Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613497 razy)

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2295 dnia: Września 17, 2016, 00:09:18 »
Najlepiej:
-zdemontować grzejniki wszędzie
-zdemontować termostaty
-zdemontować podzielniki
-zdemontować wodomierze
-zdemontować gazomierze
i tak dalej ....
i wkroczyć w epokę PRL gdzie wszyscy mieli w dupie szacunek do wody,ciepła,własnych pieniędzy.
Piszesz bzdury. Nikt nie chce likwidacji termostatów, wodomierzy czy gazomierzy, natomiast jak najbardziej powinno się zdelegalizować podzielniki które nie są przyrządami pomiarowymi a rozliczenia oparte na ich wskazaniach są czystą fikcją, do tego dochodzi koszt ich dzierżawy, odczytów (firmy podzielnikowe nieźle na nas zarabiają),niby stymulują energooszczędność ale tylko pozornie bo po pierwsze i tak płacimy 60% kosztów stałych niezależnych od wskazań podzielników, po drugie nie wskazują rzeczywistego poboru ciepła przez mieszkanie, po trzecie są przyczyną niebezpiecznego wyziębienia i zawilgocenia mieszkań gdyż ludzie bardzo często z obawy przed wysokimi niedopłatami wcale nie odkręcają kaloryferów. Za to dogrzewają się w inny sposób np. elektrycznie, a za podzielniki i tak trzeba płacić więc gdzie tu oszczędność?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2296 dnia: Września 17, 2016, 08:09:07 »
Inni będą racjonalnie podchodzić w zimie do ogrzewania a drudzy w samych gaciach będą wietrzyć chaty przy maksymalnie odkręconych kaloryferach...

Wychodzi na to, ze część spółdzielców chemika to najwyraźniej jakieś umysłowe ameby.

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline zrównoważona

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2297 dnia: Września 17, 2016, 19:14:04 »
Całym sercem popieram "kryspina" i tez tak samo myslę ale niestety część RN jest za podzielnikami i wstrzymuja przekazanie dla mieszkanców pełnej informacji przemawiajacej za korzystnym systemem płacenia od 1m2
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2016, 19:16:23 wysłana przez zrównoważona »

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2298 dnia: Września 17, 2016, 19:38:27 »
wstrzymuja przekazanie dla mieszkanców pełnej informacji przemawiajacej za korzystnym systemem płacenia od 1m2
No skoro RN wstrzymuje pełną informacje o rozliczeniu od m2 a jak można wnioskować ty ja znasz to nam przekaz, chętnie wysłuchamy

ale niestety część RN jest za podzielnikami
Nie tylko cześć rady jest za podzielnikami a wręcz większość spółdzielców 
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2299 dnia: Września 17, 2016, 19:42:21 »
Ja powiem tak, też jestem za pozostaniem przy obecnym rozliczeniu, dlatego że z ciepła nie korzystam jest mi zawsze ciepło i dzięki temu mam zwroty około 700zł a gdy będzie rozliczanie z metra to czy grzeję czy nie to i tak będę płacił a zwrotu nie zobacze nawet. Ludzie naprawdę zastanówcie się czy to rozliczanie z metra kwadratowego jest dobre, bo będziemy płacić tyle samo miesięcznie przez cały rok, co płacimy teraz a praktycznie niczego to nie zmieni. Po pierwsze to trzeba wymienić trefne termostaty które załączają się podczas wietrzenia mieszkania.

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2300 dnia: Września 17, 2016, 19:58:56 »
Powiem krótko i***ta

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2301 dnia: Września 17, 2016, 20:06:22 »
Miło mi że się przedstawiłeś.

Offline m4ci3j

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2302 dnia: Września 18, 2016, 09:00:51 »
Ja powiem tak, też jestem za pozostaniem przy obecnym rozliczeniu, dlatego że z ciepła nie korzystam jest mi zawsze ciepło i dzięki temu mam zwroty około 700zł a gdy będzie rozliczanie z metra to czy grzeję czy nie to i tak będę płacił a zwrotu nie zobacze nawet. Ludzie naprawdę zastanówcie się czy to rozliczanie z metra kwadratowego jest dobre, bo będziemy płacić tyle samo miesięcznie przez cały rok, co płacimy teraz a praktycznie niczego to nie zmieni. Po pierwsze to trzeba wymienić trefne termostaty które załączają się podczas wietrzenia mieszkania.

Masz zawsze ciepło. A czy wiesz skąd się to ciepło wzięło w Twoim domu ? Zapewne przywędrowało od sąsiada który grzeje.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2303 dnia: Września 18, 2016, 10:01:00 »
Ja mam mieszkanie w zasobach Odry c.o jest trzeci rok nieopomiarowane i też mamy zwroty ok 300zł

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2304 dnia: Września 18, 2016, 12:05:27 »
Nie tylko cześć rady jest za podzielnikami a wręcz większość spółdzielców 
Bzdura, większość na walnych zgromadzeniach opowiedziała się za likwidacją podzielników

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2305 dnia: Września 18, 2016, 12:19:50 »
większość na walnych zgromadzeniach opowiedziała się za likwidacją podzielników
No jakoś uczestniczyłem w walnych i  nie było głosowania za przejściem na rozliczenie do m2. Jak wiadomo jest cześć ludzi którzy są za rozliczeniem od metra, to ci co lubią wysoką temperaturę w domu i grzać sie. Jest tez cześć ludzi co jest za rozliczeniem od podzielników którzy nie lubią się grzać i chcą płacić za to co zużyli. RN ma teraz dylemat musi zrobić tak aby pogodzić obydwie grupy żeby każda była zadowolona.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2307 dnia: Września 18, 2016, 12:51:20 »
Bzdura, większość na walnych zgromadzeniach opowiedziała się za likwidacją podzielników

Zanim sam chlapniesz bzdurą, to przynajmniej sprawdź wynik głosowania nad uchwałą... Uchwała Walnego nr 12... za zmianą na m. kw. 30 osób, przeciwko 189 osób! http://www.sm-chemik.pl/dokumenty/protokoly/2016-07-29-protokol-posiedzenia-przewodniczacych-walnego-zgromadzenia.pdf
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2016, 12:54:42 wysłana przez Wojtek Dudek »

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2308 dnia: Września 18, 2016, 13:15:32 »
Racja, za szybko przeczytałem, Polak zwracam honor

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2309 dnia: Września 18, 2016, 14:03:56 »
Masz zawsze ciepło. A czy wiesz skąd się to ciepło wzięło w Twoim domu ? Zapewne przywędrowało od sąsiada który grzeje.

bzdura, chcesz mi powiedzieć że ciepło które wygenerował grzejnik przenika przez strop grubości ponad 30 cm? w całym mieszkaniu mam podwieszane sufity i panele na podłodze więc raczej izoluje się od ciepła sąsiada i jako budowlaniec powiem że to konkretna bzdura że korzystam z ciepłą sąsiada, chcesz mi powiedzieć że jak sąsiad nagrzeje sobie w mieszkaniu do 25 stopni to u mnie też tyle będzie ? mi wystarcza że mam 20. zresztą z tego co wiem to sąsiad też nie grzeje . do tego mam mieszkanie szczytowe więc to mi powinno być niby zimno, a tu sorry ale po ociepleniu bloku nie ma sensu grzać poza tym w zeszłym sezonie praktycznie nie było zimy.
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2016, 14:05:35 wysłana przez bosman »