Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Program wymiany piecy na przyłącze do sieci miejskiej  (Przeczytany 6890 razy)

Offline FOTOCOM

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Program wymiany piecy na przyłącze do sieci miejskiej
« dnia: Grudnia 29, 2016, 16:14:14 »
Witam. Mam pytanie czy ktoś orientuje się, czy w Policach będzie wprowadzany program Kawka dot. Ochrony środowiska i finansowania przyłączenia do sieci miejskiego ogrzewania? Czy w ogóle są jakieś szanse aby na starych Policach zniknęły piece? Czy są jakieś dofinansowania żeby przejść na ogrzewanie np. GAZOWE?

Offline FOTOCOM

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Program wymiany piecy na przyłącze do sieci miejskiej
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 13, 2019, 22:12:30 »
Odswiezam temat. Niestety wciąż aktualny... Ale może wiedza większa ?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Program wymiany piecy na przyłącze do sieci miejskiej
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 14, 2019, 09:47:41 »
W urzędzie marszałkowskim w Szczecinie masz program "świeże powietrze" czy coś w tym stylu, na woj. Zachodniopomorskie. Co ciekawe, o dofinansowanie mogą się starać zarówno właściciele już wybudowanych domów z piecami oraz właściciele nowobudowanych domów - dopłata do termoizolacji.
Tak było w listopadzie 2018. Czy jest dalej - sprawdź.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline FOTOCOM

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Program wymiany piecy na przyłącze do sieci miejskiej
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 14, 2019, 10:03:13 »
Niestety z tego co widzę to tylko domy jednorodzinne... Co do mieszkań komunalnych raczej nie wchodzi w grę.

Post Merge: Lutego 14, 2019, 22:52:48
Kolejna tragedia... Ile jeszcze musi się wydarzyć zatruć czadem w Policach żeby gmina podłączyła ludzi do PEC-u. Zginęła 11 letnia dziewczynka przy ul. Robotniczej...
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2019, 22:52:48 wysłana przez FOTOCOM »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Program wymiany piecy na przyłącze do sieci miejskiej
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 16, 2019, 08:24:11 »
Myślę że koszty takiej instalacji C.o. przekraczają możliwości finansowe gminy.
Co do tej tragedii - głupi czujnik za kilkadziesiąt złotych, uratowałby życie tej dziewczynki. Z jednej strony ogromnie współczuję rodzicom, z drugiej zaś - nie jestem w stanie zrozumieć tak nieodpowiedzialnego zachowania.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline FOTOCOM

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Program wymiany piecy na przyłącze do sieci miejskiej
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 16, 2019, 12:14:45 »
Proszę mi nie mówić o kosztach na jakie nie stać gminy...bo mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Niech starsi ludzie mający mieszkania komunalne dalej noszą opal. OPS niech dają na opał gdzie te koszty można przerzucić na inne koszty związane a ogrzewaniem. A wspólnoty niech jednym głosem sprzeciwu decydują o braku podłączeń. Żenada

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Program wymiany piecy na przyłącze do sieci miejskiej
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 16, 2019, 15:47:32 »
Gmina może do najbiedniejszych nie należy. Nie zrozum mnie źle - opcje przyłączenia mieszkań do sieci C.O. również uważam że dobre rozwiązanie.
Wszystko rozbija się o pieniądze - i tak np. W tym roku był planowany remont ul. Kochanowskiego. Z tego co ptaszki ćwierkaja, żadnego remontu nie będzie. Powód - potworny wzrost kosztów ponoszonych przez gminę, w związku z fakturami za prąd, które miały nie drożeć.
Następne dodatkowe i niepotrzebne koszty generuje wprowadzona (de)forma oświaty. Rząd coś tam sobie uchwala, a kosztami obarczone są samorządy.
A jeszcze słyszę że nasi radni z pis'u chcą dalej rozdawać nie swoje pieniądze (w tym są mistrzami) w związku z przekształceniem prawa własności nieruchomości.
Budżet nie jest z gumy - to raz. Dwa - nie jestem pewny czy wszyscy właściciele mieszkań z piecami, byliby zadowoleni z przyłączenia ich do sieci C.O.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline FOTOCOM

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Program wymiany piecy na przyłącze do sieci miejskiej
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 16, 2019, 16:52:10 »
Rozumiem. Moj pytanie w takim razie brzmi a dofinansowania z Unii? Mam wiedzę,że nie podłącza się ludzi do C.O dlatego, że wspólnoty nie wyrażają zgody, więc środki są tylko ludzie uparci.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Program wymiany piecy na przyłącze do sieci miejskiej
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 16, 2019, 20:57:20 »
No to już nic nie poradzisz. Na siłę chcesz uszczęśliwić? Pewnie niejeden sobie obliczył, że tańsze ciepło będzie miał grzejąc byle gównem.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Program wymiany piecy na przyłącze do sieci miejskiej
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 19, 2022, 12:25:34 »
Witam.
Czy ktoś z was posiada piec z podajnikiem na ekogroszek? Chciałbym podjechać z zapytaniem jak sprawdziłby się taki piec przy paleniu zrębką.