Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Remont ulicy Grunwaldzkiej.  (Przeczytany 35319 razy)

Offline MichalPolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 01, 2017, 20:27:03 »
Wczoraj w godzinach południowych na ul. Grunwaldzkiej był Inspektor z Zarządu Dróg z Koszalina i robił sesje zdjęciową wszystkich bubli, oby szybko napisał sprawozdanie z tej fuszerki zrobionej na Policach.
A teraz z innej beczki:
Dzisiaj na początku ul. Bankowej od skrzyżowania z ul. Grzybową w okolicach przejścia dla pieszych zauważyłem że zapada się jezdnia czyżby też tam była jakaś nie używana rura ZWiK która pęka?
Czy to jakaś zmora Miasta Police o zapadaniu się Nowych Dróg?

Offline MichalPolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwca 15, 2017, 08:50:20 »
Na ul. Grunwaldzkiej zostały namalowane oznakowania poziome  (czyli pasy). Jaki jest sens malować jeżeli nie naprawiło się drogi, która się co raz bardziej zapada? Zarząd dróg w Koszalinie też się kompromituje wysyłając ekipe do malowania przed naprawieniem uszkodzeń ulicy. Chyba że to kompromitacja ZWiK w Policach, który powinnien naprawić uszkodzenie Grunwaldzkiej przez ich Rurę Wodociągową. Tzw. Kwestia nie dogadania się. Bywa...

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwca 29, 2017, 13:27:35 »
To teraz pytania, na które nie znalazłem odpowiedzi:
1. Oznakowanie na jezdni wymalowane, drogi rowerowe widoczne. To czemu rowerzyści jeżdżą dalej po chodnikach?
2. Dziury załatane kostką brukowa tak jak przed remontem, więc po jakiego ch. był ten "remont"?
3. Obiecano przejście dla pieszych przy poczcie, jednak z obietnicy się nie wywiązano. Czy jeśli przejdę przy poczcie i dostanę mandat to czy mogę powołać się na obietnicę jednego urzędniczego chojraka (mądrego jak widać tylko w buzi) i nie przyjąć mandatu?
4. Studzienki kanalizacyjne powoli się zapadają, co z tym zamierza zrobić zarządca drogi?

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwca 29, 2017, 15:13:16 »
1. Oznakowanie na jezdni wymalowane, drogi rowerowe widoczne. To czemu rowerzyści jeżdżą dalej po chodnikach?
Zapytaj tych rowerzystów.

Dziury załatane kostką brukowa tak jak przed remontem, więc po jakiego ch. był ten "remont"?
To nie są te same dziury ;-) Tych poprzednich już nie ma.
Obiecano przejście dla pieszych przy poczcie, jednak z obietnicy się nie wywiązano. Czy jeśli przejdę przy poczcie i dostanę mandat to czy mogę powołać się na obietnicę jednego urzędniczego chojraka (mądrego jak widać tylko w buzi) i nie przyjąć mandatu?
Źródło? Radny Ufniarz wspominał, że przejście jest tam planowane, ale z tego co zrozumiałem przekazał informację, które sam uzyskał chyba z urzędu ale niczego nie obiecywał. I nie przechodź w tym miejscu, bo to niezgodne z przepisami. Z jednej strony przejście może być tam przydatne, dla kogoś kto parkuje po drugiej strony ulicy, natomiast czy na odcinku 300 metrów potrzeba 4 przejść?

Studzienki kanalizacyjne powoli się zapadają, co z tym zamierza zrobić zarządca drogi?
Zapytaj się zarządcy i daj nam znać.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 01, 2017, 11:38:43 »
Ja wczoraj zauważyłem kolejny "kwiatek" na Grunwaldzkiej, jest tam tak gęsto od znaków drogowych że kolejne znaki zasłaniają się wzajemnie.

np jadąc od strony osiedla nie widać znaków przejście dla pieszych bo zasłania go znak droga z pierwszeństwem, zauważyłem też że część znaków jest mniejsza (nie wiem czy to zgodne z prawem jest).
nie można było tych znaków  pogrupować i powiesić razem na mniejszej ilości słupów

--
Jacek

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 01, 2017, 18:56:37 »
3. Obiecano przejście dla pieszych przy poczcie, jednak z obietnicy się nie wywiązano. Czy jeśli przejdę przy poczcie i dostanę mandat to czy mogę powołać się na obietnicę jednego urzędniczego chojraka (mądrego jak widać tylko w buzi) i nie przyjąć mandatu?


Cytuj (zaznaczone)
Art. 13.

2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.

A jaka tam jest odległość nie wiem. :P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 01, 2017, 19:01:02 »
A jaka tam jest odległość nie wiem.
Mniej niż 100m, kiedyś liczyłem krokami ;p

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 01, 2017, 20:09:31 »
A jaka tam jest odległość nie wiem.
Około 80 do najdalszego przejścia:
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 03, 2017, 11:26:07 »
Podczas odbioru Grunwaldzkiej w grudniu, Pan kierownik z ZZDW dał słowo, że przejście powstanie. W pierwszej chwili przyjąłem je za dobrą monetę. Szybko się jednak przekonałem, że wierzyć słowom Kierownika nie jest dobrze. Więc na początku roku złożyłem oficjalny wniosek o wytyczenie tego przejścia w ZZDW. Otrzymałem odpowiedź od tego samego kierownika, że wniosek trafi na Radę Ruchu Drogowego przy Marszałku Województwa.

Skierowałem się więc do Urzędu Marszałkowskiego żeby się dowiedzieć kto zasiada w tej radzie (kogo można uznać za sojusznika) i o termin.

Stoczyłem bitwę z bardzo betonowym urzędnikiem z Urzędu Marszałkowskiego, który opierał się właśnie o przytoczony przepis o 100 metrach i, ze nie mam co liczyć na to przejście. Dodał, że mieli kontrolę od Wojewody i ta kontrola zaleciła im ścisłe stosowanie przepisu o odległości minimalnej 100 metrów pomiędzy przejściami dla pieszych.
Nie docierały argumenty, że mam pozytywną opinie mieszkańców, Straży Miejskiej, a Policja sama wnioskowała o to przejście 3 lata temu.
Przepis to przepis.

Na koniec udało mi się wywalczyć, że jednak wniosek stanie na posiedzeniu Rady Ruchu Drogowego przy marszałku Województwa, a nie zostanie od razu utopiony. Na moje pytanie kiedy będzie to posiedzenie, pan urzędnik odparł, że jeszcze nie zrobił protokołu z ubiegłorocznego posiedzenia Rady, więc nieprędko. Gdy dopytywałem czy może jesienią, odparł, że raczej NIE W TYM ROKU!!!

Przyznam, że te słowa trochę mi odebrały siły, zwłaszcza, że dzień później dostałem negatywną opinię naszej policji(bo zbierając potencjalne poparcie dla tematu zwróciłem się o opinię do Straży Miejskiej i Policji). Pan Komendant "przemyślał sprawę" i uznał, że przejście nie jest tu potrzebne.

Przygotowałem więc wystąpienie do samego Marszałka.
Nie jest wykluczone, że niebawem będę zbierał podpisy pod petycją w tej sprawie, może to nada sprawie nieco dynamiki w relacji z Urzędami.


Także Panie Studarc - fajnie że Pan pyta...
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2017, 11:38:12 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 03, 2017, 15:21:50 »


Widzę, że załatwianie kilku pasków na jezdni serious business. XD

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 02, 2017, 18:25:58 »
"Ładnie" załatano Grunwaldzką kostką chodnikową. Studzienki jak się zapadały, tak się zapadają. Wyjazd z Intermarche to też jakaś farsa, trzeba bardzo uważać przy wjeżdżaniu, bo krawężnik nie jest odpowiednio wyprofilowany.
Przejście dla pieszych przy poczcie to jakaś fikcja, pewnie jest, ale w innym wymiarze. Bo przecież przy projektowaniu nie można było pomyśleć o tym, by je tam zrobić.
Widocznie pan pisański ma za daleko że swójego domu, który znajduje się jakieś 75m dalej, a pan diakun za rzadko przejeżdża grunwaldzką w drodze do pracy, by zauważyć takie drobne rzeczy.


Co ciekawe na Woj. polskiego studzienki także zaczęły się zapadać w ten sam charakterystyczny sposób co na grunwaldzkiej.

Domyślam się, że Stare Miasto jest traktowane po macoszemu, że jesteśmy takimi Policami B. Ale do głowy przychodzi mi inne pytanie: czy stać nas podatników na niedoróbki?
Przecież dziś źle wykonaną pracę trzeba będzie za kilka lat zrobić na nowo, w myśl przysłowia "chytry dwa razy traci".
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2017, 18:28:56 wysłana przez Studarc »

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 02, 2017, 22:21:19 »
Olgierdzie, Wladyslawie, Grzegorzu rzeczniku obu panów co Ty na to ?

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwca 01, 2018, 14:08:21 »
Dziś


« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2018, 14:33:43 wysłana przez pol »

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwca 01, 2018, 17:57:55 »
Ulewy i burze zapowiadają więc nowe odpływy porobili by ulicy nie pozalewało :D

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwca 01, 2018, 18:30:33 »
I to jest prawidłowe wyjaśnienie, tylko nie pisać tu tylko ze ulica źle wykonana, wszystko jest prawidłowo.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.