Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wspólne konto bankowe  (Przeczytany 3666 razy)

Offline ksyki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Wspólne konto bankowe
« dnia: Września 25, 2015, 09:15:11 »
Czy dwie niezwiązane ze sobą osoby mogą założyć wspólne konto bankowe? Para żyjąca na tzw kocią łąpę.

Offline maja9999

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Wspólne konto bankowe
« Odpowiedź #1 dnia: Września 25, 2015, 09:32:53 »
Tak dwie różne osoby mogą założyć wspólne konto. Ja od 13 lat miałem w PEKAO i mam nadal

Offline K23

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Wspólne konto bankowe
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 09, 2019, 08:13:33 »
Ale czy warto jest takie wspólne konto bankowe zakładać?

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wspólne konto bankowe
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 09, 2019, 13:13:16 »
Jeśli już - to (wg mnie) tylko w przypadku małżonków. Ale istnieje rozwiązanie alternatywne: stuprocentowe pełnomocnictwo udzielane drugiej osobie. Właściciel konta może  takie upoważnienie w każdej chwili cofnąć, a konto zlikwidować, bez pytania życiowych partnerów o zgodę. Natomiast na co dzień osoba upoważniona ma wszelkie możliwości korzystania z zasobów, a przy rozszerzonym pełnomocnictwie - nawet do dokonywania przekształceń konta (np. założenie lokaty). Jest jeszcze jedna okoliczność, chyba przesądzająca. "W dzisiejszych trudnych czasach" lepiej mieć dwa różne konta, bo zajęcie środków na koncie jednej strony (ot, choćby ZUS) nie powoduje automatycznie blokady konta drugiej.