Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Liście na chodnikach  (Przeczytany 11674 razy)

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Liście na chodnikach
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 07, 2016, 23:39:06 »
Jak najbardziej jestem za nieodśnieżaniem :) z tego co kojarzę niektóre miasta nienodsniezaja. My chwile poodsniezamy i przestaniemy bo kasa się skończy :)

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Liście na chodnikach
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 08, 2016, 13:19:03 »
Nie przeszkadza mi 5 cm śniegu na chodnikach:) za to 30 jest już bardziej upierdliwe niż trochę liści na niektórych drogach:) takie trochę słabe porównanie, No ale OK:) poza tym ja tan widzę czyste chodniki, nie wiem skąd ten problem;)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Liście na chodnikach
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 08, 2016, 13:39:23 »
30cm śniegu to u nas było ostatni raz jakoś pod koniec lat '90 chyba. Jeśli chodzi o nieodśnieżanie to problem jest w tym, że śniegu u nas jest za mało na używanie łańcuchów, natomiast często mamy lód na drogach, a na to nie ma innej rady niż sypanie solą, bo nawet najlepsza zimowa opona na lodzi się ślizga, a nikt w Polsce pewnie nie używałby kolcowanych opon, gdyby były dozwolone.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Liście na chodnikach
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 08, 2016, 14:20:32 »
a nikt w Polsce pewnie nie używałby kolcowanych opon
Ja bym używał :) Zresztą (chyba) zeszłej zimy latał po Pylicach jeden koleś na kolcowanych oponach. Passeratti albo innym A4.

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Liście na chodnikach
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 08, 2016, 14:59:50 »
No ale jaki ma sens zgarniać te liście? Przecież rano zagrabia, a po 3-4 godzinach będzie to samo..syzyfowa praca...

Jestem za! Natomiast zimą nie odśnieżajmy jezdni, bo i tak napada. Poczekajmy na wiosnę do roztopów. Zaoszczędzone dzięki temu pieniądze będzie można przeznaczyć na jakiś szczytny cel.

Na pomnik ptactwa jadalnego :D

Wszystkim, którym nie przeszkadzają liście leżące tygodniami na chodnikach nie życzę poślizgnięcia się na nich i złamania nogi.

Bo idąc wasza logika moglibyśmy w Policach zrezygnować wogole z usług zakładów komunalnych. By zaoszczędzić. Przecież śmieci z ulic wywieje wiatr. Śnieg sam się rozpuści, a szczochy i rzyhi z chodników zmyje deszcz. Nie róbmy nic. Niech będzie tak jak jest, bo jest świetnie. W brudzie i nieładzie niektórzy czują się jak w domu.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Liście na chodnikach
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 08, 2016, 15:24:06 »
Ja tam widzę i siebie na osiedlu i przy głównych drogach czyste chodniki. To że gdzieś, jakiś chodnik nie jest odliszczony nie czyni z Polic wioski ukrytej w liściach.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Liście na chodnikach
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 08, 2016, 15:24:27 »
Ale chłopie czego Ty nie rozumiesz? Liście są ogarniane. Zdjęcie, które wstawiles też na to wskazuje.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Liście na chodnikach
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 08, 2016, 16:48:17 »
No ale jaki ma sens zgarniać te liście? Przecież rano zagrabia, a po 3-4 godzinach będzie to samo..syzyfowa praca...

Jestem za! Natomiast zimą nie odśnieżajmy jezdni, bo i tak napada. Poczekajmy na wiosnę do roztopów. Zaoszczędzone dzięki temu pieniądze będzie można przeznaczyć na jakiś szczytny cel.

Na pomnik ptactwa jadalnego :D

Wszystkim, którym nie przeszkadzają liście leżące tygodniami na chodnikach nie życzę poślizgnięcia się na nich i złamania nogi.

Bo idąc wasza logika moglibyśmy w Policach zrezygnować wogole z usług zakładów komunalnych. By zaoszczędzić. Przecież śmieci z ulic wywieje wiatr. Śnieg sam się rozpuści, a szczochy i rzyhi z chodników zmyje deszcz. Nie róbmy nic. Niech będzie tak jak jest, bo jest świetnie. W brudzie i nieładzie niektórzy czują się jak w domu.

Najpierw o osranych dupach teraz o smieciach i rzygach. 
Czy ktos tu pisze o niesprzatniu rzygow i smieci?
Piszesz jak bys przez te liscie kilometrami musial isc. Wystarczy przez chwile byc ostrozniejszym.



30cm śniegu to u nas było ostatni raz jakoś pod koniec lat '90 chyba. Jeśli chodzi o nieodśnieżanie to problem jest w tym, że śniegu u nas jest za mało na używanie łańcuchów, natomiast często mamy lód na drogach, a na to nie ma innej rady niż sypanie solą, bo nawet najlepsza zimowa opona na lodzi się ślizga, a nikt w Polsce pewnie nie używałby kolcowanych opon, gdyby były dozwolone.


Lod wiadomo  - trzeba sypac. Snieg, chlapa sie rozjedzi, rozchodzi ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2016, 16:50:44 wysłana przez m8z »

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Liście na chodnikach
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 08, 2016, 20:21:50 »
Ja tam widzę i siebie na osiedlu i przy głównych drogach czyste chodniki. To że gdzieś, jakiś chodnik nie jest odliszczony nie czyni z Polic wioski ukrytej w liściach.

No właśnie- wczoraj spacerowałam po Policach prawie dwie godziny i wszędzie czysto. Dzisiaj tez widziałam jak Panie liście sprzątały. No, ale cóż- Znajdzie sie ktoś, kto znajdzie jakaś ścieżkę i koniec

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: Liście na chodnikach
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 15, 2016, 10:36:45 »
Zawieje i zamiecie :) Albo pczekamy aż śnieg wszystko przykryje :)

Offline g23

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Liście na chodnikach
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 19, 2016, 12:57:11 »
No właśnie- wczoraj spacerowałam po Policach prawie dwie godziny i wszędzie czysto. Dzisiaj tez widziałam jak Panie liście sprzątały. No, ale cóż- Znajdzie sie ktoś, kto znajdzie jakaś ścieżkę i koniec

Popieram. Jest czysto. Ja mieszkam w budynku komunalnym w Policach. Wszędzie wokół jest dużo drzew i wszędzie jest mimo to prawie czysto. Panie sprzątające  są bardzo obowiązkowe więc nie ma co się czepiać.

Niepokoi mnie tylko to, że liści z drzew jest bardzo dużo i śmietniki na odpady przeznaczone na śmieci z mieszkań przez to pękają w szwach bo panie sprzątające tam wyrzucają właśnie te liście.
Czy liście z drzew ulicznych są liczone do naszej opłaty???
Mam nadzieję, że nie bo w Szczecinie na liście stoją specjalne, inne kontenery i ludzie sprzątający nie mieszają odpadów z domów z odpadami z ulicy. Jak przez mokre liście waga śmieci wzrośnie to mam nadzieję, że radni nie podwyższą nam opłaty za śmieci bo za te ciężkie liście (a jest ich dużo) ktoś musi płacić skoro są w naszych osiedlowych śmietnikach.