Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: kościół - ogólne dyskusje  (Przeczytany 198133 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #75 dnia: Lutego 09, 2019, 14:31:55 »
Chcesz się stosować i żyć w zgodzie ze swoją religią - bardzo proszę, ale byłbym wdzięczny gdybyś mi życie nie urządzał pod jej dyktando

Czyli według Ciebie 10 przykazań to są bzdury, nikt nie będzie Ci niczego dyktował. Przecież większość kodeksów karnych i ogólnie przyjętych norm społeczno-moralnych opiera się właśnie na tym dekalogu, który nota bene powstał znacznie wcześniej niż współczesne przepisy prawa, czy ogólnie przyjęte obyczaje. Chcesz, czy nie, żyjesz według większości zasad "dyktowanych" przez religie. W samych naukach nie ma niczego złego, a ludzie, nawet ci reprezentujący różne wyznania nigdy nie będą idealni.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #76 dnia: Lutego 10, 2019, 13:36:30 »
10 przykazań to może nie bzdury, bardziej utopia. Nawet kapłani kk mają problem z ich przestrzeganiem.
Bardziej chodziło mi o chociażby o możliwość związków partnerskich, in vitro, czy chociażby możliwość decydowania przez kobietę i dokonaniu aborcji. Nie wmówisz mi, że kk nie ma żadnego wpływu na te rzeczy.
Według mnie to jest bardzo proste - nie chcesz tego robiç to nie rób, ale nie narzucaj mi swojego światopoglądu, z którym nie muszę się zgadzać, tak samo jak Ty nie musisz się zgadzać z moim. Tylko różnica polega na tym, że ja Ci nie mówię jak masz żyć i nie mówię Ci co jest dobre, a co złe.


I jeszcze jakbyście zaczęli bawić się za swoje, to już wogóle słowem się nie odezwę
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #77 dnia: Lutego 10, 2019, 14:35:57 »
10 przykazań to może nie bzdury, bardziej utopia. Nawet kapłani kk mają problem z ich przestrzeganiem.

Patrz zawsze na siebie.


I jeszcze jakbyście zaczęli bawić się za swoje, to już wogóle słowem się nie odezwę

Wszyscy płacą podatki, ja również, więc nie bawię się za "twoje".

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #78 dnia: Lutego 10, 2019, 14:40:34 »
Bawisz, bo ja również płacę te podatki i wolałbym, aby te pieniądze szły na dobro wspólne jak chociażby szpitale, darmowe posiłki dla dzieci w szkole, albo dentysta w każdej szkole. Nie mam zamiaru sponsorować wam waszej wiary, ale niestety nie mam innego wyjścia.
Przypomnij sobie co mówił jeden z biskupów w momencie kiedy była wprowadzana religia do szkół - budżet państwa miał nie dokładać do tego ani złotówki. Co wyszło - rok w rok 1.5 mld złotych na katechetów, którzy notabene są poza jakąkolwiek kontrolą kuratorium, niejednokrotnie są to osoby bez jakiegokolwiek wykształcenia pedagogicznego.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2019, 14:43:49 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #79 dnia: Lutego 10, 2019, 14:52:09 »
Bawisz, bo ja również płacę te podatki i wolałbym

Tak za twoje się bawię... Masakra. Zachowujesz się tak, jakbyś płacił co najmniej 100 000 pln rocznie. :)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #80 dnia: Lutego 10, 2019, 15:10:10 »
Co trudnego jest w zrozumieniu tego, że nie mam zamiaru dawać nawet grosza na kk?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #81 dnia: Lutego 10, 2019, 15:30:16 »
Nic trudnego, jak nie chcesz płacić to wyjedź z Polski, bo nie wierzę w to, że zmieni się system.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #82 dnia: Lutego 10, 2019, 15:37:40 »
Hahaha,  super porada. Uciekać z własnego kraju przed okupantem. Nie, dziękuję. Postoje i poczekam. A w oddali już słychać wiatr zmian. Moim zdaniem już bliżej niż dalej. Wystarczy spojrzeć na średnią wieku wierzących, aktywnie uczestniczących w obrzędach religijnych.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #83 dnia: Lutego 10, 2019, 15:44:08 »
Wystarczy spojrzeć na średnią wieku wierzących, aktywnie uczestniczących w obrzędach religijnych.

Co fakt, to fakt, świat schodzi na psy. A co do okupanta, to nikt nikogo siłą do niczego nie przekonywał.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2019, 15:45:48 wysłana przez DEtonator »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #84 dnia: Lutego 10, 2019, 16:15:19 »
Świat schodzi na psy??? Widzę że wyłączność na bycie dobrym człowiekiem jest zarezerwowana dla chrześcijan.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #85 dnia: Lutego 10, 2019, 16:50:51 »
Widzę że wyłączność na bycie dobrym człowiekiem jest zarezerwowana dla chrześcijan.

Nie, teraz furorę robi wiara w boga "mamona", dotyczy to wszystkich, widać to także po tobie, bo patrzysz wyłącznie przez pryzmat pieniądza, bo o to opiera się w 90% twoja argumentacja. Jeżeli w KK robią wałki, to odpowiedzialni za to odpowiedzą, jak nie na tym, to na tamtym świecie. A wartości z nauk Chrystusa podważyć się nie da. Biorąc za przykład "czarne owce" pokazujesz tylko jak bardzo kierujesz się nienawiścią i zwykłą zawiścią, bo ktoś ma więcej, bo"doi" innych na kasę mając lepiej niż ty. Takie myślenie jest dla mnie strasznie płytkie.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #86 dnia: Lutego 11, 2019, 06:40:48 »
Detonator dobrze wiesz o co mi chodzi, nie dorabiaj żadnej otoczki, a już mega śmieszne jest to, że to właśnie Ty mówisz mi o wartości pieniądze - Ty , który za tym pieniądzem wyemigrowałeś z kraju.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #87 dnia: Lutego 11, 2019, 08:03:26 »
że to właśnie Ty mówisz mi o wartości pieniądze - Ty , który za tym pieniądzem wyemigrowałeś z kraju.

Pojecia nie masz dlaczego wyjechalem z Polski, wiec mnie nie oceniaj. Tylko potwierdziles to, o czym napisalem wczesniej. Nie mam zamiaru wiecej z toba dyskutowac. Bez odbioru.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #88 dnia: Lutego 11, 2019, 10:40:37 »
Po co te emocje??? Nie umiesz rozmawiać rzeczowo?
Tobie łatwo przyszła ocena mojej osoby  - w twoich oczach jestem pazernym na kasę bezbożnikiem. Ani mnie ciepli, ani ziębi twoja opinia i mnie.
Krzyki i larum jakie słychać ze strony chrześcijan, że jest przygotowywany jakiś atak na kk, tym bardziej utwierdzają mnie w starej prawdzie - chcesz zobaczyć śmierć boga- odetnij go od pieniędzy.


I naprawdę nic mnie nie śmieszy tak, jak emigranci mieszkający na stałe za granicą i układający życie tym którzy tu mieszkają.

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #89 dnia: Lutego 11, 2019, 10:48:12 »
A mnie smiesza byli kryminalisci, ktorzy sa na tyle bezczelni, by krytykowac wspolnote Kosciola, w ktorej znaczna wiekszosc ludzi robi wiele dobrego.