Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych  (Przeczytany 197218 razy)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 15, 2015, 17:00:06 »
Kolejne potrącenie - Bankowa/Wyszyńskiego...
Jak dwie osoby na jednych pasach to ile to żarówek...? Kumulacja to chyba inaczej liczona jest...?

Post Merge: [time]Styczeń 15, 2015, 17:07:10 [/time]

Aż się prosi by władza zajęła się trochę ułomkami, którzy na oświetlonej ulicy używają przeciwmgielnych, DRL razem z mijania, wszelkich ledów i ringów z allegro oraz oczywiście zestawów "Xenon HID" za 150zł - bo taki pacjent, który przyświeci ci z naprzeciwka jakimś szajsem,znakomicie utrudnia zauważenie pieszego na pasach. Zwłaszcza, gdy jezdnia mokra i wszystko się odbija.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2015, 17:14:01 wysłana przez robert1995 »
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #76 dnia: Stycznia 15, 2015, 18:00:38 »
Hat-trick dziś - rowerzysta na Grunwaldzkiej. Ale spoko - będą dwa solary.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #77 dnia: Stycznia 15, 2015, 18:13:29 »
Te solary to zdaje się żółte migające mają być... Się nam Gryf postarał.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #78 dnia: Stycznia 15, 2015, 18:39:00 »
Akurat przejeżdżałem kilka chwil po tym jak potrącono te dziewczyny i stała już policja robiąc objazd.


To co dziś zobaczyłem (albo raczej nie zobaczyłem) przerosło moje największe koszmary. Ulice są ciemne, nawet nowo wstawiona lampa doświetlająca na siedleckiej nic nie daje, bo wokół są lampy dające niewiele światła, do tego żółtego. W dodatku auta jadące z naprzeciwka przy takim oświetleniu ulic oślepiają i dostrzeżenie pieszych jest prawie niemożliwe. Trzeba jechać z twarzą na szybie, do tego najlepiej 30km/h. Dlatego te zapewnienie o wstawieniu kilku doświetlaczy i znaków to czysta kpina (tymbardziej, że to rzekomo tymczasowo- nie lepiej odrazu porządnie?) i ktoś kto to wymyślił może sobie to w dupę włożyć.
Moim zdaniem w conajmniej kilku miejscach w mieście powinna powstać sygnalizacja świetlna podobna do tej przy kindze. Chociażby na mazurskiej (przy przystanku 107), na siedleckiej/wróbla, na wyszyńskiego przy kościele.


Szkoda tylko, że to czcze gadanie. Wszystko zmieniłoby się, gdyby ktoś z rodziny kogoś wysoko postawionego wpadł pod koła. Ale na to nie ma co liczyć. Wkońcu król chodzi piechotą tylko w jedno miejsce.


Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 15, 2015, 18:52:15 »
Dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.
Dzielący nasze pieniądze - ZRÓBCIE COŚ Z TYM!!!

Offline cyganek

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #80 dnia: Stycznia 15, 2015, 19:02:12 »
W tym temacie wylano już przysłowiowe morze atramentu lecz zachowanie pieszych zauważam jest co raz bardziej beztroskie . Nagłe wtargnięcia to już powszechność , przecież to że ma się jakoby pierwszeństwo nie powinno zwalniać od zachowania rozsądku .Gdyby większość pieszych zatrzymała się przed przejściem i wystarczy się sekundę rozejrzeć , to tych zdarzeń byłoby minimalna ilość. Żeby nie było tylko na pieszych to oczywiście kierowcy też muszą dostosować swoje zachowanie przed przejściami do zasad ruchu , co z obserwacji wynika też wiele do życzenia , nadmierna prędkość , nie zatrzymywanie się gdy piesi wyraźnie stoją nad krawędzią przejścia , często zdarza się wyprzedzanie gdy  są dwa pasy ruchu , jak również jazda pojazdu z naprzeciwka gdy jeden stoi i chce przepuścić (wczoraj na Zamenhoffa przy Biedronce pojazd od ul.Piaskowej stał a od ul.Bankowej mimo że piesi już byli na pasach jechał  w pełnym biegu zmuszając pieszych do zatrzymania się na środku przejścia-znam nr.rej.tej piratki)

