Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.  (Przeczytany 39811 razy)

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Lutego 02, 2016, 21:19:39 »
Ostatnio na zebraniu w sprawie sześciolatków w polickim przedszkolu, można było usłyszeć w ramach "przekonywania" przez dyrekcję do pomysłu umieszczenia 6 latków w szkołach podstawowych (zerówka), że w ostateczności jeśli przedszkole miało by się nimi zająć, to miejsca będą tylko w grupach z trzyletnimi dziećmi. Ochłonąłem w domu i tak sobie myślę, że używając takich argumentów, traktuje się rodziców jako stado bezrozumnych baranów.
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 03, 2016, 07:05:37 »
Czego nie rozumiesz? Nie ma miejsca w przedszkolu i tyle. Co tu jest do rozumienia- albo 7 latki, albo 3 latki się nie zmieszczą.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline andrexx

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 03, 2016, 09:48:06 »
Sprzeczne informacje płyną od rządzącego PiS - , że miejsc w przedszkolach jest aż za dużo i wypychanie na siłę 6 latków do szkół to wyłącznie złośliwość decydentów na szczeblu gminy.
Władze gminy zaś mówią, że nie ma miejsc dla 6 latków w przedszkolach -  bez analizy ile 3 latków ubiega się o miejsce w przedszkolu.
Ze strony dyrektorki przedszkola spodziewałbym się więcej empatii i zrozumienia dla trudnej decyzji rodziców a nie prymitywnych nacisków, że te 6 latki które zostaną w przedszkolu będą w grupie z 3 latkami.
Pamiętam , że jeszcze przed reformą PO były miejsca w przedszkolu zarówno dla 3 latków i 6 latków.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 03, 2016, 15:02:31 »
e miejsc w przedszkolach jest aż za dużo i wypychanie na siłę 6 latków do szkół to wyłącznie złośliwość decydentów na szczeblu gminy.
Są zapewnie gminy, gdzie miejsc jest dużo, ale też pewnie sporo (jak nie większość), w których miejsca dla dwóch grup nie ma.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 03, 2016, 17:25:13 »
Pamiętam , że jeszcze przed reformą PO były miejsca w przedszkolu zarówno dla 3 latków i 6 latków.
tak - ja również to pamiętam. tak samo jak pamiętam jak wiele dzieci moich znajomych nie dostało się do przedszkola z powodu tworzenia tylko jednych grup z danego rocznika. w momencie nałożenia obowiązku szkolnego dla 6 latków, w przedszkolu do którego chodzi moja córka, automatycznie utworzono 2 grupy z danego rocznika. z tego co kojarzę rodzice 3 latków byli bardzo zadowoleni z dodatkowych miejsc.
Władze gminy zaś mówią, że nie ma miejsc dla 6 latków w przedszkolach -  bez analizy ile 3 latków ubiega się o miejsce w przedszkolu.
jakiej analizy ??? tendencja jest stała (przynajmniej w przedszkolu gdzie chodzi moja córka) - po 2 grupy z danego rocznika. na jakiej podstawie należy sądzić, że w wrześniu coś się zmieni i 3 latków uzbiera się tylko na jedną grupę?
Ze strony dyrektorki przedszkola spodziewałbym się więcej empatii i zrozumienia dla trudnej decyzji rodziców a nie prymitywnych nacisków, że te 6 latki które zostaną w przedszkolu będą w grupie z 3 latkami.
a jak mają się zachować dyrektorzy przedszkoli twoim zdaniem? to jest jedyna odpowiedź. przecież nie przeniosą ich do grupy 5 latków, bo wtedy grupy będą zbyt liczne. drugą opcją jest przyjęcie mniej 3 latków. sam sobie odpowiedz - lepszy 6 latek w zerówce, czy 3 latek zamiast w przedszkolu to u babci.
I jest jeszcze jedna rzecz. z pewnością pewna część rodziców doskonale zdaje sobie sprawę, że ich dziecko doskonale poradzi sobie w szkole, jednakże z własnej wygody nie chcą go tam posyłać.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 03, 2016, 18:27:00 »
Czego nie rozumiesz? Nie ma miejsca w przedszkolu i tyle. Co tu jest do rozumienia- albo 7 latki, albo 3 latki się nie zmieszczą.
Według mnie przekaz powinien być konkretny:"nie ma miejsc dla 6 latków, dla tego muszą iść do zerówek w szkołach", sam do takiej chodziłem więc szat rozdzierać nie będę.
Używanie argumentu z łączoną grupą 3 i 6 latków jest śmieszne i świadczy o tym, że traktuje się dorosłych ludzi jak idiotów. Media by miały niezłą pożywkę z takiego tematu - podobnie jak niespełna dwa lata temu ze stołowaniem się dzieci z SP 8, których posiłki były opłacane przez OPS.
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 03, 2016, 18:52:21 »
Według mnie przekaz powinien być konkretny:"nie ma miejsc dla 6 latków, dla tego muszą iść do zerówek w szkołach",
jakby ci tak powiedzieli to dopiero byłby hałas. jak to - przecież pis mówi, że rodzice 6 latków mają wybór, a jakaś podrzędna władza samorządowa mówi coś całkiem innego????
Używanie argumentu z łączoną grupą 3 i 6 latków jest śmieszne
tak, jest śmieszne i niepoważne. jednakże innego wyjścia nie ma.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 03, 2016, 21:32:33 »
W gronie rodziców dzieci przedszkolnych rozmawiałam o tej sprawie. Uważam, że wcale tu nie chodzi tylko o wygodę rodziców. Rodzice pracują, a w szkołach zdarza się, że np. 23 grudnia jest dniem wolnym dla uczniów i nauczycieli. W normalnych zakładach pracy ludzie jeszcze pracują. Co mają zrobić rodzice ze swoimi dziećmi, jeśli nie mają możliwości zapewnić im opieki u babci czy jakiejś cioci? Co z feriami? Dwa tygodnie wolnego to już problem. A wakacje? Dwa miesiące. Przedszkola jednak mają dyżury. Jak rodzic nie ma innych możliwości, może dziecko posyłać do dyżurnej placówki. Wyżywienie w przedszkolu też jest tańsze. W przedszkolach rodzice płacą za wsad do kotła, w szkołach tak nie ma. Firmy gotujące do szkół muszą zarobić, bo to zwykle prywatna działalność. 

