Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Budżet obywatelski - propozycje  (Przeczytany 161636 razy)

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 23, 2014, 12:20:58 »
Kolejny debilny pomysł eko i rowerooszołomów. Ja bym proponował zaorać centra miast. Wtedy już totalnie ruch się zmniejszy.
Może trochę grzeczniej? Nie każdy chcę autostrady w środku miasta, spalin i hałasu ciężarówek.
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 23, 2014, 13:06:22 »
Nie każdy chcę autostrady w środku miasta, spalin i hałasu ciężarówek.
obawiam się że motooszołom tego może nie ogarnąć
Ja bym proponował zaorać centra miast.
żałosne. chłopie, czy ty byłeś kiedyś na zachodzie europy???? tam takie ścieżki są na porządku dziennym i kierowcy już dawno przyzwyczaili się do tego że nie są jedynymi użytkownikami dróg. niestety jak widać na załączonym obrazku u nas jeszcze daleka droga (do normalności).
a pomysł takich ścieżek rowerowych w 100% popieram
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 23, 2014, 14:09:13 »
Dapol oczywiście, że nie byłem na zachodzie europy. Co najwyżej na Ukrainie. A co do eko i rowerooszołomów: rower nie jest lekiem na całe zło świata. Zmniejszanie przepustowości dróg jako idea dla idei aby zrobić tam pas rowerowy również mija się z celem. Skoro jest tam ruch to znaczy, że z jakiegoś powodu ludzie mają potrzebę tam jeździć. Nie pojadę rowerem do urzędu w środku zimy (szczególnie jak mam tam 20km). Możemy zamknąć całe centrum i dopuścić tam tylko ruch rowerowy (+ może jakiś tramwaj albo autobus elektryczny), ale jedyne co tym osiągniemy to ogólny spadek ilości ludzi którzy to centrum odwiedzają. Więc po części efekt dla mieszkańców osiągniemy (bo faktycznie będzie mniej ludzi), ale czy ogólnie efekty będą pozytywne? Śmiem dyskutować. Tym bardziej, że mieszkając w centrum niestety trzeba się zgodzić ze zwiększonym hałasem i ilością ludzi i aut. Sugerowanie mi, że chcę autostrady w centrum miasta to mocne nadużycie. Oczywistym jest, że wolę obwodnice niż ruch w centrum. Niemniej czasami coś w tym centrum trzeba (niestety) załatwić. I teraz co? Na swój ślub pojadę rowerem? Ja to spoko, ale małżonka byłaby wniebowzięta. Że o wiekowych gościach nie wspomnę. Najbliższy przykład jak wyprowadzenie ruchu samochodowego "poprawiło" sytuacje mamy w Szczecinie na deptaku Bogusława. Wywalili ruch samochodowy i jedyne co osiągnęli to większe korki dookoła a sama ulica i tak umiera. Jeśli gdzieś mieliśmy 2 pasy i się korkowało to zrobienie z tego jednego pasa + pas rowerowy (a najlepiej jeszcze kontrapas) na bank poprawi sytuacje i zwiększy bezpieczeństwo. Wszak trudno kogoś potrącić stojącym samochodem. Zaopatrzenie do sklepu to rozumiem, że również będziecie wozili rowerem albo tramwajem.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 23, 2014, 20:27:10 »
Dapol oczywiście, że nie byłem na zachodzie europy. Co najwyżej na Ukrainie.
to akurat widać w twoim toku rozumowania (bez urazy)
Skoro jest tam ruch to znaczy, że z jakiegoś powodu ludzie mają potrzebę tam jeździć.
zgadzam się z tobą - mają potrzebę więc jeżdżą. będą jeździć cały czas, a z racji przybywających samochodów będzie coraz ciaśniej. idąc dalej twoim tokiem rozumowania - wyburzmy kamienice i bloki sąsiadujące z ulicami, aby w ich miejsce wybudować dodatkowe pasy dla samochodów.
Możemy zamknąć całe centrum i dopuścić tam tylko ruch rowerowy (+ może jakiś tramwaj albo autobus elektryczny),
po co zaraz zamykać - wystarczy wzorem miast europejskich wprowadzić płatny wjazd do centrum
ale jedyne co tym osiągniemy to ogólny spadek ilości ludzi którzy to centrum odwiedzają.
jakoś tego nie zauważyłem będąc w berlinie czy londynie
Niemniej czasami coś w tym centrum trzeba (niestety) załatwić. I teraz co? Na swój ślub pojadę rowerem?
słyszałeś o czymś takim jak komunikacja miejska?
z chęcią podyskutuję z tobą na ten temat, ale to chyba wymaga założenia osobnego wątku. jak masz ochotę - zapraszam
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 24, 2014, 00:44:14 »
^^ Podziwiam, że w ogóle chciałeś dyskutować z kimś, kto ma tak niesamowicie ograniczone horyzonty myślowe, że aż trudno mi to pojąć...

