Police i okolice > Historia

[Jasienica] Pomnik gen. Świerczewskiego

<< < (2/5) > >>

ak:

--- Cytat: piotrzpl w Września 19, 2015, 11:40:15 ---jestem rodowitym jasieniczaninem, i dokładnie pamiętam ten pomnik
--- Koniec cytatu ---
Czy wiadomi Ci o zdjęciach tego pomnika?

piotrzpl:
na pewno w kronikach i papierach gminnych jakieś powinny być,,, ja nie wiem czy w domowym archiwum mam jakieś,  musiał bym podjechać do rodziców i przejrzeć,,, i nie wiem dlaczego zniknął z tego miejsca, a powiem ci ze ciekawi mnie to

ak:

--- Cytat: piotrzpl w Września 25, 2015, 11:58:37 --- i nie wiem dlaczego zniknął z tego miejsca
--- Koniec cytatu ---
Dlaczego zniknął, to raczej wiadomo i nie ma tu wątku sensacyjnego :)
Zapewne w albumach, szufladach mieszkańców znajdują się jakieś zdjęcia, ale tak się składa, że lokalną historią bardziej interesują się Ci "przywiezienia w walizkach" niż Ci rodowici. Przykładem jest to forum.

Post Merge: Września 27, 2015, 15:40:06 Dla przypomnienia https://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_%C5%9Awierczewski

piotrzpl:
na pewno ludzie posiadają w albumach zdjęcia z tym pomnikiem, nawet nie wiem czy moi rodzice nie mają, będę w Jasienicy po poszperam z samej ciekawości,,, co do zlikwidowania pomnika to nie dopatruje się sensacji jak przypuszczam powód rozbiórki bardziej prozaiczny,,, a wiesz nie wszyscy musza się się interesować historią każdy ma jakieś hobby, no i wielu wyprowadziło się do polic i żyją dniem powszednim

piotrzpl:
no byłem niedawno w dom rodzinnym przejrzałem rodzinne foto, no i nie znalazłem
Post Merge: Października 04, 2015, 13:57:16 ale może by ogłosić na forum może ktoś posiada jak myślisz,,,

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej