Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Prędkość rutera  (Przeczytany 2636 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Prędkość rutera
« dnia: Maja 29, 2014, 00:10:27 »
rbk temat specjalnie dla Ciebie :P


Wziąłem nowy net w Espolu, 30Mbps download, 10Mbps upload. Po kablu idzie na maxa, ale ruter http://support.netgear.com/product/WGR614v7#wrapper przycina mi prędkość do 17Mbps średnio.


Powiedz mi teraz czy to kwestia ustawień czy po prostu ten model więcej już nie pociągnie? Jeśli nie to powiedz mi jaki muszę kupić. :P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Prędkość rutera
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 29, 2014, 00:34:56 »
Dla mnie.. jak miło :]

Sprawdź u siebie MTU

cmd (to chyba znasz) wpisz, takie coś co podkreśliłem, jak odpowie ping, to znaczy, że takie masz MTU, strzelam że masz podobne, a nawet takie same ;>

ew. zmień też na kompie, strzelam, że masz windows 7
http://www.tweaks.pl/jak-ustawic-mtu/

Później poszukaj na routerze opcji :

SPI Firewall <-- daj jej 'disabled'


Pobierz i włącz program "inSSIDer", zobacz czy dużo masz pobliskich, przeszkadzających Ci sieci.
ustaw kanał wifi tak, by miał daleko do sąsiadów, pamiętaj, że siejesz w lewo i prawo kanałami, ustaw tak by jak najmniej było nakładających się linii.

Ew. wklej zrzut jak to u Ciebie wygląda to coś wybierzemy wspólnie.

Na razie to tyle, wykonaj :P


Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Prędkość rutera
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 11, 2014, 22:41:09 »
wiem, że stary temat, ale przy okazji napiszę.
miałem te same problemy z prędkością po wifi, często zrywany zasięg czego powodem jest multum sieci w okolicy;)

Dzisiaj w lidlu zobaczyłem repeater wifi. Jako, że drogi nie był to pomyślałem, że spróbuję - sprawdza się znakomicie :D co prawda router z 5ghz by mi pomógł pewnie też, ale to maleństwo działa git. Można ustawić w 3 trybach AP/Client/Repeater. Ja ustawiłem w AP i podłączyłem rj45 do starego routera ASUS RTN10 i teraz zero problemów, po wifi transfer max