Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Fotografowanie biżuterii  (Przeczytany 4677 razy)

Offline lupka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Fotografowanie biżuterii
« dnia: Stycznia 14, 2014, 18:53:57 »
Witam wszystkich.
Jako całkowity amator fotografii, przy czym amator to i tak mocne słowo, potrzebuję kilku rad.
Zamierzam wystawiać w internecie biżuterię i jak wiadomo prezentacja towaru dla klienta w sieci mósi być bardzo dobra, jako że nie może jej dotknąć w realu. Krótko mówiąc zdjęcie przedmiotu ma zachęcić do kupna, a nie zniechęcić :) Wiem już że potrzebuje namiot bezcieniowy i prawdopodobnie obiektyw do zdjęć macro. Aparaty jakimi dysponuję to Canon eos 300D, Canon eos 7D, Canon eos 40D, obiektywy to efs 17-85, efs 18-135, 70-300.
 Czy jako laik jestem w stanie wykonać zdjęcia wystarczającej jakości żeby zadowolić "oko" i nie "psuć" towaru. Jeśli tak to co powinienem kupić i co wiedzieć oczywiście na poziomie minimalnym (przynajmniej na początku). Decyduje się na samodzielne wykonywanie zdjęć ponieważ dopiero zaczynam i robienie zdjęć u fotografa chyba jest zbyt dużym kosztem na początek, chyba że się mylę.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Fotografowanie biżuterii
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 19, 2014, 08:57:48 »
Do namiotu potrzebujesz jakiegoś światła. W większości przypadków wykorzystuje się światło ciągłe - jakieś żarówy. Pamiętaj tylko o korekcie AWB, choć pewnie będziesz strzelał w RAWach. Można też błyskać systemówką z kablem synchro ale jak żadnej nie masz, to będzie drogi zakup. Możesz też wykorzystać lampkę wbudowaną plus COŚ TAKIEGO . Nie martwisz się o baterie ale musisz dorzucić fotocelę na pierwszy błysk (parę groszy, trudniejsza praca - musisz FELować za każdym razem) lub na drugi błysk (drożej ale wygodniej). Możesz też wyzwalać ruską lampkę systemówką w manualu - najwygodniej. Minus tego rozwiązania - nie masz wpływu na moc lamp. Ale za to tanio.
Co do szkła, to spróbowałbym najpierw pierścienie pośrednie. Posiadam takowe i ogólnie jestem zadowolony, tylko czasu na zabawę brak. Poczytaj też o Raynoxach. Chyba że masz założony spory budżet na zakup typowego szkła makro.
TUTAJ moje pierwsze zabawy z pierścieniami - trochę zaszumione... Ale ty aż takich powiększeń nie potrzebujesz.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Fotografowanie biżuterii
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 19, 2014, 16:17:16 »
Światło w tym przypadku jest najważniejsze. Najlepiej mieć minimum dwa źródła. Ja osobiście robie z Yongnuo YN-560 II i drugiej jakieś starej ruskiej przerobionej aby działała z nowymi aparatami. Niestety to nie koniec wydatków. Do tego należy dokupić 2 statywy na obie lampy. Do namiotu należy dokupić jeszcze tła różnego koloru.
Obiektyw jak ja polecam do Canon EF-S 60mm Macro. Za poniżej 1000zł można kupić używkę. Chociaż może obędzie się bez niego-->spróbuj najpierw porobić tym 17-85mm, bo może okazać się wystarczający (zależy jak mała biżuteria, bo na pierścionki może być za słaby).
Jakie body? Ja bym od razu robił z 7D bo ma największą rozdzielczość i dzięki temu można dowolnie kadrować.
Co do robienia zdjęć to ja bym robił od razu na manualnej ostrości ustawionej na jak najbliższy punkt. Uzyska się dzięki temu największe powiększenie.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Fotografowanie biżuterii
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 19, 2014, 17:09:13 »
Cytuj (zaznaczone)
Światło w tym przypadku jest najważniejsze.
Gdzieś widziałem stół ze światłem od spodu.
<*)))))>{

Offline lupka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Fotografowanie biżuterii
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 23, 2014, 23:32:01 »
Wielkie dzięki. Pierwsza partia poszła przez fotografa :( ale już namiot mam upatrzony. Na początek postawię na stałe oświetlenie i dodatkową lampę do 7D. Zamiast tła, plexi w dwóch kolorach czarnym i białym, tą białą można od spodu podświetlać. Po pierwszych udanych próbach wrzucę coś żeby można było skrytykować.
robert1995 z tą muchą to mocne :)