Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS  (Przeczytany 31624 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 16, 2019, 08:21:54 »
Nietykalne Państwo w państwie to dopiero zobaczysz jak przepchną tego gniota rodem z najgłębszej komuny. Nawet język którym ta prawnicza spierdolina jest napisana niewiele odbiega od ustaw pisanych w związku radzieckim.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 16, 2019, 09:03:18 »
Jezyk prawniczy potrafi byc mocno mylacy, do tego stopnia, ze rzeczy oczywiste nabieraja odwrotnego znaczenia.  Moim zdaniem powinien byc on jak najprostrzy, by zwykly czlowiek mogl zrozumiec co czyta, a nie taki, ze niby oczywisty tekst oznacza dokladnie odwrotnosc tego, co przyjmujemy jako mysl autora. Polski wymiar sprawiedliwosci osiagnal poziom dna juz dawno, widac to na kazdym kroku, ten stan nie tworzyl sie przez 4 czy 8 lat. Wladza sadownicza jest dla powaznych i odpowiedzialnych ludzi, a nie dla srodowiska, ktore w totalnie bezduszny sposob stawia sie ponad innymi czesto pokazujac bute i ignorancje na ludzkie tragedie. Osobiscie nie wierze, ze obecna wladza to naprawi, problem tkwi w tych, ktorych ta reforma ma dotyczyc, a oni wladzy (bo niezaleznosc to tylko pretekst) ot  tak sobie nie oddadza.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 16, 2019, 10:02:02 »
O jakim języku prawniczym ty mówisz? Ja to odbieram jak język stalinowski.
Widzę że sporo z nas ma problem z ogarnięciem podstawowego pojęcia - trójpodział władzy.
Skoro Ty uważasz, że władza ustawodawcza ma prawo wejść z buciorami i ustanowić takie prawo, aby władza sądownicza była całkowicie podporządkowana mocodawcy, to pomyliłeś kierunek emigracji, bo z tego co wypisujesz bliższe są Ci standardy białoruskie niż zachodnich demokracji
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 16, 2019, 10:23:46 »
Mam prawo do wlasnego zdania, nie bede sie wdawal w dalsze dyskusje, bo to bezcelowe. Probujesz madrzyc sie w tematach, o ktorych pojecia nie masz.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2019, 10:30:35 wysłana przez DEtonator »

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 16, 2019, 11:12:01 »
Mam prawo do wlasnego zdania, nie bede sie wdawal w dalsze dyskusje, bo to bezcelowe. Probujesz madrzyc sie w tematach, o ktorych pojecia nie masz.
Jaki to szczęście, że Ty masz o tym ogromne pojęcie.
Jeżeli za bardziej wiarygodne przyjmujesz tezy wygłaszane przez aparatczyków politycznych od opinii autorytetów którzy całe swoje życie poświęcili meandrom prawa - powodzenia.
Ps. Kiedyś kukiza wychwalałeś w niebogłosy i zobacz jak skończył
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 16, 2019, 11:25:48 »
Jeżeli za bardziej wiarygodne przyjmujesz tezy wygłaszane przez aparatczyków politycznych od opinii autorytetów którzy całe swoje życie poświęcili meandrom prawa - powodzenia.

Autorytety sa rozne, ja w tym temacie nie mam autorytetow, mam wlasne zdanie, kieruje sie tylko i wylacznie wlasnymi doswiadczeniami i tym co przezylem.

Ps. Kiedyś kukiza wychwalałeś w niebogłosy i zobacz jak skończył

Ideologia Kukiza byla mi bliska na poczatku jego dzialalnosci politycznej, tak samo jak kiedys PO, zycie niestety kolejny raz pokazalo, ze koryto odrywa od rzeczywistosci.

Kazdemu sie wydaje, same puste slowa, kazdy tylko gada, dobrze, ze ktos zaczal ten temat, bo wszystkie ekipy dotad rzadzace korzystaly z tego ukladu. Znajdz choc jednego znaczacego polityka, ktory odpowiedzial przed sadem za swoje walki. Nie ma takiego, to pokazuje wlasnie, ze ten uklad jest chory i nie ma w Polsce rownosci spolecznej. Jestem za czystym trojpodzialem wladzy, lecz to co teraz mamy, to jakas parodia. Kto moze zmienic ten stan rzeczy? Tylko ci, ktorych wybieramy na naszych przedstawicieli, a kasta sadownicza skutecznie broni koryta, zwalajac wszystko na polityke i lamanie konstytucji, ktora kazdy interpretuje po swojemu.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 16, 2019, 11:29:56 »
I sądzisz że po tych ewentualnych zmianach siè polepszy?
To ja Ci powiem, że nie będziesz miał żadnych szans na wygranie w sądzie z państwem. A polityków przed sądem znajdziesz tylko z opozycji. Naprawdę trzeba być ślepym, aby nie widzieć w jakim kierunku to zmierza.
I taka ciekawostka na koniec - podobne rozwiązania mają: Turcja, Rosja, Białoruś - ciekawy kierunek
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 16, 2019, 12:02:38 »
PiS nie bedzie rzadzil wiecznie, a zmiany w polskim sadownictwie sa niezbedne. Polska jest wolnym krajem, wiec tutaj sie nie obawiam. Wszystko zalezy od Polakow i od tego, kto bedzie chcial reprezentowac ich interesy w sposob uczciwy. Ciekawie zaczyna sie robic w sprawie "pancernego" Mariana, zlotousty Mateusz jak narazie mial plan "B", ktory spalil na panewce, zanim jeszcze zostal wdrozony w zycie. Cos czytalem, ze 500 plus tez nie zostanie przedluzone. Ogolnie ciekawie sie dzieje. No i jeszcze sprawa z wymiarem sprawiedliwosci... Jest jeszcze lepiej niz w 2006 roku. :)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 18, 2019, 09:47:44 »
PiS nie bedzie rzadzil wiecznie, a zmiany w polskim sadownictwie sa niezbedne. Polska jest wolnym krajem, wiec tutaj sie nie obawiam.
Dasz sobie głowę uciąć, że PiS nie będzie rządził tak długo, jak będzie chciał, bo nikt nie będzie mógł podważyć ich prawa do rządzenia? Ta ustawa, którą będą próbowali przepchnąć jest właśnie zamachem na wolność. I myślę, że nikt nie kwestionuje potrzeby reformy sadownictwa. Ale PiS pod przykrywka reformy oczekiwanej przez ludzi (np. przyspieszenie spraw) wprowadza rewolucję uzależniającą sądownictwo od rzadu (prokurator generalny). Rozumiem, że wg ciebie największe prawnicze autorytety w kraju mylą się w przeciwieństwie do posła Kalety, radcy prawnego z dwuletnim doświadczeniem.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 18, 2019, 10:16:01 »
Rozumiem, że wg ciebie największe prawnicze autorytety w kraju mylą się w przeciwieństwie do posła Kalety, radcy prawnego z dwuletnim doświadczeniem.

