• Strona główna
 • Szukaj
  •  
 • Zaloguj się
  • Nazwa użytkownika: Hasło:
   Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] VI Festyn Rodzinny przy parafii pw. św. Kazimierza w Policach  (Przeczytany 1645 razy)

Offline św. Kazimierz

 • Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 25
  • Zobacz profil
  • http://www.kazimierz.police.info.pl


Parafia pw. św. Kazimierza w Policach, świętując 30-lecie powstania, serdecznie zaprasza na VI Festyn Rodzinny, który odbędzie się 14 czerwca br., w godz. 14:00-21:00, na przykościelnym placu. Hasłem tegorocznego Festynu będą słowa: "Parafia jak rodzina, rodzina z Bogiem trzyma! :) "

Na VI Festynie Rodzinnym nie zabraknie atrakcji dla dzieci – tak jak co roku zostanie udostępniona zjeżdżalnia i trampolina. SPZP „SKARB” zaprezentuje historyczne mundury oraz sprzęt wojskowy. W tym roku po raz pierwszy w historii imprezy Festyn uświetni wóz bojowy Państwowej Straży Pożarnej oraz radiowóz Policji.

Dla zgłodniałych organizatorzy zaplanowali grill, stoisko z pieczywem oraz popcorn, a dla spragnionych słodkości – ciasta i watę cukrową.

O godz. 15:15 w kościele pw. św. Kazimierza w Policach zostanie odprawiona Msza św. w intencji motocyklistów naszego regionu – w jej trakcie zostaną poświęcone kaski oraz zgromadzone na placu kościelnym motocykle i skutery. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich posiadaczy motocykli i skuterów na to wydarzenie, a później do udziału w pozostałych atrakcjach Festynu.

Na scenie nie zabraknie konkursów i zabaw, a także występów tanecznych oraz muzycznych – wystąpią m.in. zespoły dziecięce działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, zespół tańca nowoczesnego Luz Control, a około godz. 16:15 rozpocznie się koncert Tumultus Gaudium, parafialnego zespołu muzycznego.

Nieodłącznym, corocznym, elementem parafialnego Festynu Rodzinnego jest loteria fantowa z wieloma ciekawymi nagrodami – w tym roku do wygrania będzie m.in. tablet, aparat fotograficzny, czytnik e-booków, czy też robot kuchenny. Losowanie nagród głównych przewidziane jest na godz. około 20:30. Festyn zakończy się o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim

Fundusze zebrane podczas Festynu zostaną przeznaczone na kontynuację dzieła budowy ołtarza bocznego w kościele św. Kazimierza, który ma powstać jako wotum wdzięczności w 1050 rocz. Chrztu Polski.

Szczegółowy program będzie dostępny na stronie parafii – www.kazimierz.police.info.pl oraz na portalu Świadomi Chrystusa - www.swiadomi-chrystusa.pl

MIEJSCE: plac przy kościele św. Kazimierza w Policach
DATA: 14 czerwca 2015
GODZINY: 14:00-21:00
WSTĘP WOLNY
Oficjalny profil parafii. Wszelkie pytania można kierować do nas na PW :)

Strona: www.kazimierz.police.info.pl
Facebook: www.facebook.com/parafia.sw.kazimierza.police
Portal informacyjny: http://swiadomi-chrystusa.pl