Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1623313 razy)

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2265 dnia: Września 14, 2016, 17:20:12 »
Rada uchwaliła takie zalecenie dla Zarządu na ostatnim posiedzeniu.

A jaki czas ma zarząd do przedstawienia swojego stanowiska?

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2266 dnia: Września 14, 2016, 17:37:12 »
A nie jak u Wojtka D. albo brak odpowiedzi, lub odpowiedz arogancka i teraz również próba zastraszenia.

Widzisz Jarosławie Bień! Jak się kogoś traktuje z wyjątkową arogancją i bezpodstawnie obrzuca epitetami, to trzeba się liczyć z takim samym traktowaniem! Więc jak się chcesz użalać, to zacznij od użalania się nad sobą.
. Panie Wojtku moj post raczej nie powinien nikogo urazić był prosty i zrozumiały. Co do pana odpowiedzi to była arogancka i dlatego  otrzymał Pan riposte od innych forumowiczów według zasady jaka Pan sam przytoczył.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2267 dnia: Września 14, 2016, 20:24:46 »
A jaki czas ma zarząd do przedstawienia swojego stanowiska?

Nie ma czasu. Wniosek został uchwalony i ma znaczenie zalecenia. Zarząd może wziąć go pod uwagę lub nie. Wtedy posypią się skargi do RN (zresztą już takowe trafiają). Aby takie rozwiązanie miało status bezwzględnej wykonalności musiałoby mieć formę wewnętrznego aktu prawnego. Taka możliwość istnieje. Na razie pracuję nad nią i mam nadzieję, że niebawem Radzie coś w tym temacie zaproponuję. Osobiście uważam, że demontaż kaloryferów we własnych mieszkaniach powinien odbywać się bez przeszkód. Zgodnie z prezentowaną przeze mnie linią: „ więcej autonomii i praw dla właścicieli mieszkań”.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2268 dnia: Września 14, 2016, 22:16:48 »
Jak widzę dalej unika pan odpowiedzi na moje pytanie. Odpowiedzi udzielają Pan wszystkim i niektórym nawet wielokrotnie. Chyba znam odpowiedź przed wyborami obiecałem Pan że będzie robić wszystko aby opłaty spadały a tu na początek podwyżki i to jak przypuszczam nie małe skoro nie udzielasz Pan odpowiedzi.  No sorry dziś dostaliśmy  pisemko o obniżce od podgrzewanej wody całe 5gr na m3,  ła rewelacja. No napisz Pan że to dzięki Pana inicjatywie.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2016, 22:19:13 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2269 dnia: Września 15, 2016, 00:03:59 »
Jak widzę dalej unika pan odpowiedzi na moje pytanie.
Co do pana odpowiedzi to była arogancka
Chyba znam odpowiedź...

To w końcu się zdecyduj, bo wygląda na to, że piszesz dużo ale tak naprawdę sam nie wiesz co chcesz.

A tak gwoli ścisłości, to podręcznikowy przykłady arogancji masz poniżej...

No napisz Pan że to dzięki Pana inicjatywie.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2270 dnia: Września 15, 2016, 07:27:05 »
Nie zdajesz sobie sprawy kolego  ile czasu i dodatkowej pracy trzeba poświęcić. Proszę mi uwierzyć że my na prawdę ogromną pracę w to wkładamy .

Tusia, nikt nie obiecywał, że będzie łatwo :'( , wręcz przeciwnie :D . Z pracą w takich "organach", jest podobnie, jak z pracą społeczną - pracujesz za darmo, poświęcasz mnóstwo czasu i na koniec (zdarza się) zje.ka :(  Jednak satysfakcja z wykonanej pracy i uśmiech tych, którym pomagasz - bezcenne ;D ;D ;D

I chociaż są między nami różnice poglądowe o które czasami bardzo się kłócimy to tak na prawdę to tylko na korzyść nas wszystkich.

Jeżeli jest to konstruktywna kłótnia, to OK!  Ścieranie się poglądów przynosi same korzyści. Gorzej, gdy "rządy" są autokratywne.

 
Do tej pory Stara RN w pełni się zgadzała i ze sobą i z zarządem - tylko czy nam to wyszło na dobre?


Dlatego czasem warto głośno zapytać się "ludu", o radę, by wyszło na dobre - zarówno Członkom SM, jak i samej RN. Nie ma co się wstydzić - nikt z nas nie ma patentu na mądrość i wszelkie bolączki.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Izolda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2271 dnia: Września 15, 2016, 08:16:27 »
Dalej nie mam odpowiedzi na pytanie:


Czy jak zostawię stare podzielniki to będę mogła z nich korzystać jeżeli zdecyduję się na tą metodę?


« Ostatnia zmiana: Września 15, 2016, 08:18:01 wysłana przez Izolda »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2272 dnia: Września 15, 2016, 09:22:34 »
Czy jak zostawię stare podzielniki to będę mogła z nich korzystać jeżeli zdecyduję się na tą metodę?

