Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Wichura Orkan Ksawery  (Przeczytany 8861 razy)

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Wichura Orkan Ksawery
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 12, 2013, 21:15:53 »
Do wszystkich obrońców topól.. To są samosieje! Wcale ich nie szkoda, bo to jak szkodnik jest. Nie wykorzenisz to z pnia znowu będzie rosło. Drzewo bez jakiejkolwiek wartości opałowej. Potrafi narobić szkód jak widać
 i jest kruche jak zapałka.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police] Wichura Orkan Ksawery
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 12, 2013, 22:25:01 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
To są samosieje!
Niezupełnie, te przydrożne i większość w miejscowościach były sadzone w epoce socjalizmu, przeważnie w czynach społecznych.
<*)))))>{

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Police] Wichura Orkan Ksawery
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 14, 2013, 10:23:42 »
Cytat: "KOOWALSKI"
Dobry pilarz moim zdaniem poradziłby sobie z takim ogromnym pniakiem w kilka godzin


Topola jest najpaskudniejszym drzewem do przerobienia na drewno. Pilarka musi być naprawdę najwyższych lotów, a i taki mieli się w tym ostry łańcuch jak w smarze.  Struktura tego drewna powoduje, że się tego nie tnie ot tak po prostu, łatwo i przyjemnie jak inne liściaste.

Pomijam omawianą kwestię, bo nie byłam i nie widziałam, ale wiedząc jak bywało w topolami w przeszłości pozwalam sobie na dygresję,
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Wichura Orkan Ksawery
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 14, 2013, 11:59:32 »
Cytat: "KOOWALSKI"
Dobry pilarz moim zdaniem poradziłby sobie z takim ogromnym pniakiem w kilka godzin


Cytat: "draculka"
Topola jest najpaskudniejszym drzewem do przerobienia na drewno. Pilarka musi być naprawdę najwyższych lotów, a i taki mieli się w tym ostry łańcuch jak w smarze.  Struktura tego drewna powoduje, że się tego nie tnie ot tak po prostu, łatwo i przyjemnie jak inne liściaste.


Pomijam omawianą kwestię, bo nie byłam i nie widziałam, ale wiedząc jak bywało w topolami w przeszłości pozwalam sobie na dygresję,[/quote]
Oczywiście ma Pan  rację.Z tego powodu na wioskach te najpaskudniejsze drzewa są przerabiane na krokwie i więzby dachowe a w Policach nawet poradzono sobie z topolą o obwodzie kilku metrów.Nie bano się nawet ciąć najpaskudniejszych korzeni o czym pisałam wcześniej.
jestem gorszego sortu