Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...  (Przeczytany 11749 razy)

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 30, 2014, 10:51:21 »
Po pierwsze - minęły święta a ja znowu to piszę,

Po drugie - nie interesują mnie ekonomiczne i prawne uliczki - ja nie życzę sobie , by nawet 0,00000000000% z podatku, który płacę z dochodów był przeznaczany na cel związany z wyznaniem... Tylko ja tak myślę?

Po trzecie - czuję się bardzo szczęśliwy, swojo, czuje klimat świąt w święta a wręcz miałem odczucie, że byłem na burcie, gdy rodzice mnie zaprosili na pasterkę, tylko uważam, że każdy kto nie widzi problemu w tym, że 16 mln idzie w bagno jest hipokrytą często uwarunkowań organicznych, politycznych lub po prostu z domu to się wynosi... Kasę winno się wydawać tam, gdzie jest ewidentnie potrzebna ( dzieci chore na białaczkę, lub schroniska zwierząt lub domy samotnych matek) a nie budynek związany z kultem religijnym. Uważam, że nie trzeba być niewierzącym w kościół jako instytucję, by to zrozumieć. Mi to, że wewnątrz w Boga wierzę a ignoruję instytucję kościoła pomogło zauważyć w tej polityce hipokryzję, bezmyślność i żądze mamony... i taka jest prawda i chcę tylko na tej płaszczyźnie rozmawiać a nie wchodzić w politykę i ekonomię. Od tego jest pan michalik, który na pasterce porusza te tematy nie związane z wiarą... Szanowna trójko z Polic - czekam na Wasze świadectwo... sprawa jest arcyważna... Dzieci chore, samotne matki i zwierzęta czekają...
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 30, 2014, 15:36:22 »
Twoje (i moje) pieniądze idą na wiele rzeczy. Dlaczego mam płacić na samotne matki? Ktoś je siłą pchał do łóżka? Dlaczego mam płacić na dzieci chore na białaczkę? Problem rodziców, że im się takie dziecko urodziło. Dlaczego mam płacić na zwierzęta? Tyle lat dawały sobie radę to i kolejne lata przeżyją. Dlaczego mam płacić na imprezy miejskie? Nie lubię, nie chodzę, szkoda kasy. Długo tak można wymieniać i sprowadzać sytuację do absurdu. Zresztą ta kasa o ile mi wiadomo nie poszła na część sakralną tylko muzealną. A w ramach demokracji kasa idzie (i w sumie słusznie) na rzeczy z których korzysta większość. Jak by nie patrzeć, zdecydowana większość osób w kraju to katolicy. Więc logicznym, że na ich wyznanie idzie najwięcej kasy. Pozostaje mi ubolewać, że nie spotkałeś w życiu porządnego księdza. Sam nie jestem specjalnie wierzący i praktykujący niemniej nie ma co uogólniać, że wszyscy to prywaciarze i chcą tylko kasy. Nie szkoda ci zdrowia na bulwersowanie się o sprawy na które nie masz wpływu? Już pomijam kwestie możliwości prawnej przesunięcia tej kasy na ochronę zdrowia albo te twoje samotne matki.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 04, 2015, 20:52:24 »
Zresztą ta kasa o ile mi wiadomo nie poszła na część sakralną tylko muzealną. A w ramach demokracji kasa idzie (i w sumie słusznie) na rzeczy z których korzysta większość. Jak by nie patrzeć, zdecydowana większość osób w kraju to katolicy.
Jakie są dowody,że dotacja Państwa na budowę muzeum w obiekcie do niego nie należącym ma miejsce??? Ktoś widział to muzeum??? Mamy do czynienia z ordynarnym oszustwem.Wierni a nawet głęboko wierzący nie bardzo maja ochotę finansować budowę kolejnej świątyni katolickiej.Ponieważ prawo uniemożliwia Państwu budowę kościołów robi się to podstępnie nazywając dotację wsparciem budowy muzeum.Obawiam się,że szastający na owe "muzeum"publiczną kasą nigdy w życiu nie widzieli projektu i nigdy nie zobaczą.To,że zdecydowana większość osób w kraju to katolicy(raczej ochrzczeni)nie daje żadnych podstaw do finansowania zachcianek kleru.Powinni to robić ich wierni. 
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 04, 2015, 21:19:53 »
To,że zdecydowana większość osób w kraju to katolicy(raczej ochrzczeni)nie daje żadnych podstaw do finansowania zachcianek kleru.Powinni to robić ich wierni. 
święte słowa. amen
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline mocny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: 16 mln zł z budżetu państwa na świątynię opatrzności bożej...
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 19, 2015, 10:37:40 »
Nie kumam dlaczego wszyscy się na to zrzucamy. Tak samo jak nie kumam dlaczego wszyscy zrzucamy się na pomoc dla górników.