• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: 6 godzin = 8 godzin = o co chodzi  (Przeczytany 6978 razy)

Offline dapol

• Weteran
Odp: 6 godzin = 8 godzin = o co chodzi
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 03, 2015, 20:06:55 »
KrP,  dapol,,, przeczytałem wasze posty i innych ale tylko wy macie największe problemy z tym ze ktoś ma lepiej od was, ale to chyba nie wina urzędników starostwa ze pracują tak jak pracują i starosta dba o swoich podwładnych
jak widać kolego, nie tylko my mamy z tym problem. jednakże - nie o żaden problem tu chodzi. skoro - twoim zdaniem urząd doskonale funkcjonuje w trybie pracy 6 godzinnym ( uwierz, że tak nie jest - jestem niemalże codziennie petentem) to po jakiego grzyba urzędnicy są zatrudnieni na cały etat? skoro tak doskonale wypełniają swoje obowiązki w 6 godzinnym trybie czasu pracy, w każdym przedsiębiorstwie, firmie czy spółce byliby zatrudnieni na 3/4 etatu. ekonomiczna logika, której najwidoczniej brak w starostwie - bo niby po jakiego grzyba ekonomia miała być brana pod uwagę w budżetówce???
tylko możemy wam współczuć ze macie olewającego pracowników pracodawcę
jestem szefem sam sobie - nie potrzebuję przed nikim się tłumaczyć - nie mam ochoty pracować - nie pracuję. tylko w przeciwieństwie do budżetówki, jak ja nie pójdę do pracy to nie zarobię.
i ostatnie - wyglądasz mi kolego na - wyglądasz mi albo na urzędnika powiatowego, albo (co gorsza) na wybitnego gryfoliza. pozdrawiam
i na odchodne - aż boję się pomyśleć jak gorący i upalny (wg. starosty) może być październik. firma pomału mi kuleje przez te upały.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2015, 20:09:24 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

• Stara Gwardia
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 03, 2015, 20:10:15 »
ale przypuścimy ze pracujesz 5 dni w tygodniu, ciekawe co byś powiedział jak by ci kazali robić w weekendy

Ponawiam pytanie - co jest złego i uwłaczającego w pracy w soboty? Przypominam, że czasy nam się "nieco" zmieniły, to już nie komuna.

po drugie u nas w Polsce obowiązuje  40 h tydzień pracy i w budżetówce pracuje się 5 dni w tygodniu,,, wiec propozycje są mało sensowne

Wystarczy zrobić taki fajny myk, który nazywa się nowelizacją ustawy. Dlatego nie piszę o tym jak jest, a jak powinno być.

Propozycja pracy 9-17 jest całkiem ok, dodam do tego soboty 9-14 i myślę, że bez problemu więcej osób będzie mogło załatwić sprawy. Bo teraz to wygląda w sposób taki:

Urząd: wołamy pana, mamy super ważną sprawę, należy podejść do pokoju 69, czynne pon-pt, 7-15, ale wcześniej niż o 8 proszę nie przychodzić
Ja: paczę w moje godziny pracy - pon-pt 7-15 <drapanie po głowie>, urlop się skończył, co czynić?

Powinienem stwierdzić - w sumie to urząd coś ode mnie chce więc odsyłam pismo, że jestem w domu codziennie po godz. 15 i w weekendy od rana, zapraszam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2015, 20:12:09 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Daria

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 03, 2015, 20:18:13 »
i jeszcze raz powtórzę - skoro nie ma upałów to na  jakiej podstawie skrócony czas pracy?
Zaraz upał...Z uwagi na wysokie temperatury choćby pod sufitem pokoju ;) .
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

piotrzpl

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 03, 2015, 21:08:54 »
w trybie pracy 6 godzinnym

urząd nie funkcjonuje w trybie 6 godzinnym tylko jest czynny 8 h, to pracownicy pracują po 6 h,,,

wyglądasz mi kolego na - wyglądasz mi albo na urzędnika powiatowego, albo (co gorsza) na wybitnego gryfoliza

jesteś w błędzie nie jestem pracownikiem starostwa, pracuje w grupie azoty ,,, ani nie jestem tym drugim, chociaż głosowałem na Diakuna,,,

Offline dapol

• Weteran
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 03, 2015, 21:19:31 »
urząd nie funkcjonuje w trybie 6 godzinnym tylko jest czynny 8 h, to pracownicy pracują po 6 h
dokładnie - sprawy które wcześniej załatwiałem w trybie 14 - 16 dniowym, obecnie trwają około 20 dni. wiem, dla ciebie,  pracownika azotów 4 dni to nic, jednakże dla mnie to nie jednokrotnie być, albo nie. i mówię tu o 4 dniach roboczych, co w praktyce przekłada się na tydzień w plecy. wiem - powiesz - o matko - kilka dni to nie dramat. pójdziesz na swoją działalność, gwarantuję tobie że szybciutko zmienisz zdanie, kiedy się okaże że zleceniodawcy chcą wszystko na już.
głosowałem na Diakuna,,,
naprawdę? - pozazdrościć bystrości umysłu - oby tak dalej, to będzie właśnie taki syf jaki mamy okazję oglądać na każdym kroku
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2015, 21:30:41 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

piotrzpl

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 04, 2015, 12:58:12 »
dapol,,,  nie mam zamiaru przechodzić na działalność, mam  zamiar doczekać się emerytury w grupie azoty, i jak na razie z tego co widać mam na to wielkie szanse,,, co do załatwiania spraw, no to po części przedłużenie załatwiania nie leży po twojej winie, nie było < a jutro to załatwię>,,, co do głosowania na Diakuna,  no to głosowałem bo jak na razie nie ma lepszego kandydata od niego, i jak widać po wynikach ponad 70 mieszkańców naszej gminy na takie samo zdanie, a co do radnych w powiecie to głosowałem na gryf, a dlaczego no bo Guzdzioł i jego koledzy się nie popisali w zeszłej kadencji ( troche przekrętów i nie jasnych spraw), a na pisowców nie będę głosował bo to są ludzie którzy nie powinni mieć władzy,,, wiec został gryf