Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Czy jesteś za przyjęciem imigrantów do Polic?

Tak
6 (8.8%)
Nie
51 (75%)
Tak, ale tylko chrześcijan
10 (14.7%)
Nie mam zdania
1 (1.5%)

Głosów w sumie: 67

Autor Wątek: Uchodźcy w Policach  (Przeczytany 52454 razy)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Uchodźcy w Policach
« dnia: Września 12, 2015, 11:36:41 »
Głośny temat ostatnio. Warto sprawdzić czy jesteśmy skłonni ich przyjąć do Polic.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #1 dnia: Września 12, 2015, 12:28:16 »
Pytanie nie na miejscu ;-) Coś na ten temat mogą powiedzieć Ci którzy z Polski z powodu prześladowań bądź socjalnego- wyemigrowali i otrzymali "drugie życie" Jak byli przyjmowani i postrzegani.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #2 dnia: Września 12, 2015, 12:32:03 »
To nie do końca dobre porównanie. Pamiętaj, że przyjeżdżają osoby z krajów o całkowicie innej religii i kulturze i, jak pokazuje przykład zachodni, mające problemy z asymilacją. Polacy wręcz odwrotnie, często starają się udawać "swoich", a nie "obcych".

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #3 dnia: Września 12, 2015, 12:33:25 »
Śniło mi się dziś, że w Policach pełno ciapatych było. :D

A jeśli chodzi o wątek - ja się nie zgadzam na przyjęcie w ogóle do Polski więc do Polic/Szczecina tym bardziej. Nie w takiej formie jak próbuje to robić obecnie rząd lub tym bardziej jak próbuje wymusić UE oraz nie tak roszczeniowych ludzi, którzy potrafią własną kobietę z dzieckiem rzucić na tory (ach ci mężczyźni!) i gardzić/kraść rozdawane jedzenie.


I proszę mi nie mówić o tym mitycznym "długu przeszłości".

Polecam też: http://www.wykop.pl/link/2748613/czy-jestes-za-przyjeciem-imigrantow-do-polski/ kilka mądrych wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2015, 12:34:58 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #4 dnia: Września 12, 2015, 12:49:50 »
Jeśli występuje w ogóle jakiś dług to jest raczej "dług teraźniejszości". Czyli szerzenie demokracji tam, gdzie jej nie nie chcą.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #5 dnia: Września 12, 2015, 12:53:40 »
Sprawa asymilacji-owszem,ale każdy Kraj z tym się boryka przyjmując uchodźców,nie tylko Niemcy,podobnie jeżeli chodzi o religię.Histeria,nowy rodzaj fobii narodowej typowe zachowanie Polaków,zamiast humanitaryzmu i solidarności.Sami tego w przeszłości oczekiwaliśmy od "świata" Osobiście uważam,że po jakiejś tam weryfikacji ( która i tak się odbywa ) powinniśmy przyjąć.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #6 dnia: Września 12, 2015, 13:12:13 »
To nie żadna fobia. Popatrz na "cywilizowane" kraje. Np Australia. U nich nie ma problemu z asymilacją bo przyjęli prawidłowe podejście do sprawy. Nie bawią się w głupią poprawność polityczną tak modną w Europie zachodniej. Premier Australii otwarcie powiedział:"To Wy przyjeżdżacie do naszego kraju więc to Wy musicie się dostosować do naszej kultury. Jak się komuś to nie podoba to proszę wracać". W Europie jest na odwrót.
Dlaczego kraje Arabskie nie chcą przyjąć uchodźców? Przecież u nich nie ma wojny, są bogate, kultura ta sama, religia też. Zamiast tego chcą sponsorować budowę meczetów w Niemczech. Gdyby oni naprawdę uciekali od wojny to siedzieliby na Węgrzech/Rumuni/Grecji. Ale oni chcą do Niemiec/Francji/WB. Sam sobie odpowiedz na pytanie po co. Ci co mieszkali przez kilka lat na zachodzie dobrze wiedzą jak ONI się asymilują w tych krajach. Wybacz ale ja nie chce aby mi ktoś moją córkę "wzbogacał kulturowo" tak jak się to dzieje np. w Szwecji.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #7 dnia: Września 12, 2015, 13:30:32 »
Sami tego w przeszłości oczekiwaliśmy od "świata" Osobiście uważam,że po jakiejś tam weryfikacji ( która i tak się odbywa ) powinniśmy przyjąć.

Przyjmij sobie takich 10-ciu zdrowych byków do domu i utrzymuj ich, fajki, browar, panienki itd. Zapewniam Cię, że po tygodniu wyrzucisz ich na ulicę, oni nie pójdą do pracy, bo niby gdzie i jakiej??? Z czego się będą utrzymywać? Wystarczy pomyśleć. Ci ludzie myślą, że w EU można żyć z zasiłku na czyjś koszt. Mogą uciekać do bogatszych krajów, ale tam też się rozczarują, bo nikt ich wiecznie utrzymywać nie będzie. Merkelowa popełniła potężny błąd, już eksperci zaczęli się wypowiadać o tym np, że Niemcy stracą możliwość do wcześniejszej emerytury w wieku 63 lat, bo ktoś tych wszystkich nierobów będzie musiał utrzymać. Oj będzie ciekawie....

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #8 dnia: Września 12, 2015, 21:27:10 »
Zdecydowane NIE dla dziczy.Ja nie mam żadnego długu dla europy do spłacenia.Nigdzie nie wyjeżdżałem za chlebem po za kraj i nie wyjadę.Pogodziłem się z tym że milionerem nie zostanę.Ale nie mam ochoty znosić tej bandy nierobów bo niby gdzie będą pracować?Nie mam ochoty wysłuchiwać okrzyków allah akbar bo zwyczajnie poczuje sie zagrożony  i komuś się oberwie.Zdecydowane Nie dla ludzi którzy nie szanują innego życia i maja gdzieś asymilacje.Zdecydowane Nie dla ,,biednych  uchodźców ''  z nowoczesnymi smartwonami w markowych ubraniach którzy bez problemu zapłacili po 3 tys eu za możliwość dostania się do europy.Nie dla tych którzy negują moje przekonania religijne.


Mam wymieniać jeszcze dlaczego NIE ????

Offline anna.kupiec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #9 dnia: Września 12, 2015, 22:01:50 »
Abp Dzięga zadeklarował się, że w budynku kurii szczecińsko - kamieńskiej do wolnych pokoi przyjmie uchodźców i że ze środków własnych pokryje koszty ich utrzymania  - ja osobiście jestem za decyzją biskupa i oby taka postawa wśród duchownych była powszechna. Czynem trzeba popierać istotne idee a nie słowem tylko...

Offline szopik

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #10 dnia: Września 12, 2015, 22:37:47 »
Zdecydowane NIE dla dziczy.Ja nie mam żadnego długu dla europy do spłacenia.Nigdzie nie wyjeżdżałem za chlebem po za kraj i nie wyjadę.Pogodziłem się z tym że milionerem nie zostanę.Ale nie mam ochoty znosić tej bandy nierobów bo niby gdzie będą pracować?Nie mam ochoty wysłuchiwać okrzyków allah akbar bo zwyczajnie poczuje sie zagrożony  i komuś się oberwie.Zdecydowane Nie dla ludzi którzy nie szanują innego życia i maja gdzieś asymilacje.Zdecydowane Nie dla ,,biednych  uchodźców ''  z nowoczesnymi smartwonami w markowych ubraniach którzy bez problemu zapłacili po 3 tys eu za możliwość dostania się do europy.Nie dla tych którzy negują moje przekonania religijne.

BRAVO MANIEK


a to dla zwolennikow
http://www.mpolska24.pl/post/6737/holokaust-chrzescijan

« Ostatnia zmiana: Września 12, 2015, 23:30:24 wysłana przez szopik »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #11 dnia: Września 13, 2015, 10:25:55 »
Abp Dzięga zadeklarował się, że w budynku kurii szczecińsko - kamieńskiej do wolnych pokoi przyjmie uchodźców i że ze środków własnych pokryje koszty ich utrzymania  - ja osobiście jestem za decyzją biskupa i oby taka postawa wśród duchownych była powszechna. Czynem trzeba popierać istotne idee a nie słowem tylko...

Czyli rozumiem, że przygarniesz kogoś ew. będziesz się co miesiąc dorzucać?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #13 dnia: Września 13, 2015, 12:05:36 »
Abp Dzięga zadeklarował się, że w budynku kurii szczecińsko - kamieńskiej do wolnych pokoi przyjmie uchodźców i że ze środków własnych pokryje koszty ich utrzymania
W Polsce około 10 tysięcy parafii. Jedna rodzina uchodźców na kilka parafii to wyzwanie nie do ogarnięcia?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #14 dnia: Września 13, 2015, 13:09:34 »
Abp Dzięga zadeklarował się, że w budynku kurii szczecińsko - kamieńskiej do wolnych pokoi przyjmie uchodźców i że ze środków własnych pokryje koszty ich utrzymania  - ja osobiście jestem za decyzją biskupa i oby taka postawa wśród duchownych była powszechna. Czynem trzeba popierać istotne idee a nie słowem tylko...
A co to znaczy ze środków własnych? :) Znaczy się ze z pensji swojej :) utrzyma całą rodzinę i siebie ?:) Niewiarygodne haha