Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opowieści z banku (piekła?) rodem  (Przeczytany 10434 razy)

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: Opowieści z banku (piekła?) rodem
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 15, 2016, 18:11:53 »
Bank nie został poinformowany. Nie mam chęci użerać się z nimi. Zresztą jak zwykle poleciałby niewinny pracownik, bo winny, który ma znajomości - przetrwa. A ja nie mam zamiaru ciągać się po sądach i billingami udowadniać kto do kogo dzwonił, choć mam pewność, że w ten sposób wykazałbym "źródło". Bank stracił wieloletniego klienta, a temat ma charakter informacyjny. Małe przekręty prowadzą do większych, a potem to już tylko Bankowy Fundusz Gwarancyjny...

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Opowieści z banku (piekła?) rodem
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 15, 2016, 20:02:25 »
Myślę, że przesadzasz. Chcieli ci pomóc a ty szukasz dziury w całym.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Opowieści z banku (piekła?) rodem
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 16, 2016, 11:32:01 »
Nie można w taki sposób pomagać. Bank nie wie jakie są relacje klient-rodzina. Uwierz mi, że za to jest art.52 KP.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Opowieści z banku (piekła?) rodem
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 16, 2016, 12:34:12 »
Ale jak widać dobrze trafił skoro jednak przekazano info, że ma lokatę :) Przy czym zakładam, że poszła tylko informacja o samej lokacie a nie o jej kwocie.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Opowieści z banku (piekła?) rodem
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 16, 2016, 13:24:53 »
Nieistotne jakie poszło info ani czy dobrze trafił, nie można tak robić i tyle w temacie.


Tak samo jak ludzie się burzą, przychodzą i chcą się dowiedzieć o umowę, "ale to na żonę jest to dam panu dowód żony". Yhy, spoko, a 5k PLN za posługiwanie się nie swoim DO płaci pan od razu czy przelewem?


Albo "umowa jest na siostrę/matkę/kochankę, ale to JA ją używam!".


Takiego. Nie można i już.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2016, 13:27:03 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline karol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Opowieści z banku (piekła?) rodem
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 17, 2016, 22:42:26 »
Moim zdaniem osoba pracująca w banku wykazała się dużą nieodpowiedzialnością. Nie piszę tego z zawiścią. Pracowników banków obowiązuje ochrona danych klientów i nie jest ważne czy informację o lokacie podała komuś z rodziny czy obcemu. Zakładając lokatę klient musiał podać adres zamieszkania bądź adres do kontaktu. Wystarczyło wysłać pocztą pismo do właściciela lokaty. Ujawniając informację o lokacie osobom trzecim pracownik banku naruszył zapis ustawy Prawo bankowe  czyli zapis o tajemnicy bankowej.

 Jest ona uregulowana w art. 104–106 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (pr. bank.). Spełnia szersze funkcje niż ochrona danych osobowych, gdyż prócz realizacji obywatelskiego prawa do ochrony danych osobowych, czyli ochrony klientów banków – osób fizycznych, ma chronić także informacje dotyczące klientów banków, nie będących osobami fizycznymi, oraz ma zabezpieczyć przed zdobywaniem informacji przez grupy przestępcze lub podmioty dążące do nieuczciwej konkurencji, zapobiegać penetracji przez organy państwa, w zakresie wyłączonym przez prawo, sfery wolności osobistej obywatela oraz swobody jednostek organizacyjnych prowadzących działalność gospodarczą.




Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Opowieści z banku (piekła?) rodem
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 20, 2016, 08:07:55 »
Cytat: dosyta
W szkolnictwie ciężko coś odłożyć, a żeby zapomnieć to już nie ma mowy: (

No tak, ciężko odłożyć, szczególnie patrząc na te wszystkie nowe volvo, lexusy, toyoty, jaguary fordy, czy volkswageny, które stoją na nauczycielskich parkingach przed szkołami.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2016, 08:10:15 wysłana przez Studarc »

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Opowieści z banku (piekła?) rodem
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 20, 2016, 10:20:48 »
to auta uczniów ;P