Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.  (Przeczytany 39790 razy)

Offline tendremos

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 24, 2016, 14:29:36 »
Pytanie czy szkoły są w stanie technicznie przystosować sale zgodnie z wymogami bhp, ppoż itp.?

W SP- 8 zerówki były od lat. Dwa lata temu były nawet 4 zerówki w jednym roku. Rok temu były 2 zerówki.

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 25, 2016, 18:43:28 »
http://www.police.pl/pcms.aspx?cid=2386

ciekawe, co mądrego do powiedzenia będą mieli?
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 25, 2016, 19:35:08 »
z opowiadań prababci kojarzę, że w latach 20 kobiety rodziły na polu, a następnie dalej do roboty szły, nie wspominając nic o żadnych żłobkach. obecnie w całej ue dzieci zaczynają naukę szkolną w wieku 6 lat, ale u nas nie - bo przecież nasze dzieci głupsze. z tego co kojarzę to w uk szkoła chyba od 5 lat startuje - moge się mylić (nie sprawdzam/googluje). klepcie dzieci dalej po dupci a dobrze będzie
Moim zdaniem troska o jak najdłuższe dzieciństwo powinna pójść jeszcze dalej.Rodzice swoich gamoni powinni mieć prawo nie posyłania dzieci w ogóle do szkoły w ramach szeroko pojętej wolnosci obywatelskiej.Dzięki temu RP kaczystowska ograniczy populację ludzi wykształconych i będzie rządzic do końca świata a elbanowscy przy okazji zgarną fortunę.Przed wojną były szkoły 3letnie/3 klasowe i udawało się plebs trzymać w ryzach.Dzisiaj temu celowi służy sypanie kasy małrolnym.
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2016, 19:39:10 wysłana przez KOOWALSKI »
jestem gorszego sortu

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 26, 2016, 11:36:26 »
...czy urzędasy mogą nas zmusić do tego aby 6-latki poszły do szkolnych zerówek? Mimo, że to zerówka, to jednak już w szkole, a obowiązku szkolnego dla 6-latków nie ma. A poza tym, skoro brak jest miejsc w przedszkolach, to niech coś z tym zrobią i np. wybudują nowe przedszkole. Wielu, bardzo wielu chce, aby ich 6-letnie dzieci pozostały w przedszkolach.

Tylko po co? Przecież i tak w końcu pójdą do szkoły. Kwestią ważniejszą jest przygotowanie dziecka do szkoły, a nie "hibernowanie" go w przedszkolu jak najdłużej, aż dorośnie do odpowiedniego wieku, w którym sam (z siebie) da sobie radę w szkole. A widzę, że te argumenty Was najbardziej emocjonują.
Według mnie cała istota błędu reformy pt."sześciolatki do szkół" polegała nie na wcześniejszym pójściu dzieci do szkoły, nie na tym, że sobie nie dadzą rady ale na prostej, matematycznej "kradzieży" jednego roku nauki. Oto schemat jaki działał przed reformą PO: 3 lata przedszkola (3,4,5 latki), zerówka przedszkolna lub szkolna (6 latki), 6 lat SP - klasy od I do VI (7 - 12 lat). Ile mamy lat nauki dziecka? Odpowiedź: 10 lat.
Po reformie: 2 lata przedszkola (3,4 latki), zerówka (5 lat - bez nauki liter w podstawie programowej), 6 lat SP - klasy I-VI (6-11 lat). Razem: 9 lat nauki. O dwulatkach w przedszkolach jakoś nie słyszałem...
Widać, że skracając lata nauki o rok szybciej wprowadzano by młodego człowieka na rynek pracy.
I teraz wracając do zerówki w szkole czy w przedszkolu? Skoro wiadomo już (też o tym piszecie), że sześciolatki dobrze znoszą I klasę w szkole to jaki jest sens trzymania ich w przedszkolu? Według mnie najlepszym systemem będzie powrót do 3 letniego przedszkole, potem przygotowanie dziecka w przyszkolnej zerówce (nauka liter i początki czytania, oswoi się z budynkiem, z dziećmi, z kadrą), tak aby od pierwszej klasy rozpoczęło normalną (a nie przyśpieszoną) naukę. Specem nie jestem ale w ten sposób jest to skorelowane z okresami rozwojowymi dziecka, które jak tu piszecie znane już były przed wojną...

Reasumując więc dziwię się Waszym obawom przed zerówką dla sześciolatków w szkole...

Miałam okazje korzystać z klasy dla 6cio latków w sp8 i miałam okazje widzieć i korzystać z sal w szkole także w uk( nie tyle ja, co moje dziecko). Polski poziom jest, ze tak powiem grubo poniżej poziomu w uk..1 klasa w uk zaczyna sie w wieku 5 lat. Ale nie ma co w ogóle porównywać. Polska jest daleko z tylu pod każdym względem. Jednak problem z miejscami w przedszkolach powinni jakoś sensownie rozwiązać, a nie kosztem 3latkow.


To wytłumacz czemu trójka dzieci (w tym jedno z orzeczeniem do kształcenia specjalnego), które wyjechało na wyspy i poszło do szkoły w uk nudzi się na zajęciach z matematyki, bo jak twierdzą wszystko już mieli rok wcześniej??? A też może nasze osiągnięcia w badaniach PISA są bujdą na resorach??? Polecam zwłaszcza rok 2012. Wcale Anglicy nas nie zawstydzają...


Pozdrawiam.
P.S.
Nie należę do PiS ani do Gryfa... (-:

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 26, 2016, 14:47:03 »
porownaj 6 latka w polsce I 6 latka w uk.... Taki 6latek w uk czyta I pisze spokojnie sam od roku... W polsce rysuje slaczki...

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 26, 2016, 15:05:00 »
Taki 6latek w uk czyta I pisze spokojnie sam od roku...
Bo idzie do szkoły w wieku 5 lat
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 26, 2016, 15:41:32 »
Jeśli rodzicom (oraz paniom w przedszkolu) się chce to i polski 5 latek czyta i pisze. Musimy też pamiętać, że "polska język-trudna język" ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2016, 15:43:07 wysłana przez parian »

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 26, 2016, 15:51:09 »
Jeśli rodzicom (oraz paniom w przedszkolu) się chce to i polski 5 latek czyta i pisze.

Dokladnie. Moja 4,5 letnia siostrzenica juz liczy i zna sporo liter, dzisiejsze dzieciaki sa niesamowite... :)

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 26, 2016, 22:02:51 »
Taki 6latek w uk czyta I pisze spokojnie sam od roku...
Bo idzie do szkoły w wieku 5 lat

Czyli te male biedne dzieci  jednak mozna czegos nauczyc.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 26, 2016, 22:20:13 »
Poczytaj sobie kilka moich postów wstecz. Ja swoje dziecko wysyłam do szkoły w wieku 6 lat. Nie do żadnej zerówki,  tylko do 1 klasy. Nie dzielę dzieci na polskie , uk, czy UE. Obserwuję swoje dziecko i wiem, że   doskonale sobie poradzi  ;D
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 26, 2016, 23:01:14 »
Twoje sobie dobrze poradzi i inne sobie dobrze poradza. ;)

Offline karol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #71 dnia: Marca 17, 2016, 21:48:20 »
Przecież gołym okiem widać, że tylko garstka krzykaczy atakuje władze lokalne. Większość rodziców w Policach myśli mądrze i racjonalnie. Rząd chce za pomocą dzieci 3 i 6 letnich skłócić społeczeństwo z władzami lokalnymi. Gdyby tak nie było to rząd dałby przynajmniej rok na dostosowanie się gmin do nowych przepisów. PIS wie co robi. Dzieci w tym przypadku to karta przetargowa. Część społeczeństwa dała się wciągnąć w tę grę. Jakoś w ubiegłym roku dzieci sześcioletnie poszły do szkoły i sobie poradziły. RODZICE TEŻ SOBIE PORADZILI. Tylko wtedy za rodziców władze centralne podjęły decyzję. A tak poza tym część tych krzykaczy (na szczęście to niewielka grupka) ma stosunek bardzo roszczeniowy. Wszystko im się należy. Kiedyś ludzie nie mieli samochodów, prowadzali dzieci do przedszkola na piechotę a część woziła dzieci do przedszkoli autobusami i dali radę. Teraz rozgrymaszeni niektórzy rodzice gdyby mogli to wjechaliby samochodami do szatni bo przecież niektórym pociechom pewnie świeże powietrze i spacerek zaszkodzi. NIC DZIWNEGO, ŻE JEST TYLU MAŁYCH ALERGIKÓW.

