Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ  (Przeczytany 13790 razy)

Offline krzyś

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« dnia: Maja 12, 2017, 22:07:39 »
Wszyscy życzymy sobie aby nasze osiedla były czyste i zadbane.
Żądamy aby władze spółdzielni, władze gminy, Trans - Net i inny za nas utrzymywali ład i porządek wokół bloków i nie tylko.
Przechodząc dzisiaj przez ulicę Przyjaźni widziałem wystawione kontenery na gruz, stare płytki, panele itp. Oznacza to,  że porządni i uczciwi mieszkańcy wynajęli od Trans-Netu pojemnik albo duże worki na odpady poremontowe i za swoje odpady zapłacą gdyż nie są to odpady komunalne za które płacimy do gminy.

Często dziwimy się, że Trans-Net zabiera spod śmietnika stare meble a nie zabiera gruzu, płytek, paneli, muszli klozetowych czy nawet drzwi. A przecież  nie tak dawno na drzwiach wszystkich bloków wisiały kolorowe ogłoszenia o tym co zrobić z takimi odpadami.
Wszystkie gminy w Polsce informują na swoich stronach że takie odpady nie są odpadami komunalnymi więc nie będą odebrane spod śmietników za pieniądze z opłaty.

Ja sam wczoraj zawiozłem resztki styropianu i stare panele do PSZOK obok Powiatu.

Jednak dzisiaj widziałem, że przy śmietniku między Przyjaźni i 26 Kwietnia ktoś z pobliskiego bloku (moje dziecko widziało z którego bloku i z której klatki był ten Pan) wyniósł wiadro po farbie, stare płytki i stare panele.
No cóż, Trans-Net nie odbierze więc Spółdzielnia Chemik zapłaci za posprzątanie tych śmieci z pieniędzy lokatorów czyli my wszyscy zapłacimy za nieuczciwego lokatora. Chyba, że należałoby zgłosić do SM aby rozpytali sąsiadów kto remontuje mieszkanie i tego lokatora SM obciąży a nie nas wszystkich.
Nawet moje dziecko w przedszkolu uczy się co to jest segregacja.

http://www.trans-net.pl/fsdox_punkt_selektywnej_zbiorki_odpadow_pszok.htm



Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 12, 2017, 23:16:23 »
Zgadzam się. To nieuczciwe wobec pozostałych lokatorów, by to oni płacili za jakiegoś cwaniaczka, który sobie nic nie robi z przyjętych zasad. Polacy powinni nauczyć się zgłaszać do spółdzielni mieszkaniowej lokatorów, którzy pozbywają się swoich śmieci kosztem pozostałych ludzi. W normalnych krajach zgłaszanie nieuczciwych to normalna praktyka. Kiedy u nas to się przyjmie?

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 13, 2017, 08:35:03 »
Ja ostatnio robiłem remont, wykupiłem worki na odpady, więc ktoś stwierdził, że skorzysta z mojego. Dzięki życzliwości owego sąsiada musiałem trzy razy worek wykupić. Nawet próbowałem przyuwazyc kto jest tak miły ale się nie udało w tym samym czasie parę mieszkań w pobliżu było remontowane.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 13, 2017, 09:43:37 »
Dziwisz się? Przez wiele lat tacy ludzie byli wręcz chwaleni za "spryt i przedsiębiorczość". Tego tak łatwo nie wykorzenisz.

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 13, 2017, 20:26:46 »
Benny2002, to przykre, że masz takich sąsiadów. Każdy dziś wie, że worek przed klatką oznacza remont w którymś mieszkaniu i że za worek mieszkaniec musiał zapłacić. Uważam, że podrzucanie komuś swoich śmieci to forma złodziejstwa. Ty płacisz za worek, ktoś Ci podrzuca odpady, więc ten ktoś wykrada Ci z portfela pieniądze, które musiałby zapłacić za worek lub kontener na własne śmieci. Złodziej. Szkoda, ze nie udało Ci się go namierzyć, ale miło, że nadal kupowałeś następne worki. Ktoś inny może by się zniechęcił i ostatecznie podrzucił odpady remontowe pod śmietnik. 