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 24, 2014, 00:51:27 »
Moja propozycja: Oświetlony asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy wokół Polic
Coś na wzór ścieżki wokół Arkonki.


Podobny pomysł już powstał, nazywa się Zielona Aleja.
Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami:

http://grzegorzufniarz.pl/moje-sprawozdanie-z-mijajacej-kadencji-radnego/ - strona 5 i 6

stokrotka84
Godzinę temu wysłałem wniosek na grant na budowę śmietnika na Dąbrówce: http://grzegorzufniarz.pl/projekt-gotowy/

Za miesiąc będzie wiadomo, czy co się uda. A jak się uda, to ścieżka będzie przetarta, by robić coś podobnego w kolejnych miejscach.

Offline K.O.

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 24, 2014, 09:17:16 »
Za miesiąc będzie wiadomo, czy co się uda. A jak się uda, to ścieżka będzie przetarta, by robić coś podobnego w kolejnych miejscach.

Z jakich środków miało by być to robione w kolejnych miejscach?

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 24, 2014, 10:01:26 »
Sprawy śmietników należa do obowiązków wspólnot mieszkaniowych. W ubiegłym roku wraz z Michałem Rajewskim napisałem program wsparcia wspólnot w tym zakresie ze środków budżetu gminy. Coś podobnego do programu wsparcia dociepleń budynków. Zakładam zatem, że byłby to montaż finansowy, wspólnoty plus budżet gminny.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 24, 2014, 11:48:17 »
A jaki jest status tego programu? "Uchwalony przez radę miejską" czy "byłoby fajnie, gdyby"?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 24, 2014, 17:03:06 »
Podobny pomysł już powstał, nazywa się Zielona Aleja.
Ciekawe to jest. Jednak ja miałem na myśli coś bardziej ciągłego i jednolitego. Nie wyobrażam sobie rowerzysty lub rolarzy, którzy co chwile musieliby przeprawiać się przez skrzyżowania, których na tej mapce jest duuużo.
Moja propozycja jest taka:


Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 24, 2014, 20:53:18 »
przemyślałem mój pomysł jeszcze raz i powiem szczerze, że takie miasteczko ruchu dla najmłodszych to wcale nie taki głupi pomysł, mógłby on się znajdować np. w okolicy polany za budynkiem gdzie kiedyś była kablówka, obok parking strzeżony , te okolice

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 24, 2014, 21:04:07 »
Kolejny debilny pomysł eko i rowerooszołomów. Ja bym proponował zaorać centra miast. Wtedy już totalnie ruch się zmniejszy.
Ja dla równowagi proponuję utworzyć w ramach budżetu gminy(pieniądze podatników)darmową wypożyczalnię samochodów.Drogi już mamy,ludzi z prawami jazdy bez samochodu także.Darmochę proponuję jeszczew ramach budżetu gminy rozszerzyć na komunikacje miejską,imprezy serwowane przez MOK,dostawy wody,odbiór ścieków,dostawy ciepła itp,itd.Dzięki takim posunięciom zbliżymy się do wysoko rozwiniętych państw demokracji ludowej.Budżet będziemy nazywać ludowym a nie obywatelskim dzięki czemu obywatele poczują się prawdziwymi gospodarzami w Gryfolandzie.
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 24, 2014, 21:45:35 »
ręce opadają. do lasu poszła
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline K.O.