Offline Janusz W.

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #72 dnia: Marca 17, 2016, 22:02:49 »
Przecież gołym okiem widać, że tylko garstka krzykaczy atakuje władze lokalne. Większość rodziców w Policach myśli mądrze i racjonalnie. Rząd chce za pomocą dzieci 3 i 6 letnich skłócić społeczeństwo z władzami lokalnymi. Gdyby tak nie było to rząd dałby przynajmniej rok na dostosowanie się gmin do nowych przepisów. PIS wie co robi. Dzieci w tym przypadku to karta przetargowa.

Krzykacze??? ;-)
Jak to ładnie ująłeś: "władze lokalne" :-)
Po przeczytaniu Twojego posta mam nieodparte wrażenie, iż jesteś na 99% pracownikiem tejże władzy lokalnej i sprawnie tu sugerujesz by Was nie krytykować ;-)
I ten głask dla większości polickich rodziców ;-)
I ten zły PiS :-)
Ach te socjotechniki, tu pogłaszczesz, tu pokrzyczysz.

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #73 dnia: Marca 17, 2016, 23:32:46 »
Przecież gołym okiem widać, że tylko garstka krzykaczy atakuje władze lokalne.
Nie tak dawno przedstawiciel tych władz nazywał internetowymi frustratami osoby, które miały inne zdanie w sprawie podwyżek za wywóz śmieci. Pan stosuje podobną retorykę. Ale nie jest to chwalebna praktyka.
Większość rodziców w Policach myśli mądrze i racjonalnie.
Zgadzam się. A część czyta nawet pisma pani minister edukacji, w których stoi, że ich dzieci mają prawo zostać w przedszkolu - jeśli rodzice widzą taką potrzebę.
Rząd chce za pomocą dzieci 3 i 6 letnich skłócić społeczeństwo z władzami lokalnymi.
To zdanie nie ma sensu - dlaczego rząd miałby chcieć czego takiego? Rząd uwzględnił inicjatywę obywatelską, na skutek której rodzice mogą decydować o swoich dzieciach. A skłócanie rodziców obserwujemy niestety w wykonaniu władz gminy, które przeciwstawiają interes rodziców 3-letnich i 6-letnich. Nie rozstrzygają przy tym, które dzieci będą miały priorytet w naborze. Stąd między innymi chaos.
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline Pietro2013

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #74 dnia: Marca 18, 2016, 21:01:59 »
Powiem szczerze, że sam obawiam się czy mój kończący w tym roku pobyt w żłobku malec zostanie przyjęty do jednego z naszych polickich przedszkoli w związku ze zmianami, jakie zostały wprowadzone i działaniami naszych władz lokalnych, które wywołały uzasadniony niepokój rodziców sześciolatków. Mimo tego jednak zgadzam się z opinią, że lepiej jest dać rodzicom wybór, czy dziecko pójdzie do szkoły w wieku 6, czy 7 lat. Patrząc na to jak wygląda u nas edukacja przedszkolna, a jak szkolna, to wybór każdego rozsądnego rodzica jest oczywisty: będzie chciał jak najdłużej trzymać dziecko w przedszkolu, gdzie wie, że ma ono zapewnioną opiekę na odpowiednim poziomie...
Niewiele jest zalet, których Polacy by nie mieli, i niewiele jest też wad, których umieliby się ustrzec.
— Winston Churchill