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 13, 2017, 20:42:22 »
A jakie mialem wyjście? Wychodzę z zalozenia, ze trzeba żyć względem siebie uczciwie lecz nie każdy do wyznaje. W moim worku znajdowały się też zwykle śmieci w worku bo śmietnik byl za daleko (jakieś 5m dalej). Co do zlapania takiego podrzucacza co mialbym zrobić prócz zwroceni uwagi (na ktora zapewne mialby wylozone) szarpać sie? Bydlo jest wśród nas i niestety wplywu na to nie mamy.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 30, 2019, 21:25:38 »
Odświeżam temat. Jak po remoncie zostanie ci styropian lub papa, to w Trans Necie tego nie oddasz. Ani za darmo, ani odpłatnie. Nie podpowiedzą ci też co możesz z tym zrobić. Gmina zielona - ale chyba w temacie gospodarki odpadami...
http://ipolice.pl/co-zrobic-ze-styropianem-klopotliwe-odpady/

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 30, 2019, 21:40:26 »
Kiedy wymieniałem klapę w swoim aucie, została mi podbitka której mi nie przyjeli. Powiedziano mi tam, żebym się z tym udał do Szczecina.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 30, 2019, 22:51:13 »
Parian nie dostałeś jeszcze upomnienia, żeby nie wstawiać linków konkurencji forum? ;)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 01, 2019, 10:53:37 »
Ale to nie jest konkurencja forum, tam nawet forum nie ma. Poza tym "nasze" forum ma normalnych adminów, nie czepiają się o informacje z innych stron.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 01, 2019, 11:13:35 »
Dziwne, mi zwrócono już uwagę, że wstawiam linki do tego portalu... Ale spoko, też uważam, że konkurencja powinna być zdrowa.

Offline Tyler

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 01, 2019, 16:10:48 »
Praktycznie na każdym osiedlu, przy każdym śmietniku ludzie wyrzucają pod śmietniki wszystkie odpady remontowe.
Zastanawiałem się czy zgłosić np. do Straży Miejskiej sąsiadów, którzy mają remont, a śmieci zostawiają pod śmietnikiem. Jednak nasze społeczeństwo odbierze to jak donos i wymiękłem.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 01, 2019, 16:43:54 »
Zastanawiałem się czy zgłosić np. do Straży Miejskiej sąsiadów, którzy mają remont, a śmieci zostawiają pod śmietnikiem. Jednak nasze społeczeństwo odbierze to jak donos i wymiękłem.
Jako donos odbiorą pewnie ci, co wyrzucali, reszta raczej przyklaśnie. Przecież wszyscy zapłacicie więcej za to, że Trans-net będzie musiał odebrać odpady budowlane.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 12, 2019, 12:13:29 »
Odświeżam temat. Jak po remoncie zostanie ci styropian lub papa, to w Trans Necie tego nie oddasz. Ani za darmo, ani odpłatnie. Nie podpowiedzą ci też co możesz z tym zrobić. Gmina zielona - ale chyba w temacie gospodarki odpadami...
http://ipolice.pl/co-zrobic-ze-styropianem-klopotliwe-odpady/

Miałem ostatnio styropian do wyrzucenia, podjechałem do szczecińskiego Ekoportu i tam niestety też nie przyjmują.

Cóż, wywalam to normalnie do komunalnych i nic mnie więcej nie interesuje. Za te pieniądze jakie biorą co miesiąc za śmieci (+ przewidywane podwyżki o min. 100%) mam na to wyjebane po całości. Skoro płacę chorą kasę to już niech odpowiednie firmy się tym martwią.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 12, 2019, 18:21:53 »
Śmieszne jest to, że ta przepiękna "rewolucja" śmieciowa wymyślona przez pis miała zagwarantować, że ludzie nie będą wywozić śmieci do lasów, bo będzie od nich odbierana każda ilość śmieci. Coś nie zadziałało. A teraz jeszcze kolejny akt prawny wymuszający na gminach bilansowanie wydatków na śmieci, to w większości powoduje podwyżki.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.