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 25, 2014, 10:18:36 »
Sprawy śmietników należa do obowiązków wspólnot mieszkaniowych. W ubiegłym roku wraz z Michałem Rajewskim napisałem program wsparcia wspólnot w tym zakresie ze środków budżetu gminy. Coś podobnego do programu wsparcia dociepleń budynków. Zakładam zatem, że byłby to montaż finansowy, wspólnoty plus budżet gminny.
Z całym szacunkiem, ale nazwanie tego dokumentu "programem" to trochę nadużycie. Dokument ów zawiera raptem 7 stron, z czego 70% stanowią zdjęcia. I jeszcze potrzeba było 2 radnych, aby ten "program" opracować?
Poza tym brak jest logiki w tym, co Pan napisał. Bo skoro zakłada Pan montaż finansowy wspólnoty oraz gminy dla tego "programu", to złożenie grantu w programie komercyjnego banku nie może być cyt. "przetarciem ścieżki, by robić coś podobnego w kolejnych miejscach" bo to dwie różne drogi na osiągnięcie celu. Może być natomiast jedynie przetarciem ścieżki do składania kolejnych wniosków o grant w komercyjnym banku, ale wtedy należy zadać sobie pytanie, kiedy będzie możliwość składania kolejnych wniosków (za rok?) oraz jak długo taki grant będzie funkcjonował?

A jaki jest status tego programu? "Uchwalony przez radę miejską" czy "byłoby fajnie, gdyby"?
Mija za chwilę rok od ogłoszenia tego pomysłu, więc status zdaje się jest "byłoby fajnie, gdyby". Zresztą Urząd Miejski już w odpowiedzi na interpelację z dnia 24.12.2013 r. stwierdził, że taki program nie może tylko skierowany tylko i wyłącznie do wspólnot mieszkaniowych (co jest logiczne), ale do wszystkich właścicieli. Pan Grzegorz w poście stwierdza, że jednak montaż finansowy wspólnoty + gminy, więc wynika z tego, że "program" nie został poprawiony/zaktualizowany o tą uwagę urzędu. Poza tym autorzy postulują zamykanie obiektów śmietnikowych (słusznie), przy czym Urząd w odpowiedzi stwierdza, że pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów nie mogą być zamykane i muszą być ogólnodostępne. Więc potrzebny byłby kompromis - kosztem niestety pewnie estetyki.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 25, 2014, 12:44:30 »
Nie ma tu błędów logicznych.
Celem jest rozwiązanie problemu zdewastowanych śmietników.
Przetarcie ścieżki oznacza urządzenie jednego konkretnego śmietnika i pokazanie wspólnotom i gminie, jak śmietnik może wyglądać i ile kosztować. Ewentualny sukces wniosku o grant i wykonanie zadania ma przyspieszyć działanie, bo na razie to jest tylko mielenie propozycji zawartych w programie i nic z tego nie wynika.

Zamykana ma być część gdzie będą stały pojemniki na odpady zmieszane. Pojemniki na selektywną zbiórkę będą stały obok wiaty bo, po pierwsze - muszą być łatwo dostępne do ich opróżniania, po drugie - system zbiórki selektywnej funkcjonuje w formie gniazdowej, czyli zestaw pojemników służy nie tylko jednej wspólnocie. Zobrazowane to jest mniej więcej zdjęciem we wpisie na mojej stronie.
W moim zamyśle program ma być skierowany do wspólnot, w których gmina ma udziały. Opinia urzędników w odpowiedzi na moją interpelację niczego nie przesądza. Ja podtrzymuję swoje stanowisko.


Program wspierania wspólnot mieszkaniowych w zakresie ocieplenia budynków zajmuje jedną stronę. Szczegóły zawarte są w porozumieniach pomiędzy gmina i wspólnotą. Zatem nie objętość dokumentu jest decydująca i ważna, a postulowane sposoby realizowania tych zadań.


Co do statusu programu.
Odbyły się dwa spotkania w tej sprawie. ZGKiM oraz wydział urbanistyki i architektury otrzymały pracę do wykonania związaną z propozycjami zawartymi w programie. Po jej wykonaniu ma się odbyć kolejne spotkanie w tej sprawie. Nie spodziewałem się, że to co złożylismy z Michałem stanie się za moment obowiązującą regulacją. Opisaliśmy problem i zaproponowaliśmy w jaki sposób go rozwiązać. Cieszę się, że propozycja nie poszła na półkę, tylko jest "w obróbce".  Liczę na to, że sprawa znajdzie swój finał w nadchodzącym roku.
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2014, 12:58:37 wysłana przez grzegorz.ufniarz »