Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: "NAJPIERW PAŃSTWO - POTEM WŁASNOŚĆ" - słowa Kaczyńskiego w Toruniu  (Przeczytany 8316 razy)

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Czy ktoś moźe wytłumaczyć mi słowa szefa PiS:
"NAJPIERW PAŃSTWO - POTEM WŁASNOŚĆ"
Co to znaczy? Czy w kaźdej chwili państwo moźe (za odszkodowaniem lub bez) zabrać mi moją własność - jeśli interes państwa będzie tego wymagał?

Czy ma być jak w ZSRR - źe wszystko w kołchozie naleźało do państwa.? Dlaczego nie mówi o tym Pani Premier - tylko poseł J. Kaczyński.?

Nie rozumiem słów szefa partii rządzącej w kraju.

Dlaczego w Toruniu spotykają się ministrowie?
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2017, 17:08:44 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Odp: "NAJPIERW PAŃSTWO - POTEM WŁASNOŚĆ" - słowa Kaczyńskiego w Toruniu
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 04, 2017, 22:54:44 »
Oj, Dominik, Dominik, czy Ty jeszcze nie wiesz, ze żyjemy w klerykalnym kraju? To rządzi Jarosław, a nim rządzą panowie w czarnych sukienkach. Dlaczego w Toruniu spotykają się ministrowie? Bo tam jest stolica polskiego klerykalizmu.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: "NAJPIERW PAŃSTWO - POTEM WŁASNOŚĆ" - słowa Kaczyńskiego w Toruniu
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 05, 2017, 13:35:30 »
Oto przykład
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/energa-zawierzona-opatrzno%C5%9Bci-bo%C5%BCej/ar-AAmCfPK?li=AA4WWV&ocid=spartandhp


Głupota na maksa, do czego to doszło, ciekawe ile będzie firma płacić kościołowi za tą opiekę. Normalnie takiego cyrku to nie było do tej pory.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Odp: "NAJPIERW PAŃSTWO - POTEM WŁASNOŚĆ" - słowa Kaczyńskiego w Toruniu
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 05, 2017, 17:54:05 »
Skoro firma zawierzyła opatrzności Boskiej, to już może nie potrzebuje prezesów, dyrektorów i kierowników? Może nie umieją rządzić tak dużą firmą? Panie Boże, chroń klientów tej firmy, bo może wybrali złego dostawcę energii?
Uważam, że jeśli ktoś jest wierzący, to powinien swoją wiarę wyznawać prywatnie, a nie publicznie. Kto robi to publicznie, jest jak faryzeusze, którzy patrzyli, czy ktoś widzi ich modlących się do Boga.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: "NAJPIERW PAŃSTWO - POTEM WŁASNOŚĆ" - słowa Kaczyńskiego w Toruniu
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 05, 2017, 19:32:55 »
Gdybym był klientem tej firmy - to po powierzeniu jej "opatrzności boskiej lub boźej" - natychmiast bym zmienił dostawce prądu.
Jak to ma się do przepisów prawnych? Czy Enea to państwowa firma?
Tu nie bogu trzeba firmę powierzać - tylko doskonale wykształconej grupie ekonomistów i energetyków - z tytułami naukowymi i zdolnościami analitycznymi, aby przewidywać zachowania na  rynkach światowych i europejskich, oraz z doświadczeniem i staźem.
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2017, 19:41:46 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: "NAJPIERW PAŃSTWO - POTEM WŁASNOŚĆ" - słowa Kaczyńskiego w Toruniu
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 05, 2017, 20:04:28 »
Jak widać pis wychodzi z innego założenia, ważna wiara, nie wiedza i umiejętności
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: "NAJPIERW PAŃSTWO - POTEM WŁASNOŚĆ" - słowa Kaczyńskiego w Toruniu
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 06, 2017, 08:38:12 »
W tym haśle zawiera się jedna z zasadniczych różnic pomiędzy myśleniem liberalnym, a konserwatywnym.

Myśl liberalna na pierwszym miejscu stawia człowieka, jednostkę i jego wolności(jedną z tych wolności jest własność). Wszystko co funkcjonuje w państwie ma służyć człowiekowi i jego wolnościom i osobistemu rozwojowi.

Myśl konserwatywna w pierwszej kolejności stawia państwo i naród. I tym wartościom podporządkować się ma wszystko inne, również i wolności jednostki.

Cytowane hasło można interpretować tak:
Jeżeli dla dobra państwa i narodu trzeba będzie ograniczać różne wolności, w tym własność, to tak się zrobi bo to jest słuszne.

pytanie retoryczne: Kto będzie decydował o tym, co jest dobre dla państwa i narodu?

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: "NAJPIERW PAŃSTWO - POTEM WŁASNOŚĆ" - słowa Kaczyńskiego w Toruniu
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 06, 2017, 09:16:48 »
Jest Pan bardzo uprzejmy, Panie Grzegorzu, tworząc jedynie taką opozycję: liberalizm - konserwatyzm. Uwaga jest słuszna, ale nie do końca daje się tę tezę utrzymać, bo np. poglądy gospodarcze są w obu nurtach, w wielu punktach zbieżne. Sądzę jednak, że warto się przyjrzeć innej doktrynie z zakresu teorii państwa i prawa, mianowicie faszyzmowi (nie mylić z nazizmem!). Polecam:
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/faszyzm;3900060.html
Nic na to nie poradzę, ale wiele zjawisk, głównie w Europie, choć ostatnio chyba i w Stanach, ten nurt myślenia przywołuje i odnawia.   

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: "NAJPIERW PAŃSTWO - POTEM WŁASNOŚĆ" - słowa Kaczyńskiego w Toruniu
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 18, 2017, 15:03:26 »
Jest Pan bardzo uprzejmy, Panie Grzegorzu, tworząc jedynie taką opozycję: liberalizm - konserwatyzm. Uwaga jest słuszna, ale nie do końca daje się tę tezę utrzymać, bo np. poglądy gospodarcze są w obu nurtach, w wielu punktach zbieżne. Sądzę jednak, że warto się przyjrzeć innej doktrynie z zakresu teorii państwa i prawa, mianowicie faszyzmowi (nie mylić z nazizmem!). Polecam:
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/faszyzm;3900060.html
Nic na to nie poradzę, ale wiele zjawisk, głównie w Europie, choć ostatnio chyba i w Stanach, ten nurt myślenia przywołuje i odnawia.   
Nie ominęło to Polski.Demolka państwa prawa,nakazy ,zakazy,nacjonalizm połączony z socjalizmem czyli narodowy socjalizm,bezmyślne posłuszeństwo prostemu posłowi z Żoliborza to symptomy rodzącej się dyktatury.Strach przed nią ogarnął nawet administrację forum ograniczającą lub blokującą tematy do tylko wygodnych dla budujących fundamenty państwa faszystowskiego.To zły znak dla Polaków w znacznej części ogłupionych transerami socjalnymi.Zamiast wędki dostali od kaczystów marchewkę.Będą się płodzić jak króliki za 500+ i coraz mocniej nabierać przekonania,że nie opłaca się pracować - niech to robią frajerzy.Jak zabraknie dla tej utrwalanej kasty pasożytniczej podniesie się podatki.Niedawno antekmajsterklepka stwierdził ,że program 500+ sprawił,że wieś polska została w gogantyczny sposóbdofinansowana i objęta ochroną.Dzięki takim rewelacjom elektorat PiSu nie musi uprawiać roli, chodować zwierząt,płacić podatków.Niech to robią frajerzy.Brawo PiS,brawo dobra zmiana.
jestem gorszego sortu

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: "NAJPIERW PAŃSTWO - POTEM WŁASNOŚĆ" - słowa Kaczyńskiego w Toruniu
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 18, 2017, 15:22:14 »
Strach przed nią ogarnął nawet administrację forum ograniczającą lub blokującą tematy do tylko wygodnych dla budujących fundamenty państwa faszystowskiego.
Jak pijesz, to odstaw internet... Już widzisz jak dobra zmiana "wymogła" na administracji forum z zadupia dolnego usuwanie "niewygodnych" tematów. Sam dobrze wiesz, że tam ostatnio główne tematy to był zwykłe pyskówki. Więc mi też jest szkoda, że pozamykali bo lolcontentu było tam dużo ale z drugiej strony to może to i dobrze?

