Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rekrutacja do przedszkola  (Przeczytany 15714 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 20, 2017, 21:57:39 »
Bosman, czego Ty nie rozumiesz? Jakby 6 latki miały obowiązek szkolny,  jak było od ostatnich kilku lat, to 3 latki nie miałyby problemu z miejscem w przedszkolu. Budynki przedszkolne nie są z gumy.
Rząd zmienia ustawy, jednocześnie nie dając żadnych pieniędzy na ich wprowadzenie
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2017, 22:00:02 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 20, 2017, 22:18:27 »
Mój starszy, był jednym z pierwszych dzieci, które obowiązkowo poszły do szkoły w wieku 6 lat, żeby zwolnić miejsce dla 3latkow. Po tym fakcie koleżanka mówiła, ze w 5 przyjęto wszystkie dzieci 3letnie. Teraz mój drugi syn ma 3 lata i jak pomyśle, ze może zabraknąć dla niego miejsca przez rozhisteryzowane mamusie i chory rząd, to ma prawo mnie krew zalewać;-)

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 21, 2017, 09:39:20 »
Jakby 6 latki miały obowiązek szkolny, 
nie każdy 6 latek nadaje się do pójścia do szkoły, wiele dzieci zostaje w przedszkolu na drugi rok.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 21, 2017, 09:46:50 »
Wychodzi na to, że te nasze polskie dzieci to jakieś głupie są. Nie to, co te mądre 6 latki  z UE, nie wspominając już o mega mądrych 5 letnich angielskich pierwszoklasistach.
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2017, 09:53:17 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 21, 2017, 10:02:29 »
nie ma co porównywać naszych praktyk z zachodnimi.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 21, 2017, 10:34:29 »
nie ma co porównywać naszych praktyk z zachodnimi.
Dlaczego nie?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 21, 2017, 11:05:10 »
Jest różnica między UK, a Polska, ale ta różnica nie tkwi w dzieciach. Dzieci, to bardzo pojętne osoby, które chłoną wiedzę, jak gąbka. U nas problem jest w programie nauczania, nauczycielach i samym podejściem do ucznia, a także rodzice, którzy od razu zakładają"moje dziecko NIE PORADZI sobie w szkole".... Ja w swoje dzieci nigdy nie zwątpiłam! Zawsze powtarzam "dasz radę". Mając wsparcie w rodzicach dzieci naprawdę sobie poradzą.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 21, 2017, 11:06:42 »
bo porównując jedną rzecz porównaj wszystkie, tzn zarobki, kulturę, politykę, zasady, moralność etc, etc.
To prawda różnica nie tkwi w dzieciach, tylko w systemie.

Offline dosyta

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 21, 2017, 11:32:13 »
Wiem z dobrego źródła, że nie powinno być problemu z dostaniem się do przedszkola dla 3 - latków. Co prawda tylko 3 przedszkola, ale ponoć mają być po 2 grupy jeśli będzie taka potrzeba. Więc głowa do góry, pożyjemy zobaczymy =O)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 21, 2017, 11:41:07 »
bo porównując jedną rzecz porównaj wszystkie, tzn zarobki,
Co mają zarobki to sześciolatków w szkole? Może mam jeszcze porównać arsenał nuklearny?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 21, 2017, 11:50:40 »
No bo patrząc na to jak działają przedszkola w zachodnich krajach wszystko jest składową tego. Arsenał nuklearny niekoniecznie bo to raczej na wschód od europy, ale np elektrownie atomowe też mają znaczenie np w postaci taniego prądu.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 21, 2017, 11:56:39 »
Bosman, tak tylko z czystej ciekawości spytam - jakie ty masz doświadczenia z polskimi i zachodnimi przedszkolami? Skąd czerpiesz o nich wiedze? Byłeś, twoje dzieci uczęszczały?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 21, 2017, 12:00:23 »
akurat moje dzieci nie ale wielu znajomych z Polic mieszka w Anglii i ma dzieci które chodziły do przedszkola tu i takie które chodziły do przedszkola tam, znam nawet jedną osobę taką która ma dwoje dzieci i jedno urodziło się tu a drugie tam. Zatem trochę się nasłuchałem.
Moje akurat chodziły do przedszkola tu w Policach.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 21, 2017, 12:08:30 »
Acha. Czyli nie byłeś, nie widziałeś, nie dotykałeś. Słyszałeś. Wszystko jasne.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Rekrutacja do przedszkola
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 21, 2017, 13:41:32 »
Ja z dziećmi mieszkałam 2 lata w uk. I to właśnie po opuszczeniu zerówki wyjechaliśmy, syn tam dołączył do 2 klasy. I mam porównanie. I stwierdzam ze polskie metody nauki jak i podejście do szkolnictwa są dalekie od uk. Niestety.
Tak samo jak fakt, ze tam każde dziecko 3 letnie ma prawo do przeszkolą i się do niego dostaje- nieważne kto pracuje, kto studiuje, czy ktoś jest bezrobotny. Każde dziecko jest równe.
Ale nieważne, teraz najważniejsze coby tu w Policach wszystkie dzieciaczki do przedszkola się dostały- byłoby pięknie :)