Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...  (Przeczytany 34818 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #30 dnia: Września 08, 2016, 20:45:55 »
Dlaczego na odpoczynek musi być koniecznie niedziela?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #31 dnia: Września 08, 2016, 20:50:08 »
Dlaczego na odpoczynek musi być koniecznie niedziela?

Widzę, że chcesz być mądrzejszy od samego Boga.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #32 dnia: Września 08, 2016, 20:55:54 »
Nie mogę być mądrzejszy od czegoś w co nie wierzę.
Tu postawię kropkę. Ja o ekonomii, a Ty o wierze.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #33 dnia: Września 08, 2016, 21:01:45 »
Ksiądz w niedzielę odprawiając mszę pracuje ? Wszak pobiera za to pieniądze...czyz nie powinien odpoczywać?

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #34 dnia: Września 08, 2016, 21:06:04 »
Ksiądz w niedzielę odprawiając mszę pracuje ? Wszak pobiera za to pieniądze...czyz nie powinien odpoczywać?
Sama sobie odpowiedziałaś dla jakich wartości pracują.Bóg jest tylko narzędziem.
jestem gorszego sortu

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #35 dnia: Września 08, 2016, 21:09:11 »
Widzę, że chcesz być mądrzejszy od samego Boga.

A co z osobami którzy wyznają inny dzień tygodnia za świąteczny, przykład wyznawczy "dnia siódmego soboty". Na marginesie to chyba p. Piotr Duda i solidarność próbuje na siłę nas uszczęśliwić i nawrócić cześć społeczeństwa do kościoła.  Jak historia pokazuje Polacy nie dają sobie niczego narzucić na siłę, robią wręcz na odwrót. Ot taka nasza natura. No jak mówią  co niektórzy ekonomiści i pracodawcy po wprowadzeniu takiej ustawy może spowodować zwolnienie  od 30 tyś. do 35 tys. pracowników, co z nimi kto ich zatrudni p. P. Duda i solidarność czy kościół.
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2016, 21:18:04 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #36 dnia: Września 08, 2016, 21:34:26 »
Jak historia pokazuje Polacy nie dają sobie niczego narzucić na siłę, robią wręcz na odwrót. Ot taka nasza natura.

Rany... Chcecie to pracujcie non stop 24h. Mi to naprawdę wisi.

Offline andzeloputi

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #37 dnia: Września 08, 2016, 21:50:56 »
Dlaczego na odpoczynek musi być koniecznie niedziela?
Bo większość ludzi ma wolne w niedziele ?
Bo oprócz leżenia nic się nie robi w niedziele ?
Bo babcia gotuje rosół w niedziele ?
Bo zazwyczaj spędza się czas z rodziną w niedziele ?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #38 dnia: Września 08, 2016, 22:15:41 »
Zapomniałeś dodać, że wypadałoby pójść do kościoła i pomodlić się o następny dobry tydzień.  Tylko nie wiem czy ze znakiem zapytania, czy bez?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #39 dnia: Września 08, 2016, 22:29:59 »
Bo niedziela to nudy na pudy...a może na dudy...?

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #40 dnia: Września 09, 2016, 00:04:54 »
Dlaczego na odpoczynek musi być koniecznie niedziela?
Pytanie z gatunku: "dlaczego dzieci chodzą do szkoły we wtorek a w niedzielę nie?" Przypuszczam, że odpowiedzi musisz poszukać na własną rękę.
Zapomniałeś dodać, że wypadałoby pójść do kościoła i pomodlić się o następny dobry tydzień.
Niestety, zamiast rozmawiać o prawach pracowniczych, standardach pracy itd., niektórzy wolą w to mieszać swoje antyteistyczne kompleksy. Ale wnosząc z samej pisowni słowa "Boga" w tytule wnoszę, że wątek został założony w takim właśnie celu.
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #41 dnia: Września 09, 2016, 06:15:49 »
Na opróżnienie galerii handlowych w niedziele jest znacznie prostszy sposób niż zakazy. Wystarczy zacząć w nich puszczać w kółko apel smoleński.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #42 dnia: Września 09, 2016, 06:42:02 »
Tomasz Tokarczyk idź się przejdź i poszukaj rozumu. Ja nie czuję się w żaden sposób zakomleksiony z powodu mojego ateizmu. Widzę za to, ze Ty masz z tym problem.
I proponuję przeczytać wszystkie moje posty w temacie handlu w niedzielę i odnieść się do całokształtu,  A nie tylko do czegoś wyrwanego z kontekstu. Chociaż czego ja oczekuje - ta metoda działania jest bardzo typowa dla opcji politycznej, którą reprezentujesz.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2016, 06:56:42 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline anna.kupiec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #43 dnia: Września 09, 2016, 07:42:08 »
a ja mam pytanie i proszę o odpowiedź jeżeli ktoś ma rzetelne informacje - czy kasjer zbierający na tacę podczas mszy niedzielnej też będzie miał wolne? bo jeżeli dzień święty ma się święcić, to chyba odpowiedź powinna być jasna...

Post Merge: Września 09, 2016, 10:08:36
<iframe width="560" height="315" src="" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2016, 10:08:36 wysłana przez anna.kupiec »

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Bo niedziela jest dla boga... a kanapki z samą margaryną dzieciom do szkoły...
« Odpowiedź #44 dnia: Września 09, 2016, 11:46:11 »
Żyliśmy przez wiele lat w systemie gdzie wszystkie soboty były pracujące a w Niedzielę ”nieobowiązkowy” czyn partyjny. Przez te 27 lat zmieniło się w tym kraju wiele. Nie wszystko na lepsze - ale wiele. To, że niedziela byłaby dniem wolnym dla wszystkich – jestem za. Uważam, że pieniądze są ważne ale  ważniejsze jest spędzenie czasu razem z dziećmi, z rodzicami – póki jeszcze są.
Sam jestem związany z branżą, która pracuje na około. U nas nasi podwykonawcy, którym płacone są naprawdę niewielkie pieniądze są normalnie zmuszani do pracy w niedzielę pod groźbą zwolnienia  przez biznesmenów za 3 grosze. Podczas gdy tacy sami pracownicy w Holandii czy Belgii nie przyjdą do pracy nawet w sobotę – o niedzieli to już w ogóle zapomnij. Nadgodziny? Ok, od poniedziałku do piątku mogą zostać dwie – trzy godziny dłużej. Weekend jest wolny choćby się waliło.
Ciekawe więc, ilu tu piszących pod różnymi nickami, narzekających na wolne niedziele jest właśnie takimi poganiaczami do pracy innych za psie pieniądze i martwiących się tylko o to, że przez zakaz pracy w niedzielę nie będą mogli zmusić nikogo do roboty.