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 03, 2016, 21:42:21 »
Co mają zrobić rodzice ze swoimi dziećmi, jeśli nie mają możliwości zapewnić im opieki u babci czy jakiejś cioci? Co z feriami? Dwa tygodnie wolnego to już problem. A wakacje?
co mają zrobić??? to samo co będą musieli zrobić za rok - proste.
opieka podczas ferii jest zapewniona przez szkoły, tak samo jak 23 grudnia
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2016, 21:47:04 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 03, 2016, 23:51:03 »
jakby ci tak powiedzieli to dopiero byłby hałas. jak to - przecież pis mówi, że rodzice 6 latków mają wybór, a jakaś podrzędna władza samorządowa mówi coś całkiem innego?
Pitu, pitu. Brakuje urzędasom odwagi cywilnej. Ustawa wskazuje, że oddziały przedszkolne w szkołach w okresie przejściowym są dopuszczalne i nie ma co pyskować. Skoro gmina nie może zapewnić miejsc to niech to powie.

tak, jest śmieszne i niepoważne. jednakże innego wyjścia nie ma.
Jeśli ktoś używa argumentów śmiesznych i niepoważnych to świadczy to o tym, że nie szanuje tych, do których kieruje swoje słowa.
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 05, 2016, 13:03:43 »
Ze strony dyrektorki przedszkola spodziewałbym się więcej empatii i zrozumienia dla trudnej decyzji rodziców a nie prymitywnych nacisków, że te 6 latki które zostaną w przedszkolu będą w grupie z 3 latkami.
a jak mają się zachować dyrektorzy przedszkoli twoim zdaniem? to jest jedyna odpowiedź. przecież nie przeniosą ich do grupy 5 latków, bo wtedy grupy będą zbyt liczne. drugą opcją jest przyjęcie mniej 3 latków.

