Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: odnośnie - staniosław michalkiewicz o sytuacji w kraju  (Przeczytany 6799 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
odnośnie - staniosław michalkiewicz o sytuacji w kraju
« dnia: Maja 24, 2014, 16:23:55 »
moim zdanie jest to łamanie ciszy wyborczej. chociaż pan stanisław michalkiewicz nie kandyduje (chyba) do parlamentu ue, wystarczy wpisać w google kim ten pan jest i jakie poglądy reprezentuje. druga sprawa - użytkownik piotrek w swoim awatarze ma "głosujinaczej.pl" co już jest chyba samo w sobie agitacją. trzecia sprawa - moderatorzy - tak bardzo się troszczycie aby używać znaków interpunkcyjnych, używać wielkich liter i tego rodzaju pierdół, a jesteście ślepi na takie wybryki. zastanawiam się czy nie nagłośnić tego przypadku w większym medium niż ta popierdułka (forum polickie). no i czwarta rzecz (chyba najistotniejsza), co ten facet bredzi?????
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: odnośnie - staniosław michalkiewicz o sytuacji w kraju
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 24, 2014, 16:47:43 »
Wspomniany post został dodany na pół godziny przed rozpoczęciem ciszy wyborczej, więc jest legalny. Co do treści głoszonych przez wspomnianego pana - my nie ingerujemy w sprawy światopoglądowe, jeśli są głoszone w kulturalny sposób.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: odnośnie - staniosław michalkiewicz o sytuacji w kraju
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 24, 2014, 18:00:57 »
Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem, dlaczego dyskutujemy o mniemanym zakłóceniu ciszy wyborczej (które zresztą nie nastąpiło, p. Michałkiewicz nigdzie nie kandyduje) zamiast skoncentrować się nad jego przesłaniem. Poświęciłem w nocy ponad dwie godziny na obejrzenie zapisów filmowych i nie żałuję, zostałem ukontentowany. Świetny mówca, wybitny erudyta, błyskotliwy dyskutant, sugestywny analityk zdarzeń politycznych. Wszystko to prawda, ale mam pewne wątpliwości. Po pierwsze, abym mógł przyjąć tezy i interpretacje prelegenta - musiałbym sprawdzić fakty. Dane, daty, okoliczności oraz logiczną poprawność wnioskowania. Frapujący i błyskotliwy przykład biblijnego Józefa, ustawionego w roli spekulanta państwowego, może być również inaczej interpretowany, zależnie od tego jaką przyjmiemy hierarchię celów. Podobnie jest i z innymi zagadnieniami. Pana Michałkiewicza słucha się z przyjemnością, niemniej nie zwalnia to z krytycznego podejścia do przesłania.
Druga sprawa - brak rozwiązań. Przynajmniej nie ma ich w przedstawionym materiale. Został nakreślony dość czarny obraz współczesnego świata, a ściśle zasad rządzenia jakie w tym świecie obowiązują. Brak natomiast realnych recept jak wypunktowane mankamenty zmienić. Z czyją pomocą, za czyją sprawą? Odniosłem wrażenie, że mimo wszystko, mimo pozoru niezwykle twardego stąpania po ziemi, mamy do czynienia z pewną utopią, w klasycznym znaczeniu. Zapewne potrzebną, bo utopie zawsze nakreślały ideały, niemniej trudną lub zgoła niemożliwą do zrealizowania. Przesłanie jest ciekawe, inspirujące i zmuszające do myślenia, niemniej nie jest to Prawda Objawiona, a tylko jedna z propozycji interpretowania współczesnego świata i jego dziejów.

Offline Zenobiusz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: odnośnie - staniosław michalkiewicz o sytuacji w kraju
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 24, 2014, 18:13:44 »
no i czwarta rzecz (chyba najistotniejsza), co ten facet bredzi??
na jakiej podstawie twierdzisz że bredzi - o co konkretnie Ci chodzi i jaką masz wiedzę w temacie?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: odnośnie - staniosław michalkiewicz o sytuacji w kraju
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 24, 2014, 22:18:08 »
przeczytaj post powyżej swojego - utopia. wszystko ładnie i pięknie. komuniści też mieli u podstaw dobre zamiary - każdemu po równo. utopia niemożliwa do zrealizowania. i naprawdę dziwi mnie to, że ktoś w to idzie. socjotechniki. no i sam początek - książka tego pana jest dostępna tam i tam za tyle i tyle. paranoja. chociaż z drugiej strony patrząc to tak naprawdę niezły biznesmen z tego pana stanisława. za te sympozja na pewno trzepie niezłą kasę. pozazdrościć
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Zenobiusz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: odnośnie - staniosław michalkiewicz o sytuacji w kraju
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 24, 2014, 22:49:45 »
przeczytaj post powyżej swojego - utopia. wszystko ładnie i pięknie. komuniści też mieli u podstaw dobre zamiary - każdemu po równo. utopia niemożliwa do zrealizowania. i naprawdę dziwi mnie to, że ktoś w to idzie. socjotechniki. no i sam początek - książka tego pana jest dostępna tam i tam za tyle i tyle. paranoja. chociaż z drugiej strony patrząc to tak naprawdę niezły biznesmen z tego pana stanisława. za te sympozja na pewno trzepie niezłą kasę. pozazdrościć

Wolny rynek, podział dochodu narodowego realizowany w sposób dobrowolny a nie pod przymusem państwa, uczciwa gospodarka, dostęp do rynku realizowany zgodnie z osobistymi przymiotami (pracowitością, pomysłowością, szczęściem, kompetencjami itd.)  to nie utopia - w mniejszym lub większym stopniu funkcjonowało to i funkcjonuje w świecie. Z faktu że nie ma tego, lub słabo z tym aktualnie w Polsce nie oznacza ze jest to niemożliwe do zrealizowania. Jeśli chodzi o książki i sympozja to niby dlaczego pan Michalkiewicz miałby rozdawać je i występować na nich za darmo (jeśli chodzi o sympozja to nie wiem czy pobiera jakieś wynagrodzenie) - przecież wykonał określoną pracę żeby je napisać, wydanie książek, kolportaż itd. też kosztuje, przygotowanie do sympozjów i samo uczestnictwo w nich to tez praca. W Twoim nieutopijnym systemie też nie ma nic za darmo - np. szkoła, tzw. służba zdrowia, itd.  też nie są za darmo ale z pieniędzy podatników finansowane.
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2014, 23:37:03 wysłana przez Zenobiusz »

Offline admin

  • Administrator
  • Gadatliwy
  • *****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
    • http://www.police24.pl
Odp: odnośnie - staniosław michalkiewicz o sytuacji w kraju
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 24, 2014, 23:35:41 »
czy nie nagłośnić tego przypadku w większym medium niż ta popierdułka (forum polickie).
Sz.P. DAPOL - a kim ty jesteś aby tak określać to forum. Jak się nie podoba - to co tu robisz? A i rozumiem że jako prawy obywatel zgłosiłeś już fakt złamania ciszy wyborczej do Państwowej Komisji Wyborczej. Jak nie wiesz gdzie się składa  doniesienie to podaję:
KRAJOWE BIURO WYBORCZE
DELEGATURA W SZCZECINIE
ul. Jana Matejki 6B; 71-615 Szczecin
sekretariat  – 91 433 75 30
dyrektor  i Komisarz Wyborczy w Szczecinie  – 91 434 60 54
Wirtualne Police - www.police24.pl