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #81 dnia: Stycznia 15, 2015, 19:22:44 »
Najgorsze jest to że pieszy został przez władze zwolniony z myślenia i wiele przypadków pokazuje że faktycznie te myślenie część osób wyłączyła.sam byłem świadkiem nie raz ze dochodząc do pasów nawet nie spojrzą czy coś jedzie i wpadają na pasy jak święte krowy. Ludzie włączcie myślenie to nic nie kosztuje.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #82 dnia: Stycznia 15, 2015, 22:14:35 »
W tym temacie wylano już przysłowiowe morze atramentu lecz zachowanie pieszych zauważam jest co raz bardziej beztroskie . Nagłe wtargnięcia to już powszechność , przecież to że ma się jakoby pierwszeństwo nie powinno zwalniać od zachowania rozsądku .Gdyby większość pieszych zatrzymała się przed przejściem i wystarczy się sekundę rozejrzeć , to tych zdarzeń byłoby minimalna ilość. Żeby nie było tylko na pieszych to oczywiście kierowcy też muszą dostosować swoje zachowanie przed przejściami do zasad ruchu , co z obserwacji wynika też wiele do życzenia , nadmierna prędkość , nie zatrzymywanie się gdy piesi wyraźnie stoją nad krawędzią przejścia , często zdarza się wyprzedzanie gdy  są dwa pasy ruchu , jak również jazda pojazdu z naprzeciwka gdy jeden stoi i chce przepuścić (wczoraj na Zamenhoffa przy Biedronce pojazd od ul.Piaskowej stał a od ul.Bankowej mimo że piesi już byli na pasach jechał  w pełnym biegu zmuszając pieszych do zatrzymania się na środku przejścia-znam nr.rej.tej piratki)
Niedługo będzie jeszcze gorzej.Nasi sejmowi mędrcy chcą dać pieszym jeszcze większe przywileje do konfrontacji z
setkami kilogramów stali na kołach.Mianowicie wymyślili,że pierwszeństwo będzie miał pieszy zbliżający się do przejścia.Już widzę miny kierowców czekających jak stojące przy przejściu plotkary zdecydują się na nie wejść albo
jak czekają zastanawiając się czy biegnący chodnikiem biegnie do przejścia czy może ma zamiar biec chodnikiem dalej.Ponieważ definicji"zbliżającego się do przejścia" na pewno nie będzie liczba konfrontacji ludzkiego ciała z setkami kilogramów stali na kołach zapełni więzienia i cmentarze.
jestem gorszego sortu

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #83 dnia: Stycznia 15, 2015, 22:17:10 »
Szaro, ponuro, ciemne ubrania, a tylko jeden raz widziałem dziewczynkę z tornistrem, którą rodzice ubrali w odblaskowe elementy.
Podobnie zaopatrzonych w różnego rodzaju odblaski widzę wcześnie rano wędkarzy jadących na rowerach, nie sposób ich nie zauważyć.
<*)))))>{

Offline Henryk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #84 dnia: Stycznia 15, 2015, 22:23:33 »
Myślę, że tutaj mamy do czynienia z fatalnym paradoksem. Kierowca obawiając cię potrącić pieszego jedzie wolno, a pieszy widząc wolno jadący pojazd wchodzi na przejście bo myśli, że  kierowca go widzi i przepuszcza. Pomogłoby może zamontowanie przy przejściach jakichś lamp świecących pionowo w dół, ale nie na ulicę, tylko na chodnik. Dla oszczędności z czujnikiem ruchu.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #85 dnia: Stycznia 15, 2015, 23:53:09 »
LUDZIE! Tutaj niema co Policji angażować!  Tutaj potrzebne są zmiany infrastrukturalne (czyt. oświetlenie). Policja stoi często za domluxem i kontroluje samochody. To wystarczy! Nie możemy dopuścić do państwa policyjnego, że nawet na skróty nie będzie można przejść bo zaraz mandat dostaniesz. Pasy i sygnalizacja świetlna mają być tylko pomocą. Wypadki same sobą robią wystarczająco dużo aby zwrócić uwagę ludziom, aby oglądali się wokół. Mi szczerze mówiąc one bardziej otworzyły oczy i nadzywczaj uważnie jeżdzę po zmroku i przechodzę przez pasy tylko gdy samochody zatrzymają się przede mną.
Sygnalizacja świetlna to same problemy - utrudni ruch, trzeba będzie płacić za jej utrzymanie i w dodatku policja będzie miała preteksty żeby wystawiać manadaty za przeście na czerwonym.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #86 dnia: Stycznia 15, 2015, 23:54:38 »
3 osoby to kolejne dwie lampy beda jak dobrze pamietam.

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #87 dnia: Stycznia 16, 2015, 05:49:10 »
Sygnalizacja świetlna to same problemy - utrudni ruch, trzeba będzie płacić za jej utrzymanie i w dodatku policja będzie miała preteksty żeby wystawiać manadaty za przeście na czerwonym.

Doprawdy? A jak często zdarza się to przy kindze? Bo szczerze mówiąc jestem tam bardzo często i w ciągu kilku lat widziałem może jedną, max dwie osoby, które przeszły na czerwonym. Nie widziałem też, by kierowcy przejeżdżali na czerwonym, lub by sygnalizacja się zepsuła. Ergo= sygnalizacja daje pozytywne efekty. I proszę tutaj nie pieprzyć głupot, że utrudni ruch, bo nie ma u nas dróg czysto przelotowych/tranzytowych (poza wojska polskiego i starym rynkiem, ale tutaj jest raczej bezpiecznie i patrząc na ostatnie wydarzenia, to nie one są problemem).
Dla mnie gadka o przejściu na czerwonym, to czyste tłumaczenie lenistwa.

Offline vwpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #88 dnia: Stycznia 16, 2015, 06:51:14 »
nic dodać nic ująć

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #89 dnia: Stycznia 16, 2015, 09:33:42 »
Haha przez kilka lat jedną, dwie osoby? Również często jestem na tych światłach i powiem szczerze to jak nie raz patrze jak przechodzą na czerwonym to mam wrażenie ze tylko ja widzę czerwone