Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych  (Przeczytany 196009 razy)

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #60 dnia: Stycznia 13, 2015, 13:41:49 »

Może wreszcie ktoś z "nowo wybranych" ruszy dupę i zrobi coś w kwestii bezpieczeństwa pieszych i kierowców.
Inaczej za kilka lat nie będzie miał już kto na nich głosować i podatków płacić...
Władzę absolutną nad gminą ma  wasyl.Nowo wybrani radni to tylko kwiatki do kożucha,potrzebne jako większość do corocznego zaklepania projektu budżetu(projektu budżetu nie tworzą radni tylko urzędnicy) oraz absolutorium dla władcy.Zadziwiające,że naczelny ideolo Gryfa milczy.Czyżby znalazł się w grupie potrąconych?
jestem gorszego sortu

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 13, 2015, 14:48:57 »
Właśnie otrzymałem informację, że jeszcze w tym tygodniu zostaną zamontowane dodatkowe latarnie oświetlające dwa przejścia dla pieszych, na ul. Wyszyńskiego i przy Netto na Piłsudskiego.

http://grzegorzufniarz.pl/od-weekendu-nowe-latarnie-oswietla-przejscia-dla-pieszych/


Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #62 dnia: Stycznia 13, 2015, 15:10:28 »
Właśnie otrzymałem informację, że jeszcze w tym tygodniu zostaną zamontowane dodatkowe latarnie oświetlające dwa przejścia dla pieszych, na ul. Wyszyńskiego i przy Netto na Piłsudskiego.

http://grzegorzufniarz.pl/od-weekendu-nowe-latarnie-oswietla-przejscia-dla-pieszych/

Juhu!!! Aż dwa przejścia będą doświetlone - ludzie specjalnie będą nadrabiali kilometry, żeby z nich skorzystać. Czemu zarządcy dróg nie mogą podejść do sprawy kompleksowo? We wspominanych miejscach sytuacja się poprawi, ale ile zabitych i rannych będzie potrzebnych do doświetlenia przejść przy skrzyżowaniu z ul. Przybora, przy wiadukcie, w okolicy stacji benzynowej itd. Mamy jakiś przelicznik - 3 potrącenia = 3 żarówki, dwa potrącenia w ciągu dnia - dwa doświetlone przejścia?


Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #63 dnia: Stycznia 13, 2015, 15:25:15 »
Jak widać,śmierć,kalectwo,utrata zdrowia,a nie ustawowy obowiązek,troska,rozum-porusza urzędnicze sumienie.To są kryteria zmuszające decydentów do właściwego działania.Przerażające.Zapewne gdyby nie ten wątek,nikt z byłych i obecnych możnych lokalnego podwórka, nie zainteresowałby się problemem i stanem zagrożenia.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #64 dnia: Stycznia 13, 2015, 17:25:32 »
Właśnie otrzymałem informację, że jeszcze w tym tygodniu zostaną zamontowane dodatkowe latarnie oświetlające dwa przejścia dla pieszych, na ul. Wyszyńskiego i przy Netto na Piłsudskiego.
Wydawało mi się ,że jest Pan rzecznikiem prasowym SPPK a tu taaaaka niespodzianka.Grzegorz Ufniarz również rzecznikiem praso,sorry internetowym rządzącego Gryfa.Właśnie otrzymał informację!Jak dawniejsi sekretarze w godzinach pracy uprawia propagandę.Wstyd,po prostu wstyd.
jestem gorszego sortu

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #65 dnia: Stycznia 13, 2015, 17:35:54 »
Na Ledy  nie mają funduszy ale p. Pisański chwalił się na radzie że  w ramach kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruszy kampania informacyjna... Chyba wiem kto zrealizuje i wyemituje kampanie:)

Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #66 dnia: Stycznia 13, 2015, 18:01:53 »
Na Ledy  nie mają funduszy ale p. Pisański chwalił się na radzie że  w ramach kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruszy kampania informacyjna... Chyba wiem kto zrealizuje i wyemituje kampanie:)
W ramach zgaduj zgaduli typuję TVPolice
jestem gorszego sortu

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #67 dnia: Stycznia 13, 2015, 18:07:17 »
Pisański chwalił się na radzie że  w ramach kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruszy kampania informacyjna.
Zasadnym byłoby nawiązać "współpracę" z władzą miejscowej Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Gminnej.Dwie najbardziej odpowiedzialne za bezpieczeństwo w mieście instytucje "śpią" i udają,że problemu nie ma,lub że ten rozwiąże się sam.A przecież nie kto inny jak one właśnie mają ze sobą współdziałać także w przedmiocie ochrony bezpieczeństwa na drogach i współdziałać w tym zakresie z organami samorządowymi.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #68 dnia: Stycznia 13, 2015, 21:09:15 »
Zasadnym byłoby nawiązać "współpracę" z władzą miejscowej Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Gminnej.Dwie najbardziej odpowiedzialne za bezpieczeństwo w mieście instytucje "śpią" i udają,że problemu nie ma,lub że ten rozwiąże się sam.A przecież nie kto inny jak one właśnie mają ze sobą współdziałać także w przedmiocie ochrony bezpieczeństwa na drogach i współdziałać w tym zakresie z organami samorządowymi.

Wczoraj godzinę po tym jak na mazurskiej było potrącenie przyjechali policjanci w furgonie i stanęli standardowo za krzakami na lubuskiej/mazurskiej i urządzili sobie polowanko na kierowców wyjeżdżających w lewo z orlenu.
A więc niech nikt nie mówi, że nie dbają o bezpieczeństwo (wyrobionych statystyk).

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #69 dnia: Stycznia 13, 2015, 23:38:06 »
Wydawało mi się ,że jest Pan rzecznikiem prasowym SPPK a tu taaaaka niespodzianka.Grzegorz Ufniarz również rzecznikiem praso,sorry internetowym rządzącego Gryfa.

Nie jestem rzecznikiem prasowym SPPK. Nie jestem również rzecznikiem prasowym GRYF-a.
Dotarła do mnie informacja ważna i w ważnej sprawie. Uznałem, że jest na tyle istotna, że warto się nią podzielić na forum.

Królu Podziemia - zgadzam się z Twoim postulatem. Przed rozpoczęciem działań na szerszą skalę w zakresie bezpieczeństwa, konieczna jest konsultacja i działanie policji i Straży Miejskiej. Przede wszystkim dlatego, że to te służby zajmują się wypadkami w Policach, to one prowadzą dochodzenia i ustalają okoliczności tych zdarzeń. Zatem to te służby najlepiej wiedzą gdzie jest prawdziwa przyczyna plagi potrąceń pieszych(już od trzech lat) i jak temu zjawisku przeciwdziałać.
W ubiegłym tygodniu złożyłem kolejną już interpelację w tej sprawie i m. in. postulowałem takie działania, o jakich piszesz.
http://grzegorzufniarz.pl/wniosek-w-sprawie-oswietlenia-przejsc-dla-pieszych/

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #70 dnia: Stycznia 14, 2015, 07:50:48 »
Zatem to te służby najlepiej wiedzą gdzie jest prawdziwa przyczyna plagi potrąceń pieszych(już od trzech lat) i jak temu zjawisku przeciwdziałać.

Grzegorzu, tutaj nie ma co "pisac doktoratow" tylko wziac sie za konkretne dzialania. Moim zdaniem wina za te wszystkie zdarzenia nalezy obciazyc zarowno kierowcow, jak i pieszych. Najlepszym z rozwiazan byloby zainstalowanie we WSZYSTKICH newralgicznych miejscach sygnalizatorow swieltlnych. Z tego co zaobserwowalem, to piesi bardzo chetnie korzystaja z tego rozwiazania, ktore dyscyplinujac obie strony daje poczucie bezpieczenstwa podczas przechodzenia na druga strone ulicy. Dla kierowcow w zasadzie nic sie nie zmienia, bo i tak co ktores auto sie zatrzymuje sie by przepuscic pieszego. Czasy sterowan sygnalizatorow mozna dokladnie dopasowac do miejsc, w ktorych beda zamontowane. U naszych zachodnich sasiadow takie rozwiazanie sprawdza sie bardzo dobrze, wiec dlaczego nie skorzystac z ich pozytywnych doswiadczen? Pozdrawiam.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #71 dnia: Stycznia 14, 2015, 08:13:52 »
Właśnie otrzymałem informację, że jeszcze w tym tygodniu zostaną zamontowane dodatkowe latarnie oświetlające dwa przejścia dla pieszych
Czyli jedna lampa za jednego potrąconego człowieka. Tym tempem do końca roku wymienione będą wszystkie lampy nad przejściami w Policach.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #72 dnia: Stycznia 14, 2015, 08:52:12 »
Właśnie otrzymałem informację, że jeszcze w tym tygodniu zostaną zamontowane dodatkowe latarnie oświetlające dwa przejścia dla pieszych
Czyli jedna lampa za jednego potrąconego człowieka.
Niezupełnie. Przejście przy Netto ma już ledy.
A ja przypomnę, że po zamontowaniu trzech jaśniejszych żarówek pisałem, że szkoda, że zabrakło na przejście przy Mazurskiej. Szybko się potwierdziło, że miałem rację.
Teraz więc tylko zauważę, że skończyła się możliwość zrzucania winy z gminy na powiat i z powrotem. Tak czy inaczej wina Gryfa. I urzędników burmistrza, tych samych, co błyskawicznie łatają dziury w chodnikach koło domów radnych.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Giorgi

  • Gość
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #73 dnia: Stycznia 14, 2015, 11:33:19 »
Co do lamp to ja poproszę o zamontowanie jednej na Roweckiego przy kawiarni "venezia" a dokładnie mowa o przejściu dla pieszych które prowadzi wprost do sklepu "żabka" ciemno tam jak w....wiadomo w czym

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 14, 2015, 16:13:41 »
A czy ktoś wie dlaczego nie działa ta dodatkowa lampa przy przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu Mazurskiej i Piłsudskiego, taka sama jak przy przychodni na Siedleckiej? Tak właściwie od kiedy ją zrobili to nie pamiętam by kiedykolwiek działała....
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)