Wiele tych "autorytetow" nie jest neutralna politycznie. Wlasnie tutaj jest problem, bo srodowisko, ktore ma byc niezalezne daje sie dzielic przez wciaganie do polityki. Niestety nie ma skutecznych narzedzi, by naprawic polskie sadownoctwo i faktycznie upolitycznianie (przez wszystkie strony) niczemu dobremu nie sluzy. Pomijam kwestie, ze przez lata wytworzyla sie sadownicza patologia, ktora bardzo czesto jest przyczyna ludzkich tragedii. Problem w tym, ze srodowisko to jest moim zdaniem oderwane od rzeczywistosci, a nieliczne glosy rozsadku sa bardzo skutecznie tlumione.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 18, 2019, 10:30:36 »
Wiele tych "autorytetow" nie jest neutralna politycznie.
A dlaczego mieliby być neutralni politycznie? Każdy ma jakieś poglądy. W tak często podawanej przez PiS za przykład Francji, sędzia może należeć do partii politycznej!

Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 18, 2019, 10:40:48 »
W tak często podawanej przez PiS za przykład Francji, sędzia może należeć do partii politycznej!

Francja to akurat nie jest kraj, ktory bralbym za wzorzec, mnie nie interesuje jakie przyklady podaje PiS. Jak wielokrotnie podkreslalem, nie utozsamiam sie z zadna partia polityczna, mam swoj rozum, oceniam, jakie dzialania moga dac skutek i jak przelozy sie to na zycie moich bliskich i moje. Uwazam, ze w kazdej opcji sa rozsadni ludzie, niestety nie maja sily przebicia, bo rzadzi lider, co jest chore. I jezeli PiS ruszyl ten temat tylko dla politycznych korzysci, to faktycznie nic z tego dobrego nie wyniknie, bo nie wierze, by w rok czy dwa rozbic uklad, ktory tworzyl sie przez dziesieciolecia. Dla mnie poprzednie opcje to jeszcze wieksze przekrety, ktorym taki stan rzeczy jak najbardziej odpowiadal. Sedziowie na telefon, to bylo to! I o czym my w ogole rozmawiamy...

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 18, 2019, 10:55:30 »
Dla mnie poprzednie opcje to jeszcze wieksze przekrety, ktorym taki stan rzeczy jak najbardziej odpowiadal. Sedziowie na telefon, to bylo to! I o czym my w ogole rozmawiamy.
Ciekawostką jest fakt, że tak znienawidzeni przez PiS ludzie z PO nie dostali ŻADNYCH prokuratorskich zarzutów w ŻADNEJ sprawie o której było głośno, gdy PiS był w opozycji. Przypadek? Nie, zwyczajnie te "afery" były rozdmuchane. Jednocześnie partyjne (nie w kwestii poglądów, a w kwestii ferowania wyroków) sądy, które chce wprowadzić PiS obronią ich (razem z ich prokuraturą) przed konsekwencjami malwersacji w Getbacku, spółce Srebrna itd.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Dlaczego nigdy nie zagłosuję na PiS
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 18, 2019, 11:03:01 »
Ciekawostką jest fakt, że tak znienawidzeni przez PiS ludzie z PO nie dostali ŻADNYCH prokuratorskich zarzutów w ŻADNEJ sprawie o której było głośno, gdy PiS był w opozycji. Przypadek? Nie, zwyczajnie te "afery" były rozdmuchane.

To jest w duzej mierze dalej to samo i nadal "nietykalne" srodowisko. Amber Gold rozdmuchane? Wytlumacz to poszkodowanym (ktorzy moim zdaniem naiwnie mysleli, ze tak wielka firma w powaznym panstwie dziala legalnie bedac pod odpowiednim nadzorem). A ze PiS bierze sie za rzeczy, o ktorych pojecia nie ma, to inna sprawa. Mam tutaj na mysli zapowiedzi zlotoustego Mateusza w prawie o ruchu drogowym.