Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?  (Przeczytany 28930 razy)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 05, 2019, 12:21:57 »
Wjazd na Orlen leży na działce Orlenu. Nie może być tak, że jeżeli jakaś działka ma bezpośredni dostęp do drogi ( a tak jest w przypadku tej działkii),robi się do niej wjazd przez inną działkę (orlenowską w tym przypadku).
Co do drzewa to z pewnością zostanie wycięte.
Zastanawia mnie tylko Fakt, co zrobią z tym przystankiem jak ta inwestycja zacznie funkcjonować.

Orlen funkcjonuje na dwóch działkach - jest wydzielona cześć ze stacją i część z wjazdem i tym mini-parkingiem. Myślałem, że działka z wjazdem na ustaloną służebność na zapewnienie dojazdu do działki, na której obecnie rozpoczyna się budowa.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 05, 2019, 14:41:30 »
To Ci tłumaczę, że nie ma potrzeby(i możliwości) służebności skoro działka na której jest teraz prowadzona inwestycja ma bezpośredni dostęp do drogi.
Być może w przyszłości z tego przystanku zrobią prawoskręt i problem się rozwiąże
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 05, 2019, 15:44:11 »
To Ci tłumaczę, że nie ma potrzeby(i możliwości) służebności skoro działka na której jest teraz prowadzona inwestycja ma bezpośredni dostęp do drogi.
Być może w przyszłości z tego przystanku zrobią prawoskręt i problem się rozwiąże

Nie wiem czy na pewno bezpośredni, bo pomiędzy pasem drogowym, a działką jest jeszcze wydzielony pas/działka z ciekiem wodnym, ale nie o to chodzi :)
Rozumiem co masz na myśli, ale byłaby taka możliwość, gdyby przewidziano to na etapie planowania warunków zabudowy itd. Tutaj wychodzi brak takiego planowania i do każdej działeczki robi się osobny wjazd ad hoc, w sytuacji gdy istniejący mógłby z powodzeniem obsłużyć trzy działki. Byłoby estetyczniej, a tak trzeba kombinować.

Chciałem jeszcze napisać o wytyczeniu wjazdu z drzewem niemal na środku (przesunięcie go na zachód o 2-3 metry pozwoliłoby uchronić drzewo przed wycinką), ale podejrzewam, że być może planuje się przedłużyć lewoskręt do Orlenu (kosztem martwego pola) - co dzięki takiej lokalizacji wjazdu może się zmieścić "na styk". Byłoby nawet niegłupie, bo wjazd tylko z jednego pasa rodziłby by niebezpieczne sytuacje, w której jadący od strony Mścięcina skręcali by w lewo przez martwe pole (tak samo jak kawałek dalej na tej samej ulicy, jadący od strony ronda Pionierów "zawracają" na martwym polu, żeby dojechać do "szkaradnych" budynków usługowych przy ogródkach działkowych).

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 08, 2019, 20:18:52 »
No to już wam tłumaczę.
Wjazd na działkę został wykonany zgodnie z projektem i jest super.
Co do drzewa to wydano zgodę na budowę jak i na zajęcie pasa drogowego za co trzeba  było zapłacić i to nie mało, natomiast  decyzja na wycięcie drzewa jest pozytywna  i miało wszystko odbyć się w trakcie budowy wjazdu, no ale nie wiadomo z jakiego powodu ktoś wstrzymał się z wydaniem takowej decyzji.
I teraz mamy wjazd z drzewem na środku. Jak tylko inwestor dostanie papierek do ręki to drzewo wytniemy i położymy tam ładnie kostkę.
Ja się śmieje że to będzie chit facebooka w regionie i z tego co słyszałem to już latają foty z ciekawymi komentarzami ale osobiście nie widziałem.
A budować będą coś na podobieństwo nowych bloków za rondem na przeciw Papieża.

Offline gienix

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • SeeSite | Strony i sklepy internetowe
Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 08, 2019, 23:45:01 »
Moze jakies male keefsi otworza. :)
A po kiego? Felix daje radę! Ja złego słowa na nich powiedzieć nie mogę - naprawdę smaczne żarełko, bije na głowę House of Chicken i absolutnie nie odstaje od ka_ef_ce :)

to będzie chit facebooka
Oj, będzie :)

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 09, 2019, 12:01:17 »
Co do FELIX-a to byłem tam dwa razy i jedno co zauważyłem to przykładają dużą uwagę do świeżych produktów.
Za każdym razem widziałem jak zamawiali na następny dzień swierze warzywa i mięso. Może dla tego że nie mają gdzie trzymać ( tego nie wiem ) albo chcą być fer w stosunku do klienta i podawać świerze a nie stare.
Tak trzymać

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 09, 2019, 12:38:26 »
To dobra wiadomość, że będą bloki mieszkalne, bo problem mieszkaniowy w Policach jest, ale od jakiegoś czasu coś się dzieję w tym temacie i wreszcie deweloperzy zaczęli to dostrzegać, że u nas też ludzi stać na nowe M ;)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 09, 2019, 14:34:10 »
W sumie super lokalizacja, jak zabraknie paliwa na imprezie można będzie w kapciach wyskoczyć po nowe zapasy. :P

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 12, 2019, 01:40:52 »
@Robercik32 a co to za deweloper buduje? kiedy będą jakieś oferty udostępnione?

Offline Evolth

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 18, 2019, 03:00:33 »
No to już wam tłumaczę.
Wjazd na działkę został wykonany zgodnie z projektem i jest super.
Co do drzewa to wydano zgodę na budowę jak i na zajęcie pasa drogowego za co trzeba  było zapłacić i to nie mało, natomiast  decyzja na wycięcie drzewa jest pozytywna  i miało wszystko odbyć się w trakcie budowy wjazdu, no ale nie wiadomo z jakiego powodu ktoś wstrzymał się z wydaniem takowej decyzji.
I teraz mamy wjazd z drzewem na środku. Jak tylko inwestor dostanie papierek do ręki to drzewo wytniemy i położymy tam ładnie kostkę.
Ja się śmieje że to będzie chit facebooka w regionie i z tego co słyszałem to już latają foty z ciekawymi komentarzami ale osobiście nie widziałem.
A budować będą coś na podobieństwo nowych bloków za rondem na przeciw Papieża.


Jak im legalnie nie pozwolą wyciąć drzewka to zrobią to w inny sposób. Co za problem "przez przypadek" wjechać w drzewko jakimś spychaczem.

Offline Krzychu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 18, 2019, 11:08:45 »
@Robercik32 a co to za deweloper buduje? kiedy będą jakieś oferty udostępnione?
Inwestorem jest były właściciel DH Kinga. Budynek mieszkalny z częścią usługową na parterze.

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 03, 2019, 07:14:48 »
Czy coś wiadomo na temat oferowanych mieszkań, kiedy ruszy sprzedaż?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 03, 2019, 12:08:42 »
Czy coś wiadomo na temat oferowanych mieszkań, kiedy ruszy sprzedaż?

Ile milionów lat Ty szukasz już mieszkania?

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 03, 2019, 12:38:28 »
Są tacy co mają tych mieszkań po 5-7. Kto bogatemu zabroni.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 03, 2019, 17:10:27 »
A Tobie ktoś zabrania tyle mieć?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!