Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: 1 grudnia mogą wam zamknąć konta bankowe :)  (Przeczytany 2816 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
1 grudnia mogą wam zamknąć konta bankowe :)
« dnia: Listopada 15, 2016, 12:51:03 »
Nie wiem w jakim dziale umieścić ten temat, ale ten jest chyba najbardziej oblegany, a i w sumie w jakimś sensie polityka krajowa to jest.


Nie wiem też czy wiecie, ale nasi wielmożni rządzący podpisali swego czasu pewną ustawę, dzięki której Polska robi Amerykanom tak dużą laskę, że nawet sam Radzio S. nie pomyślałby, że tak się da.


W skrócie - musicie złożyć oświadczenie przed rządem USA, że nie jesteście ich obywatelami. Jeśli tego nie zrobicie to banki zablokują wam wasze rachunki (ROR, lokaty, konta maklerskie, oszczędnościowe itp.).


Sprawa dotyczy kont zakładanych pomiędzy 1 lipca 2014, a 30 listopada 2015 więc teoretycznie wszyscy inni mają problem z głowy (ci, którzy zakładali konto przed 1 lipca nie muszą nic składać, a ci którzy zakładali od 1 grudnia 2015 na 99% automatycznie złożyli takie oświadczenie).


Niemniej jednak lepiej sprawdźcie swoje umowy. Ja mam 4 konta zakładane w tym terminie + 1 kartę kredytową. Od żadnego banku nie dostałem jakiejkolwiek informacji na temat wprowadzanych zmian (albo pominąłem gdzieś w wiadomościach w panelu, wszystkiego czytam niestety) i w sumie jestem ciekawy jak to się potoczy.


Dowodzi to też tego jak poważnie nasi rządzący nas traktują. Ważniejsze są interesy jakiegoś tam państewka niż prywatność obywateli własnego kraju. :)


I to powinny być protesty do wyjścia na ulice, to są prawdziwe problemy, a nie jakieś śmieszne czarne protesty.


Więcej informacji tutaj: http://jakoszczedzacpieniadze.pl/oswiadczenie-fatca-co-zrobic-zanim-bank-zablokuje-konto
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: 1 grudnia mogą wam zamknąć konta bankowe :)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 15, 2016, 14:14:51 »
Na szczęście problem dotyczy w największym stopniu tych osób, które zakładały konta w instytucjach finansowych pomiędzy 1 lipca 2014 r. a 30 listopada 2015 r. i mają depozyty przekraczające 50 tys. USD.
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: 1 grudnia mogą wam zamknąć konta bankowe :)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 15, 2016, 15:21:29 »
Z tymi 50k USD to do końca nie wiadomo bo ustawa nie przewiduje żadnej kwoty.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln