019, 23:29:12 »
Nie zgadzam się z szanownymi przedmówcami.
Uważam że policki "rejon pomnikowy" to super inicjatywa.
Proszę zwrócić uwagę - na stosunkowo małym obszarze: od kapliczki Matki Boskiej, przez pomnik Jana Pawła II, pomnik Solidarnosci i na 4 głazach kończąc mamy nowoczesny proeuropejski pluralizm pominkowy.

Kto chce to składa kwiaty pod taki pomnik jaki mu pasuje. Może Police staną się w przyszłości znane z tego miejsca, gdzie ludzie o różnych poglądach mogą uroczyście obchodzić ważne dla siebie rocznice?
Nawet jeśli przyjdzie tylko 5 osób pod jeden pomnik - manifestując swój szacunek dla dla Osoby, czy uczestnicząc w kulcie religijnym.

Ja osobiście widział bym jeszcze w okolicach bialej szkoły na trawniku przy tablicy Solidarności - autentyczny pomnik-kajak oceaniczny pana Doby. Postawił bym go przy Zespole Szkół dla walorów edukacyjnych.
Niebagatelnym plusem jest to że Rada Gminy za małe pieniądze uhonorowała 4 osoby.

Uważam że w przyszlości Police mogą być sławne z tego parku pomników - w bliskiej odleglosci jest już tam 7 pomników,  a po postawieniu kajaka oceanicznego i przeniesienii fragmentu pomnika - ogrodzenia z drutu kolczastego z ul Rurowej - było by już 9 ważnych obiektów - PRZY KTÓRYCH KAŻDY MÓGŁBY MANIFESTOWAĆ SWOJE RÓŻNE POGLĄDY.
Pawdziwy pluralizm.

« Ostatnia zmiana: Października 16, 2019, 23:30:44 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak