Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wycinka drzew w Trzebieży  (Przeczytany 4802 razy)

Offline Suvi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Wycinka drzew w Trzebieży
« dnia: Lipca 22, 2015, 17:21:00 »
Witam
W pobliżu mojego domu jest prowadzona wycinka drzew, dzisiaj zostało ścięte drzewo w którym było kilka dziupli. Chwilę po fakcie udałem się na miejsce by przyjrzeć się z bliska i taki widok zastałem :
 


Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka drzew w Trzebieży
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 22, 2015, 22:14:49 »
Opisz dokładniej te zdjęcia, bo nie są zbyt wyraźne. Oprócz drzew widzę tu jednego nietoperza.

Offline ryszard_stary

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka drzew w Trzebieży
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 23, 2015, 14:00:49 »
dokładnie, powiedz o co chodzi, bo sam nietoperz, no cóż, fajne znalezisko, ale spodziewałem się czegoś ZŁEGO :)

Offline Suvi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka drzew w Trzebieży
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 23, 2015, 18:21:07 »
Zdjęcia nr 1 i 5 to drzewo z dziuplą chwilę po ścięciu w której nocowały nietoperze.
A na zdjęciach nr 2, 3 i 4 są nietoperze które zostały wybudzone i zaczęły chodzić po okolicy.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka drzew w Trzebieży
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 24, 2015, 16:00:35 »
Witam
W pobliżu mojego domu jest prowadzona wycinka drzew, dzisiaj zostało ścięte drzewo w którym było kilka dziupli. Chwilę po fakcie udałem się na miejsce by przyjrzeć się z bliska i taki widok zastałem :
 



Wymowny przykład rozmijania się praktyki z teorią. Niestety, nie tylko w Trzebieży. A można minimalizować szkody w przyrodzie. Trzeba tylko chcieć.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka drzew w Trzebieży
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 26, 2015, 22:46:07 »
Suvi, a co jeszcze zrobiłeś oprócz wrzucenia tych zdjęć na forum? Zadzwoniłeś gdzieś, dowiadywałeś się, pytałeś, interweniowałeś, wyraziłeś głos oburzenia?

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka drzew w Trzebieży
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 27, 2015, 13:02:38 »
W starostwie i gminie są naczelnicy, inspektorzy, podinspektorzy o odpowiednich kompetencjach. Wycinki drzew są planowane i powinny odbywać się pod nadzorem. A nietoperze są pod ścisłą ochroną. Kto wydał zezwolenie na wycięcie tego drzewa?

Post Merge: Lipca 28, 2015, 13:20:53
Zdjęcia nr 1 i 5 to drzewo z dziuplą chwilę po ścięciu w której nocowały nietoperze.
A na zdjęciach nr 2, 3 i 4 są nietoperze które zostały wybudzone i zaczęły chodzić po okolicy.
Jak zareagowała mentalność urzędnika? Wiesz, Suvi? Ktoś wie?   
koko, obywatel Suvi zauważył, nie przeszedł obojętnie, zrobił fotki i wrzucił na forum. To dużo (nie tylko moim zdaniem).
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2015, 13:20:53 wysłana przez Daria »
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -