Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Śmieci kod kreskowy  (Przeczytany 15006 razy)

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 04, 2014, 20:18:18 »
Typowo polskie podejście - buntować się przeciwko wszystkiemu. Jakoś w niemieckich landach - nawet tych przygranicznych kody kreskowe na workach/pojemnikach funkcjonują od dawna i jakoś Niemcy się specjalnie przeciwko temu nie buntują, a prywatność cenią sobie bardzo (o czym przekonało się np. Google).
Dzielą Nas pod tym względem całe lata świetlne.Oni nie mają potrzeby (już) gromadzić danych wrażliwych,lub angażować do tego centralne instytucje.W Polsce niestety ciągle to ma miejsce i różne "Instytucje bezpieczeństwa" bez tych danych po prostu nie umiałyby funkcjonować.Ty śpisz a oni wiedzą co Ci się śni.Twierdzenie,że dane śmieciowe są lub będą bezpieczne jest wierutną bzdurą.Kwestią czasu,chwili jest to kiedy upomną się o nie ludzie władzy lub "aparatu ucisku"
Jeżeli informacje z danymi wrażliwymi (kody, piny, rachunki) będzie Pan wrzucał do worka z makulaturą (gratuluję pomysłu), to zaręczam że hakowanie systemu gospodarowania odpadami wcale nie będzie potrzebne. Wystarczy worek z makulaturą wrzucić do bagażnika samochodu ( wszak jest on ogólnodostępny w dniu odbioru ) i w domu przeprowadzić dokładną analizę wyrzuconych przez Pana dokumentów. Co do systemu, to dużo więcej można dowiedzieć się o preferencjach użytkownika karty płatniczej i dokonywanych za jej pomocą płatnościach lub poruszaniu się przez internautę po wybranych stronach internetowych.
Ja nie.Aczkolwiek mam świadomość tego że taką i nie tylko taką inwigilacją jestem objęty. Jednak gro mieszkańców tak zapewne czyni.Nie musi tego robić bezpośrednio-wystarczą   paragony z kasy opłacane kartą lub zbliżeniowo. Gwarantuje Ci,że są tacy którzy z mniejszym lub większym problemem ale sobie poradzą by dotrzeć do "kasy" Pobieranie dla określonych celów  danych genetycznych też stanie się teraz "bułką z masłem" Innymi słowy firmy śmieciowe zaoferują Nam najwyższą jakość usług ;-) I pomyśleć,że to tylko worek ze śmieciami.Nic bardziej mylnego to nieoceniona skarbnica wiedzy z życia Kowalskiego.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 05, 2014, 07:21:37 »
Cytat: Denver
Typowo polskie podejście - buntować się przeciwko wszystkiemu. Jakoś w niemieckich landach - nawet tych przygranicznych kody kreskowe na workach/pojemnikach funkcjonują od dawna i jakoś Niemcy się specjalnie przeciwko temu nie buntują, a prywatność cenią sobie bardzo (o czym przekonało się np. Google).
Co innego kod pozwalający maszynie odróżnić worek z makulaturą od worka ze szkłem, co innego pozwalający na odróżnienie worka Nowaka od worka Kowalskiego. Inna rzecz, że ja w tych przygranicznych landach, w których bywam, kodów na workach nie widziałem - ale też się im specjalnie nie przyglądałem. Ot, białe były. A jeśli nawet, to przecież to, że coś gdzieś funkcjonuje, nie znaczy, że u nas też powinno. Nie chcesz przykładów, prawda?  ;)
U nas gmina w chęci sprawdzania poszła o krok za daleko. Ryzyko jest duże, bo system pozwala łatwo wydobywać dane na masową skalę - a to cenne, więc gra jest warta świeczki. Wystarczy zapłacić gościowi w sortowni za dodatkową zabawę typu "koperta z Orange - kod, koperta z T-mobile - kod". A opowiadanie, że baza danych strzeżona, to pic na wodę i fotomontaż. Możemy nawet przyjąć, że zabezpieczenia systemów w gminie i w Trans-Necie są lepsze niż w CIA. Tyle że ja nie muszę niczego hakować - przejdę się we wtorek rano po ulicy ze smartfonem i będę miał bazę z kodami sąsiadów.
Wiesz, co w tym wszystkim mnie wkurza najbardziej? To samorządowe obrośnięcie w piórka i przekonanie, że to mieszkańcy są dla urzędników i radnych, a nie na odwrót. "My mówimy, wy macie słuchać i wykonywać". No to nie tym razem. Ja swoich worków z makulaturą, szkłem i plastikami indywidualnie oznaczał nie będę. Sorry, taki wredny typ ze mnie.
A jak gmina naprawdę chce tylko łatwo liczyć, ile worków zabiera, niech ponakleja kody na śmietnikach, obok których się te worki wystawia. Pracownikom też będzie łatwiej, bo nie będą musieli obracać workiem w poszukiwaniu nalepki - kody będą na widoku.
   
