Police i okolice > Trudne tematy

Radni Gminy Police

(1/6) > >>

lolek:
Pytanie do Radnych, kiedy uchwała i jaka bonifikata?
W przypadku gruntów Skarbu Państwa bonifikaty będą obowiązkowe i wyniosą 60 proc., jeśli właściciel domu czy mieszkania ureguluje należności w tym samym roku, w którym nastąpi przekształcenie. W drugim roku będzie to 50 proc., w trzecim – 40. W każdym kolejnym spada o 10 proc.
Inaczej będzie się miała sytuacja z gruntami komunalnymi, bo to gminy podejmą decyzję, czy zastosują bonifikaty. Apeluje o to wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.
- Samorządy zgodnie z konstytucyjną zasadą mają autonomię. Dlatego kieruję apel do samorządów aby rozpoczęły prace nad korzystnymi dla mieszkańców warunkami przekształcenia i uwzględniały lokalną specyfikę. Z pewnością bonifikaty nie powinny być gorsze. Nie narzucamy tych warunków, samorządy mają w tym pełną swobodę – podkreślił Soboń.


Zachęcał, by w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi gminy i powiaty pochyliły się nad tematem możliwie szybko, tak by mieszkańcy wiedzieli, co samorządowcy mają im do zaproponowania. Soboń ma nadzieję, że gminy zaproponują jak najwyższe bonifikaty.

dapol:
Ktoś tu chyba tęskni za czasami kiedy wszystko było sterowane z Warszawy.
Soboń, to nadzieję sobie może mieć. Niech on i jemu podobni nie wtrącaja się w pracę samorządów. Wara i jak najdalej. Nie bez przyczyny nazywa to się samorząd.
Radni ustalą, to co ustalą, i to my policzanie, a nie żaden kacyk z partii ,będziemy ich rozliczać.

lolek:
Nikt nie tęskni,  tylko już chyba pora na podjęcie takiej decyzji,  nie które gminy zrobiły to już przed wyborami.Jakis problem że zrozumieniem ?
To są nasze pieniądze.

zrównoważona:
Nasza Gmina ani przed wyborami ani po wyborach na ten temat milczy a milczenie stwarza zawsze niepokój.

k3vin:
Jak mowa o radnych to warto poczytać ten artykuł:

https://policebezcenzury.pl/2-aktualnosci/196-polickiego-konwoju-wstydu-ciag-dalszy?fbclid=IwAR32GmSPNkHM-C8CpKQCkU4DDkCnuNlhblAedAbUPh6nY_jwCPuPAYZXprI

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej