Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP  (Przeczytany 43274 razy)

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpnia 06, 2016, 08:13:07 »
Obiło mi się o uszy, że w tym wzorku są ledy, ktoś coś wie na ten temat?

pozdrawiam
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpnia 06, 2016, 15:57:47 »
A o farbie nawierzchniowej to Panowie słyszeli? ... wieża prawdopodobnie będzie od podstaw na nowo pomalowana. Ze względów konserwatorskich, estetycznych itd.
Nie wydaje mi się. Prawdopodobnie zostanie zachowana oryginalna kolorystyka i wzornictwo. Myślę tylko że,  pierwotnie wieża była pokryta łupkami dachowymi (wzór w innym odcieniu?) a nie blachą.







Przy okazji, bardzo dobrze zachowały się rzygacze na które wcześniej nie zwracałem uwagi.




I pytanie. Czy był już poruszany temat otwierania kuli z ewentualną kapsułą czasu - czy była otwierana?




Tak to dawniej wyglądało. Czy zostanie odtworzone całe wzornictwo?


« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2016, 16:27:20 wysłana przez ak »
<*)))))>{

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpnia 06, 2016, 16:32:03 »
Kapsuła była otwierana parę lat temu jeszcze za poprzedniego proboszcza. Pamiętam jak wtedy odkryto, że kościół ten jest parę lat starszy niż myślano.

Wysłane z SM-G925F przez Tapatalka

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpnia 06, 2016, 16:50:22 »
Kapsuła była otwierana parę lat temu...
Jakie artefakty odkryto, czy się zachowały, czy jest jakaś dokumentacja fotograficzna?
<*)))))>{

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 06, 2016, 18:35:36 »
Wiem, że znaleźli tam jakieś dokumenty o zbudowaniu kościoła w 1894 a nie 1910. Poprawiono nawet napis z datą przy wejściu. Co tam jeszcze było nie wiem.


Wysłane z SM-G925F przez Tapatalka

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 06, 2016, 19:41:36 »
Znalezione przedmioty są pod opieką Jana Matury w Galerii Historycznej Polic. O ile pamiętam były tam jakieś znaczki organizacji charytatywnej, gazeta lub gazety, chyba kilka monet i jakieś okolicznościowe dokumenty + pismo z informacją o dacie budowy. Szczegóły pewnie są na blogu Jana Matury. Księdza Metrykę trzeba było dopiero zmusić, aby zmienił datę na tablicy. Podaną zresztą za spisem diecezjalnym, a przecież takie dzieło - zdaniem księdza, oczywiście - mylić się nie może. Pomogły artykuły i notatki w "Magazynie Polickim".

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 08, 2016, 15:41:37 »
poprawiają wzorek




 8)

Offline dosyta

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 19, 2016, 19:06:59 »
Wzorku nie będzie, przynajmniej na razie nic na to nie wskazuje.

Offline Afgan2402

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 481
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #68 dnia: Października 09, 2016, 07:40:22 »
Prace remontowe wieży zostały ukończone. Ostatnim etapem tych prac jest stabilizacja krzyża na wieży. Wykonanie tych prac wymaga dźwigu o wysięgu 82 metrów. Praca takiego pojazdu wymaga stosownej przestrzeni. Prace te planujemy wykonać w sobotę 15 października w godzinach od 8.00 do 14.00. W związku z powyższym zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich osób parkujących na ulicy Staszica o nie parkowanie tam samochodów z piątku na sobotę. Liczę na zrozumienie i życzliwe potraktowanie tej prośby przez wszystkich właścicieli parkujących tu samochody. Za zrozumienie i życzliwą odpowiedź góry mówię „dziękuję” i „Bóg zapłać”.

zrodlo info z

http://niepokalana.police.parafia.info.pl/?p=main&what=53


PO,tylko dla idiotów.

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #69 dnia: Października 09, 2016, 08:22:57 »
Afgan może udostępnij to na fb jeśli posiadasz konto na tym portalu myślę że dotrze do o wiele większej społeczności
Pozdrawiam

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #70 dnia: Października 09, 2016, 11:04:30 »
A pozwolenie na zajęcie pasa drogowego jest?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #71 dnia: Października 09, 2016, 11:24:12 »
Zapytaj się proboszcza, a jak nie chcesz się tym "zbrukać" możesz też zapytać burmistrza Pisańskiego, który podpisał się pod tym ogłoszeniem:
http://www.niepokalana.police.parafia.info.pl/art_images/art_72/img1051.pdf
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #72 dnia: Października 09, 2016, 12:36:50 »
A pozwolenie na zajęcie pasa drogowego jest?
Już trochę przesadzasz.
Może niech lepiej spadnie komuś na głowę.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #73 dnia: Października 09, 2016, 13:01:33 »
Ojojjoj, jakie to wrażliwe. Zadałem proste pytanie. Bardzo dobrze, ze na czas pracy dźwigu zamykają całą ulicę i bardzo dobrze że w końcu zrobią z tym krzyżem porządek. Bardzo dobrze też by było, jakby robili to w zgodzie z przepisami. Ot tylko i aż tyle. Miłej niedzieli życzę.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #74 dnia: Października 09, 2016, 18:05:57 »
Mylisz się "dapol". Zadałeś pytanie prowokacyjnie, bo niepokoi Cię Twój ateizm (zadeklarowany publicznie, kilkakrotnie na forum, więc żadna nowość), a nie troska o poprawność administracyjną. Dla mnie, z racji stosunku do przeszłości Polic, obecny proboszcz (pospołu z konfratrami) nie tylko nie powinien martwić się o pas drogowy, ale powinien otrzymać miano "Człowieka roku" oraz stosowną nagrodę. Od 2012 roku (marzec, nominacja) zrobił nieprawdopodobnie wiele w zakresie ochrony i restauracji jednego z kilku symboli 750-lecia Polic.
No bo, tak naprawdę, to należą do nich: stary kościół właśnie, kapliczka w Rynku, w pewnej mierze ruiny Hydrierwerke i pojedyncze obiekty na terenie całego miasta. Ale kościół staromiejski jest najbardziej znany, bo trudno przeoczyć jego wyniosłą sylwetkę górującą nad miastem. A ks. kan. Kucharczyk: postawił nowe ogrodzenie, wyremontował dach, wieżę, wnętrze, odrestaurował ambonę. Pewnie zrobił jeszcze więcej, nie znam drobnych wydarzeń.
A przecież nie musiał, mógł korzystać z pożytków jako tako zasobnej parafii i spokojnie egzystować. Włożył masę pieniędzy (z trudem pozyskanych) w restaurację świątyni. A Ty piszesz o małostkowej kwestii: pozwolenia na zajęcie pasa drogowego. Wolne żarty drogi Panie!