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 05, 2014, 10:43:18 »
W XXI wieku informacje dotyczące badania rynków docierają do zainteresowanych zanim cokolwiek wyrzucimy do śmieci. Dziś nikt nie będzie się bawił w grzebanie w odpadach. :) No chyba, że rosyjski szpieg Putina, ale on, by zdobyć potrzebne informacje, nie będzie potrzebował kodów paskowych lokalnego systemu śmieciowego. Dziś rynek bada się do poziomu miejscowości/kodu pocztowego, a nie do poziomu pojedynczych gospodarstw domowych. Być może właśnie dlatego, by uniknąć procesów o inwigilację, a ta jest dziś ogromna, niby anonimowa ;) Wszelkiego rodzaju strony internetowe, portale społecznościowe, aplikacje na smartfony itp. wyciągają potężne ilości danych marketingowych, a i same systemy sieci handlowych zostały rozwinięte tak, by produkty trafiały dokładnie tam, gdzie jest na nie zapotrzebowanie. W przypadku wprowadzonego systemu śmieciowego warto zadać pytanie jaką bazą danych dysponuje Trans-Net, czy jest to informacja: adres zamieszkania=kod kreskowy, czy adres zamieszkania=kod kreskowy=dane osób zameldowanych pod adresem. W pierwszym przypadku problemu nie ma, bo nazwy ulic i numery domów nie są niczym tajnym, więcej, każdy właściciel posesji jest prawnie zobowiązany do jej oznaczenia adresowego. Do drugiego wariantu można się przyczepić, bo dane osobowe podlegają ochronie prawnej i nie każdy może ot tak sobie nimi dysponować. Pierwszy wariant zapewnia anonimowość, bo ogólnodostępny adres i kod kreskowy systemu znakowania nie stanowią zagrożenia wycieku wartościowych informacji. W drugim przypadku, gdzie udostępnione zostały dane osobowe, należałoby zbadać status prawny, czy takie coś jest dopuszczalne. Informacje identyfikacyjne o odpadach powinny zostać anonimowe do momentu wykrycia nieprawidłowości. Później sprawa powinna być kierowana do organu, który prawnie będzie upoważniony do wyciągania konsekwencji wobec nieuczciwych mieszkańców. Jeśli chodzi o wyrzucanie wspomnianych kopert, czy korespondencji od operatorów sieci komórkowych, banków itp. to warto zaopatrzyć się w niszczarkę dokumentów, zanim wyrzucimy jakąkolwiek imienną korespondencję warto ją wcześniej zmielić. :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2014, 10:48:42 wysłana przez DEtonator »

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 07, 2014, 16:37:50 »

Do KOOWALSKI: nie kłam. Na stronie Trans-Netu można sobie sprawdzić, ile jeden worek kosztował. Niecałe 40 groszy (jest ogłoszenie o przetargu ze specyfikacją i rozstrzygnięcie, czyli komplet potrzebnych danych).


Może Pan wie jaką wartość mają worki dostarczone do klienta?Cena zakupu nijak się ma do ceny sprzedaży a tylko ta ostatnia może robić wrażenie.
jestem gorszego sortu

Offline Magdalena

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 08, 2014, 16:45:48 »
W TN worek niebieski, zielony  czy żółty po 1,50

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 08, 2014, 17:18:17 »
Na mnie to wrażenia nie robi. 2,50 czy 5 za sztukę też by nie robiło. Nie ma obowiązku kupowania worków w Trans-Necie, można pakować śmieci do własnych.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline arturo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 12, 2014, 15:11:15 »
Pakować śmieci do własnych worków ???
Jestem właścicielem posesji prywatnej.
W miesiącu grudniu uzbierało mi się makulatury ponad stan.
Wiadomo - porządki świąteczne.
Miałem tylko jeden worek z Trans- Netu
Nadwyżkę zapakowałem do worka NIEBIESKIEGO ale nie do firmowego z Trans- Netu gdyż takowego i już nie posiadałem :(
Worki są wydawane z góry na początku roku na cały rok
Zgadnijcie Państwo , czy odebrano ode mnie 2 worki czy tylko worek oryginalny z Trans-Netu ???
Czy ktoś mądry z GMINY jest mi w stanie odpowiedzieć dlaczego nie traktuje się równo wszystkich mieszkańców skoro wszystkich RÓWNO obowiązuje ta sama ustawa w ramach tej samej GMINY ???
Wcześniej w moim sołectwie były wystawione pojemniki na selektywną zbiórkę śmieci.
Nie były potrzebne żadne worki. Panowała sytuacja tak jak obecnie na terenie Polic.
Zabrano nam pojemniki i dano po 1 WORKU na każdy rodzaj śmieci na MIESIĄC
Za każdy ponad plan kazano nam zapłacić !!!
DLACZEGO ???
Przecież płacimy nie od ilości odprowadzonych śmieci a od OSOBY !!!
12 zł w przypadku deklaracji o selektywnej zbiórce śmieci
Mieszkańcy MIASTA POLICE mogą odstawiać śmieci do wystawionych pojemników w dowolnych ilościach !!!
NAM  mieszkańcom sołectw każe się dopłacać do każdego ponadnormatywnego worka !!!
Proszę mi wytłumaczyć gdzie tu sprawiedliwość ???
Jak Państwo myślicie: co zrobią mieszkaćy sołectw jak zabtaknie im worków ???
Zapłacą  za nie  czy .........................................????????