Nie. Nie będziesz z nich mogła korzystać ponieważ SM Chemik nie ma już umowy z Metronem na ich obsługę. Stare podzielniki muszą być zastąpione przez nowe a stare zostaną zmagazynowane i przechowywane przez okres 3 lat. Taki wymóg.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2273 dnia: Września 15, 2016, 09:47:36 »
Jak widać  odpowiadasz pan na moje posty, ale nie odpowiadasz na pytanie które zadałem a tylko atakujesz mnie. Co do arogancji  no to pana pokazujesz odpisując na moje posty. Jak widzę nie odpowiesz pan na moje pytanie bo ?
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2016, 09:49:33 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2274 dnia: Września 15, 2016, 10:49:50 »
Sprawdziłem  i jakoś nie widzę spisu węzłów
Spis węzłów jest w zakładce "dokumenty" w pozycji "podział nieruchomości SM Chemik".
Oj nie trzabyło się chwalić  p.  Wojtku.

Jak widzę nie odpowiesz pan na moje pytanie bo ?

... bo moje odpowiedzi są Ci potrzebne jedynie do niewłaściwych celów, co potwierdzają powyższe wersy. A ja "chwalić się" nie mam zamiaru, skoro moje odpowiedzi (wg Ciebie - przechwałki) mają służyć Ci jedynie do dalszego przekomarzania się. Ale Ty oczywiście niewłaściwości w swoim zachowaniu nie widzisz. To jedynie Twoi adwersarze są arogantami...

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2275 dnia: Września 15, 2016, 11:42:11 »
Czytam i czytam i nie mogę się nadziwić jak pan Wojtek Dudek zmienił swoje nastawienie do ludzi. Przed wyborami był pan uprzejmy pomocny i ogólnie do rany przyloz, a teraz jest pan opryskliwy. Ludzie zadaja panu konkretne pytania, które dotyczą ich budżetu domowego q mianowicie jakie koszty poniosą po zainstalowaniu nowych podzielnikow. Wcześniej pan pisał o tym jak mieszkańcy byli niedoinformowani przez poprzedni zarząd, a robi pan dokładnie to samo. Na samym początku swojej KARIERY zniechęca pan ludzi do siebie, nie obawia się pan, że pojawi się znów taka osoba, która poruszy tłum i szybciej pan skończy niż zaczął?

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2276 dnia: Września 15, 2016, 12:06:07 »
Wszystkie pytania dotyczące przetargu na nowe podzielniki działają na Wojtka Dudka jak czerwona płachta na byka, co jest raczej dziwne, bo zamiast dać krótkie i zwięzłe odpowiedzi lub napisać że będą one udzielone w terminie póżniejszym woli okazywać swoją butę i arogancję.
Ale ta buta i arogancja nie zostanie mu zapomniana przy następnych wyborach

Offline m4ci3j

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2277 dnia: Września 15, 2016, 13:19:00 »
Co należy zrobić żeby być rozliczanym od m2 ? Wystarczy w spółdzielni zgłosić?

Od strony formalnej droga wygląda tak:
Na stronie www spółdzielni (na mój wniosek) umieszczony został wykaz wszystkich węzłów i budynków jakie do nich są przyłączone. Właściciele mieszkań z danego węzła mogą wystąpić do spółdzielni z wnioskiem podpisanym przez większość z tych budynków o przejście na rozliczanie z m. kw. W odpowiedzi na taki wniosek spółdzielnia dostarczy wszystkim właścicielom tych mieszkań do wypełnienia odpowiednie oświadczenie, i po podpisaniu go przez większość uprawnionych Zarząd przystąpi do czynności formalnych w celu zmiany systemu na wskazany w wniosku.


Czyli raczej nie ma szans na rozliczanie m2 na Piaskowej. To moje drugie pytanie, żeby przejść na ryczałt wystarczy zgłosić w spółdzielni taką chęć. Czy trzeba wtedy wymieniać podzielniki na nowe, czy pozostanę już bez podzielników?

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2278 dnia: Września 15, 2016, 13:35:11 »
Czy jest szansa, czy nie, to trudno wyrokować. Wszystko zależy tylko od ludzi zamieszkujących daną nieruchomość. W mojej ocenie oświadczenie o wyborze ryczałtu jest równoznaczne z zwolnieniem od wymogu montowania nowych podzielników. Ale czy to dobry wybór? - to już kwestia dyskusyjna.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2279 dnia: Września 15, 2016, 13:51:18 »
Panie Wojtku uczciwe powiem panu że czytam pana posty dotyczące mojej osoby i jestem zdumiony. Nie starasz się pan odpowiedzieć mi rzeczowo na moje pytanie, tylko atakujesz mnie na każdym kroku i na siłę starasz się pan udowodnić, jaki to ja jestem zły i arogancki, a jak wszyscy widza i pokazują panu z to pan jest niemiły i arogancki. Panie Wojtku ja zadałem tylko pytanie dotyczące mnie i innych członków spółdzielni, a pan, zamiast udzielić odpowiedzi zaatakowałeś mnie. Życzę panu miłego dnia i proponuje siedząc samotnie w swojej małej białej budce na deptaku zastanowić się nad swoim postępowaniem.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.