Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613090 razy)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2535 dnia: Października 03, 2016, 18:22:24 »
No chyba tu tej odpowiedzi  nie uzyskasz będzie  tajne /poufne  ;)

Oj tam, oj tam - uzyskam...y! Przecież to żadna tajemnica. Wszystko jest na stronie, oficjalnej stronie Naszej SM, a RN jest transparentna - cała RADA NADZORCZA. Chyba, że..., nie wpłynęła żadna oferta konkursowa - co jest b. możliwe. Bo nasza SM jest po przejściach [...]
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline angie

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2536 dnia: Października 04, 2016, 10:46:17 »
Już niedługo temperatura w nocy spadnie do około 3 stopni ciekawe czy Spółdzielnia włączy ogrzewanie nawet jeśli nie wszystkim zmieni lub założy nowe podzielniki?

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2537 dnia: Października 04, 2016, 10:55:23 »
przecież to nie spółdzielnia "włącza" ogrzewanie tylko PEC.

Offline angie

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2538 dnia: Października 04, 2016, 11:29:58 »
czyli jeśli włączy PEC a ja nie będę miała podzielników to grzeję za darmo? czy z ryczałtu, którego wysokość nadal trudno się dowiedzieć ile wynosi.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2539 dnia: Października 04, 2016, 11:34:46 »
No nie wiadomo jak do tego podejdzie rada i zarząd. A mnie ciekawi kiedy będzie rozliczenie za zeszły sezon.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2540 dnia: Października 04, 2016, 11:39:01 »
przecież to nie spółdzielnia "włącza" ogrzewanie tylko PEC
Nieprawda. To na wniosek spółdzielni włączane jest ogrzewanie. PEC cały rok pracuje, przecież mamy ciepłą wodę w kranach. Też mnie ciekawi kiedy szanowna SM Chemik włączy ogrzewanie bo tak na dobrą sprawę już mogłoby być włączone tymczasem harmonogram montażu podzielników jest długi, ostatnie terminy są na 25 października a są to pierwsze terminy, wielu osób może nie być w domu, więc na pewno będą drugie terminy. Może się okazać że nawet do końca listopada nie wszystkie lokale będą opomiarowane. I co w tedy? Będziemy marzli do Bożego Narodzenia czy mamy dogrzewać się elektrycznie? A przecież można było w tym roku nie pchać się w podzielniki i na próbę rozliczyć od m2 bez dodatkowych kosztów. Paranoja.
Terminy montażu podzielników: http://www.sm-chemik.pl/aktualnosci-lista/43-harmonogram-montazu-podzielnikow-kosztow-centralnego-ogrzewania.html

Offline Izolda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2541 dnia: Października 04, 2016, 13:54:47 »
To kiedy będzie włączone ogrzewanie? Ktoś z RN może się wypowiedzieć?

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2542 dnia: Października 04, 2016, 14:19:12 »
Ciekawe jest to, że pojawiły się już ogłoszenia o montażu "podzielników" radiowych. W ogłoszeniu jest jeden termin, zaś godzina to 12.30-14.30. No to zobaczymy ile uda im się w takich godzinach założyć.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2543 dnia: Października 04, 2016, 15:03:44 »
myślę że około 60-70 %, sporo mieszkańców to emeryci, renciści. jak patrzę na swoją klatkę (jest 10 mieszkań) to w 6 zawsze ktoś jest.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2544 dnia: Października 04, 2016, 15:32:53 »
myślę że około 60-70 %, sporo mieszkańców to emeryci, renciści. jak patrzę na swoją klatkę (jest 10 mieszkań) to w 6 zawsze ktoś jest
Może w twojej klatce tak jest, u mnie większość pracuje. Uważam że ogrzewanie powinno być już włączone gdyż noce są już bardzo zimne a w najbliższych dniach będzie jeszcze zimniej. Czy spółdzielnia włączy ogrzewanie zanim zamontuje się podzielniki? Wątpię. Kto zatem odpowie za wychłodzenie naszych mieszkań? Bo to zarządca jest odpowiedzialny za stan budynków. Mówi o tym Prawo Budowlane. Robi się w SM Chemik kontrole instalacji elektrycznej a czy są dokonywane kontrole stanu budynków? Takie kontrole powinny się odbywać co roku. Jestem ciekaw w jakim stanie są nasze budynki które od wielu lat z powodu stosowania podzielników sa nagminnie wyziębiane i zawilgacane. Prawo Budowlane Art 62 ust 1 pkt 1a mówi: "Obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli okresowej, co najmniej raz w roku, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego elementów budynku, budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu." Jestem ciekaw kiedy i czy w ogóle taka kontrola miała miejsce w SM Chemik.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2545 dnia: Października 04, 2016, 15:39:19 »
nie przesadzaj, to że na zewnątrz w nocy jest 7 stopni to nie znaczy że diametralnie wychłodzi ci się mieszkanie. ile masz wówczas stopni w domu? zapewne nadal tyle ile miałeś. Jest dopiero październik w dzień jest po 15- 19 stopni, nie przesadzaj z tym wyziębieniem mieszkań. Zawsze było dobrze, teraz nagle jak się zarząd zmienił to każdemu coś przeszkadza. Wyluzuj.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2546 dnia: Października 04, 2016, 15:41:11 »

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2547 dnia: Października 04, 2016, 16:15:39 »
U mnie grzejniki dziś już ciepłe tak wiec sezon zaczęty a stary jeszcze nie rozliczony

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2548 dnia: Października 04, 2016, 16:24:36 »
Zadane tu było już pytanie kiedy jest przewidywany termin rozliczenia, ale jak widać nikt z członków rady ostatnio się nie pojawia na necie, a przed wyborami jak pamiętamy było trochę inaczej.  :-[
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2549 dnia: Października 04, 2016, 16:47:12 »
Ciekawe czemu na bankowej nie ma ciepłej wody grzejniki też zimne. Żadnej informacji nie było.