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 12, 2014, 15:23:15 »
Pakować śmieci do własnych worków ???
Jestem właścicielem posesji prywatnej.
W miesiącu grudniu uzbierało mi się makulatury ponad stan.
Wiadomo - porządki świąteczne.
Miałem tylko jeden worek z Trans- Netu
Nadwyżkę zapakowałem do worka NIEBIESKIEGO ale nie do firmowego z Trans- Netu gdyż takowego i już nie posiadałem :(
Worki są wydawane z góry na początku roku na cały rok
Zgadnijcie Państwo , czy odebrano ode mnie 2 worki czy tylko worek oryginalny z Trans-Netu ???
Czy ktoś mądry z GMINY jest mi w stanie odpowiedzieć dlaczego nie traktuje się równo wszystkich mieszkańców skoro wszystkich RÓWNO obowiązuje ta sama ustawa w ramach tej samej GMINY ???
Wcześniej w moim sołectwie były wystawione pojemniki na selektywną zbiórkę śmieci.
Nie były potrzebne żadne worki. Panowała sytuacja tak jak obecnie na terenie Polic.
Zabrano nam pojemniki i dano po 1 WORKU na każdy rodzaj śmieci na MIESIĄC
Za każdy ponad plan kazano nam zapłacić !!!
DLACZEGO ???
Przecież płacimy nie od ilości odprowadzonych śmieci a od OSOBY !!!
12 zł w przypadku deklaracji o selektywnej zbiórce śmieci
Mieszkańcy MIASTA POLICE mogą odstawiać śmieci do wystawionych pojemników w dowolnych ilościach !!!
NAM  mieszkańcom sołectw każe się dopłacać do każdego ponadnormatywnego worka !!!
Proszę mi wytłumaczyć gdzie tu sprawiedliwość ???
Jak Państwo myślicie: co zrobią mieszkaćy sołectw jak zabtaknie im worków ???
Zapłacą  za nie  czy ......................................... ??? ??? ??
Podobno można je kupić w Trans - Necie po, jak to podała Magdalena 1,5 zł za sztukę.Mieszczuchy  jak zabraknie idą do sklepu i kupują mimo że do was biedaków dopłacają.Gmina poszła na łatwiznę więc efektem są różnice w opłatach.
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 12, 2014, 15:45:46 »
mam prostą radę na ten cwaniacki system - zamiast jechać specjalnie po worek do trans netu, wystarczy skręcić w pierwsze lepsze osiedle i wyżucić do osiedlowych pojemników butelki, szkło i plastiki. również nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego te pojemniki zostały zlikwidowane przy osiedlach domów jednorodzinnych. co one komu (czytaj biurwą) przeszkadzały? ale odpowiedź jest chyba tylko jedna - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. tylko ciekawe kto przytulił do swojej kieszeni za takie bezmózgowie?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 12, 2014, 15:51:57 »
mam prostą radę na ten cwaniacki system - zamiast jechać specjalnie po worek do trans netu, wystarczy skręcić w pierwsze lepsze osiedle i wyżucić do osiedlowych pojemników butelki, szkło i plastiki. również nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego te pojemniki zostały zlikwidowane przy osiedlach domów jednorodzinnych. co one komu (czytaj biurwą) przeszkadzały? ale odpowiedź jest chyba tylko jedna - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. tylko ciekawe kto przytulił do swojej kieszeni za takie bezmózgowie?
Wystarczy popatrzeć w czyje prawe i sprawiedliwe rączki przekazano Wydział Gospodarki Odpadami.
jestem gorszego sortu