Trzecią opcją jest stworzenie dodatkowych miejsc w przedszkolach. Czwartą - zachęta finansowa dla rodziców trzylatków, aby zapewnili dziecku opiekę we własnym zakresie. Piątą - zlecenie prywatnym podmiotom prowadzenia dodatkowych przedszkoli.
Pewnie jeszcze parę pomysłów by się znalazło, gdyby ktoś chciał ich szukać. Ale łatwiej ustawić jednych rodziców przeciw drugim.
Wiesz, że gmina nawet nie wie, ilu rodziców sześciolatków chciałoby zostawić je w przedszkolu?

sam sobie odpowiedz - lepszy 6 latek w zerówce, czy 3 latek zamiast w przedszkolu to u babci.
To pewnie zależy od tego, czy jesteś rodzicem trzylatka, czy sześciolatka.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 05, 2016, 13:35:56 »
Trzecią opcją jest stworzenie dodatkowych miejsc w przedszkolach. Czwartą - zachęta finansowa dla rodziców trzylatków, aby zapewnili dziecku opiekę we własnym zakresie. Piątą - zlecenie prywatnym podmiotom prowadzenia dodatkowych przedszkoli.
wszystkie twoje cudowne opcje i rozwiązania wiążą się z dodatkowymi kosztami. jak byłbyś wstanie podpowiedzieć źródła finansowania. jedno mogę wskazać - wzrost opłat za przedszkole. w zasadzie drugie też - zadłużanie i pomoc gminy
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 05, 2016, 16:19:34 »
Trzecią opcją jest stworzenie dodatkowych miejsc w przedszkolach. Czwartą - zachęta finansowa dla rodziców trzylatków, aby zapewnili dziecku opiekę we własnym zakresie. Piątą - zlecenie prywatnym podmiotom prowadzenia dodatkowych przedszkoli.
wszystkie twoje cudowne opcje i rozwiązania wiążą się z dodatkowymi kosztami. jak byłbyś wstanie podpowiedzieć źródła finansowania. jedno mogę wskazać - wzrost opłat za przedszkole. w zasadzie drugie też - zadłużanie i pomoc gminy
Moje pomysły wiążą się z mniejszymi dodatkowymi kosztami niż Twoje cudowne oddziały przedszkolne w szkołach. Rozumiem, że w tym przypadku źródła, które podałeś, są super?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 05, 2016, 16:46:21 »
Gdzie ja pisałem o tworzeniu jakiś oddziałów szkolnych? Tak samo gdzie mówiłem, że źródła finansowania, które wymieniłem są super? I na koniec - ja swoją córkę pośle do 1 klasy w wieku 6 lat i nawet jestem zadowolony, że tak wieku rodziców się waha - przynajmniej klasa do której będzie chodzić będzie mniej liczna co z pewnością można uznać za atut.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 06, 2016, 14:01:45 »
Gdzie ja pisałem o tworzeniu jakiś oddziałów szkolnych? Tak samo gdzie mówiłem, że źródła finansowania, które wymieniłem są super? I na koniec - ja swoją córkę pośle do 1 klasy w wieku 6 lat i nawet jestem zadowolony, że tak wieku rodziców się waha - przynajmniej klasa do której będzie chodzić będzie mniej liczna co z pewnością można uznać za atut.
A gdzie Twoim zdaniem mają się podziać sześciolatki, które nie pójdą do szkoły? Zostaną umieszczone właśnie w tych oddziałach przedszkolnych w szkołach - bo tak gminnej władzy najwygodniej. Ich utrzymywanie też będzie kosztować - a pieniążki będą ze źródeł, które wskazałeś.
Do przedszkoli dokładamy wszyscy. Nie da się inaczej, skoro na 5 godzin jest "urzędowa" cena 1zł/h. Może utrzymanie sześciolatków (niektórych) kosztowałoby dodatkowo, ale może ich rodzice są gotowi za to zapłacić? Nie wiemy, nikt ich nie pytał. Nikt nawet nie pytał, ilu rodziców chce zostawić swoje dziecko w przedszkolu. Może nikt? Władza po prostu zdecydowała, czego chcą mieszkańcy. To już taka zielona gryfowa tradycja się robi.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.