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: "NAJPIERW PAŃSTWO - POTEM WŁASNOŚĆ" - słowa Kaczyńskiego w Toruniu
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 18, 2017, 16:03:12 »
Tylko jak szło zauważyć i to nie trza było  być bardzo spostrzegawczym, lub inteligentnym ze prym wiódł niejaki Afgan i wyznawczy religii "dobra zmiana", i to oni nie prowadzili merytorycznej dyskusji tylko opierał sie na oblizaniu innym i stosowania taktyki typowo pisowskiej wrzutek nie popartym czymkolwiek. Ni trza było zamykać tematu wystarczyło zbanować najgorszych hejterów, ale do tego trzeba mniej jaja. 
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: "NAJPIERW PAŃSTWO - POTEM WŁASNOŚĆ" - słowa Kaczyńskiego w Toruniu
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 18, 2017, 16:23:13 »
Tylko jak szło zauważyć i to nie trza było  być bardzo spostrzegawczym, lub inteligentnym ze prym wiódł niejaki Afgan i wyznawczy religii "dobra zmiana", i to oni nie prowadzili merytorycznej dyskusji tylko opierał sie na oblizaniu innym i stosowania taktyki typowo pisowskiej wrzutek nie popartym czymkolwiek. Ni trza było zamykać tematu wystarczyło zbanować najgorszych hejterów, ale do tego trzeba mniej jaja. 
Plażo, proszę... Jak się TW Afgan nie odzywał przez miesiąc po tym jak mi groził to nie było co robić na forum. On, Koowalski i parę innych osobników tworzą 90% lolcontentu w dziale polityka :)

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: "NAJPIERW PAŃSTWO - POTEM WŁASNOŚĆ" - słowa Kaczyńskiego w Toruniu
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 18, 2017, 18:57:36 »
Tylko jak szło zauważyć i to nie trza było  być bardzo spostrzegawczym, lub inteligentnym ze prym wiódł niejaki Afgan i wyznawczy religii "dobra zmiana", i to oni nie prowadzili merytorycznej dyskusji tylko opierał sie na oblizaniu innym i stosowania taktyki typowo pisowskiej wrzutek nie popartym czymkolwiek. Ni trza było zamykać tematu wystarczyło zbanować najgorszych hejterów, ale do tego trzeba mniej jaja. 
Plażo, proszę... Jak się TW Afgan nie odzywał przez miesiąc po tym jak mi groził to nie było co robić na forum. On, Koowalski i parę innych osobników tworzą 90% lolcontentu w dziale polityka :)
Wniosek prosty, kilof kocha budować nowy ustrój i dlatego nie lubi polityki.Nikt nikogo do udziału w politycznych potyczkach nie zmusza.Nazywanie tego co robią kaczyści po imieniu może przeszkadzać tylko ich zwolennikom.A do afgana czy andzeloputiego to mi jeszcze daleko.Dałeś sobie wmówić ,że Koowalski jest be,bo tak chcą pisiewicze a wcześniej,że PO to letnia woda w kranie.Gratuluję!
jestem gorszego sortu

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: "NAJPIERW PAŃSTWO - POTEM WŁASNOŚĆ" - słowa Kaczyńskiego w Toruniu
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 18, 2017, 19:04:10 »
Nie kompromituj się jezat. Dobrze wiesz, że przeginasz w przeciwną stronę jak Afgan albo andzelpoluti. A już oskarżanie mnie o sprzyjanie dobrej zmianie to nawet na mój śmiech nie zasługuje :)

Offline andzeloputi

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Odp: "NAJPIERW PAŃSTWO - POTEM WŁASNOŚĆ" - słowa Kaczyńskiego w Toruniu
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 19, 2017, 00:39:28 »
Sądzę jednak, że warto się przyjrzeć innej doktrynie z zakresu teorii państwa i prawa, mianowicie faszyzmowi (nie mylić z nazizmem!)
Dodaj jeszcze nacjonalizm, kult biało-czerwonej flagi i będziesz miał III Rzeszę.