Offline Dociekliwy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 12, 2014, 19:44:39 »
Pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów, zostały zlikwidowane w sołectwach Gminy Police na długo przed powstaniem Wydziału Gospodarki Odpadami. Tak więc powyższe insynuacje i kalumnie na temat niestosownych decyzji, podejmowanych przez pracowników Wydziału noszą znamiona pomówienia i są po prostu niesprawiedliwe. Zanim się zacznie kogoś obrażać i obrzucać błotem, czasami warto najpierw zorientować się w temacie, na który chce się zabierać głos. Ale merytoryka przecież nie ma znaczenia, tam gdzie chce się zgnoić innych ludzi.
Do ,,arturo" - Trans Net ma obowiązek odebrania wszystkich odpadów selektywnie zebranych ( nawet jeśli są w innych workach lub reklamówkach). Warunkiem jest tylko ich wystawienie zgodnie z harmonogramem odbioru. Jeśli nie zostaną odebrane, wystarczy zadzwonić i zgłosić ten fakt pracownikowi wydziału.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2014, 19:54:57 wysłana przez Dociekliwy »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 12, 2014, 19:56:33 »
Może  w solectwach tak bylo, ale na pewno nie na polickich osiedlach domow jednorodzinnych - przyklad - zlikwidowane gniazdo spoldzielcow-bursztynowa. I proszę któregokolwiek z urzędników o wytlumaczenie takiej decyzji
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Dociekliwy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 12, 2014, 20:05:02 »
Dwa gniazda na Spółdzielców, zostały zlikwidowane na prośbę SM Odra i mieszkańców osiedla (stosowne pisma do wglądu dla zainteresowanych). Powodem ich likwidacji były powstające tam regularnie dzikie wysypiska śmieci.  Wyrzucano tam odpady niebezpieczne, opony, gabaryty, odpady remontowe i inne. Dlatego poproszono o ich likwidację, a mieszkańcy osiedla otrzymali indywidualne pojemniki na odpady zmieszane, worki do selektywnej i pojemniki na bioodpady. W kontekście powyższych faktów, widzi Pan jak krzywdząca była Pańska wcześniejsza wypowiedź.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2014, 20:12:49 wysłana przez Dociekliwy »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 12, 2014, 21:15:54 »
w porządku - lokalizacja tamtych gniazd była nie fortunna i aż "się prosiła" o podrzucanie niechcianych śmieci. ale z uporem pozostanę przy swoim - zamiast bezmyślnie likwidować moim zdaniem (prostego chłopka roztropka) wystarczyło ułożyć 15 m kwadratowych polbruku (koszt z robocizną max 1000 zł) w okolicach wjazdu do kęgielni. nazywacie się gmina zieloną (gdzie bez dwóch zdań to widzę), ale czy takie rozwiązanie nie ułatwiłoby życia mieszkańcom zarówno z tamtej okolicy jak i tym, którzy wracają z leśnych spacerów? i proszę mi nie mówić, że wtedy działkowcy podrzucali by tam swoje śmieci. o ile lokalizacja tamtych gniazd pozwalała na takie ekscesy - tak tutaj chyba by to się nie sprawdziło. acha, jeszcze jedno - ja nie chcę nikogo krzywdzić - poprostu boli mnie brak pomyślunku.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Dociekliwy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Śmieci kod kreskowy
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 12, 2014, 21:37:58 »
Na terenie miasta Police mamy ok. 140 gniazd (Szczecin ma ich ok 260 proszę porównać skalę). Każde zgłoszenie właściciela nieruchomości, dotyczące postawienia pojemnika na selektywną zbiórkę jej weryfikowane i pojemniki są albo dostawiane- jeśli prośba jest zasadna i w pobliżu brakuje takiego gniazda, albo następuje odmowa z uwagi na funkcjonowanie takich gniazd w tym rejonie lub z powodu braku stosownych pojemników. Obiecuję, że w poniedziałek zostanie sprawdzony zgłoszony przez Pana rejom miasta i poinformuję na priva o podjętej decyzji. Powiem tylko, że jest to pierwsze zgłoszenie o postawienie pojemników w tym miejscu. Dodam jeszcze, że nie tylko 1000 zł, ale nawet 1 złotówki nie można wydać z pieniędzy z opłat na utwardzenie terenu.
Dodam tylko, że mieszkańcy Bursztynowej otrzymali pojemniki i worki do selektywnej zbiórki odpadów, a OSIiR i Zarząd Działek to nieruchomości niezamieszkałe i odbioru odpadów z tych nieruchomości nie obsługuje się z opłat śmieciowych, ponieważ jest to obowiązek zarządcy nieruchomości niezamieszkałej. Koszt gniazda to ok 4500 zł (pojemniki) + koszty logistyczne, więc jego postawienie naprawdę musi być zasadne, ponieważ system musi się samofinansować.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2014, 21:50:25 wysłana przez Dociekliwy »