Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Budżet obywatelski - propozycje  (Przeczytany 161640 razy)

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #150 dnia: Lutego 07, 2015, 22:52:03 »
Promocja BO  :)



A najważniejsze jest aby wszystkie projekty spełniające wymogi formalne zostały poddane pod głosowanie.



Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #151 dnia: Lutego 07, 2015, 23:05:10 »
EV - to Twoje nogi? :)

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #152 dnia: Lutego 08, 2015, 11:01:50 »
Niestety nie, mam za brzydkie. Dlatego nie noszę miniówek i szpilek.:)

Offline martoszka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #153 dnia: Lutego 08, 2015, 20:21:51 »



Rowerowa ścieżka do Trzebieży!
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2015, 20:23:35 wysłana przez martoszka »
nie ma sytuacji bez wyjścia,kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okno

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #154 dnia: Lutego 08, 2015, 20:27:27 »



Rowerowa ścieżka do Trzebieży!
cytując klasyka  - podpisuję się wszystkimi kończynami.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #155 dnia: Lutego 08, 2015, 21:41:15 »
Rowerowa ścieżka do Trzebieży!

Cykliści (i przyszli cykliści) Gminy Police łączcie się! :)
<*)))))>{

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #156 dnia: Lutego 08, 2015, 21:57:31 »
Rowerowa ścieżka do Trzebieży!
Cykliści (i przyszli cykliści) Gminy Police łączcie się! 

Mój głos poparcia już macie...!

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #157 dnia: Lutego 08, 2015, 23:01:30 »
Nawet koszty można podać w oparciu o szacunki, a nie realne i ścisłe.

A skąd zwykły obywatel ma znać potencjalne koszty (nawet przybliżone) takiego projektu, np budowy ścieżki roweroej o długości x km, zakupu x rowerów miejskich i budowy stacji czy też budowy wybiegu dla psów? Jak to wygladało w Szczecinie? Czy tam też był taki wymóg, czy wystarczyło podać co i gdzie chciałoby się stworzyć?

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #158 dnia: Lutego 08, 2015, 23:59:22 »
Borisz, jestem tak samo zwykłym obywatelem jak i Ty. Nie znam się na kalkulacjach robót budowlanych ani na specjalnych programach, które takie koszty pomagają wyliczać.
Sięgnij do internetu. Znajdziesz w nim mnóstwo projektów wraz z podaniem kosztów. Na tej podstawie możesz szacować koszty swojego pomysłu. Można tez zwrócić się do firm budowlanych z zapytaniem o ich stawki. Ja tak zrobiłem żeby choć trochę się zorientować.

Pod pomysłem ścieżki rowerowej do Trzebieży podpisuję się oburącz. Ale przyznam, że to projekt bardzo trudny. Ja bym się nie podjął jego napisania. Droga do Trzebieży, to droga wojewódzka. Większość posesji wzdłuż tej drogi(Dębostrów, Uniemyśl i sama Trzebież) to grunty prywatne. To przecież właśnie problemy z własnością gruntów zdecydowały o tym, że Zarząd Dróg Wojewódzkich odrzucił ofertę Polic na to by zrobić od razu ścieżkę rowerową, przy okazji modernizacji tej drogi, mimo, że Police oferowały współfinansowanie.
Nie chce nikogo zniechęcać, uprzedzam jedynie, że to trudny temat.

Proponuję dokładnie zapoznać się treścią regulaminu BO zanim się weźmiecie do pisania swoich projektów.

http://www.bip.police.pl/?cid=361&bip_id=7421

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA WNIOSKU
5.   Szacunkowe koszty zadania – należy wymienić wszystkie składowe części zadania oraz koszty, które należy ponieść aby zadanie mogło zostać zrealizowane. Koszty mogą zostać podzielone na grupy: np. koszty osobowe, koszty inwestycyjne, koszty obsługi, koszty promocji itp. itd.
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2015, 00:04:43 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #159 dnia: Lutego 13, 2015, 17:13:21 »
No i jest  :)

https://drive.google.com/file/d/0B4avfzdWIYTCVy02UDRXN1RUNms/view

Już chyba więcej nie będę zmieniał.

Offline FOTOCOM

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #160 dnia: Lutego 14, 2015, 15:44:09 »
A może na przykład pomysleć o Starych Policach i ciepłej wodzie i C.O ?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #161 dnia: Lutego 14, 2015, 21:03:17 »
to myśl. broni ci ktoś?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #162 dnia: Lutego 14, 2015, 22:43:40 »

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #163 dnia: Lutego 14, 2015, 23:14:54 »
Cytuj (zaznaczone)
... i drogi rowerowe

 W poniedziałek podpisano też umowę na sfinansowanie wykonania koncepcji dróg rowerowych na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, czyli Szczecina i sąsiednich gmin. Koszt całkowity przygotowania dokumentacji oszacowano na ponad 666 tysięcy złotych, z czego blisko pół miliona złotych to wsparcie z Unii Europejskiej.

- To z pewnością idealnie trafiony pomysł, bowiem coraz częściej rower oprócz funkcji rekreacyjno-sportowych pełni rolę środka lokomocji - stwierdził Olgierd Geblewicz.

 Dokumentacja ma wyznaczyć i skategoryzować ścieżki rowerowe na terenie SOM-u w zależności od celu podróży. Uwzględni ona m.in. użytkową sieć dróg rowerowych wraz z placówkami handlowymi, obiektami społeczno-kulturalnymi czy miejscami nauki, a także sieci tras rowerowych o charakterze turystycznym i rekreacyjnym.

- Koncepcja tras rowerowych to między inny efekt funkcjonowania roweru miejskiego, który sprawdził się fantastycznie - mówił po podpisaniu umowy prezydent Piotr Krzystek. To projekt partnerski, który ma na celu ułatwić poruszanie się miłośnikom dwóch kółek po mieście i jego okolicach.


Cały tekst: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,17382446,Unijne_euro_na_duzy_projekt_drogowy_i_na_rowerowe.html#ixzz3RlBYL5Ub

No i Rower Miejski ciągnie budowy ścieżek rowerowych, a dopiero co słyszałem słowa krytyki - "najpierw ścieżki....."

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #164 dnia: Lutego 14, 2015, 23:33:50 »
No i Rower Miejski ciągnie budowy ścieżek rowerowych, a dopiero co słyszałem słowa krytyki - "najpierw ścieżki....."
słowa krytyki i niemocy usłyszysz tylko u nas. cytując klasyka (grzegorz u.) - to trudny temat, próbowaliśmy, nie udało się, nie to żebym zniechęcał, ale raczej(w domyśle)...  ręce opadają. za co oni wszyscy biorą kasę, bo wygląda na to, że za pierdzenie w stołek i budowanie rodzinno-kumoterskich dziwnych układów (raz - rodzina radnego dziwnym trafem stawia (nie)migające znaki, dwa - syn radnego zostaje dokoptowany do sitwy. wygląda na to, że to my (społeczeństwo) musimy wziąć sprawy w swoje ręce. jeżeli tak - to po co nam ta zielona hołota?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!