Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613290 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2205 dnia: Września 07, 2016, 15:31:20 »
Aaa… sorry! Przeoczyłem. Nie! Nie ma w tym żadnych ukrytych kruczków. Metoda obliczania ryczałtu jest prosta i została uchwalona jako zapis w regulaminie. Wg niej na Twoje mieszkanie za miniony sezon ryczałt wyniósł by ~ 2074 zł. {(2,40 x 120%) x 60 m. kw. x 12 miesięcy}.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2206 dnia: Września 07, 2016, 20:38:51 »
Ja także! Lecz czy nie ma tu jakiś "ukrytych" kosztów w postaci opłat stałych liczonych w % i ten % będzie wielokrotnością opłaty z m2? Czy ktoś mógłby - hipotetycznie - obliczyć/podać kwoty opłat za ~60m2 mieszkanie? Oczywiście z opłatami za części wspólne. A może RN lub zarząd przekażą taką informację mieszkańcom? Najlepiej Przewodniczący Wojtek Dudek lub prezes zarządu Szostak. Dałoby to możliwość podjęcia decyzji przed sezonem grzewczym
Power,jeśli chcesz mieć rzetelną informację poproś o dwie rzeczy;1.całkowity koszt dostawy ciepła zapłacony PECowi przez SM Chemik w wybranym roku,2.całkowitą powierzchnię lokali mieszkalnych i użytkowych.Dzięki prostemu działaniu matematycznemu otrzymasz rzeczywisty koszt ogrzania 1m2.Na koniec zastosuj jakiś niewygórowany mnożnik za klatki schodowe i już masz pewniejszy wynik niż to co Ci wyliczy ktokolwiek z władz S- ni.
jestem gorszego sortu

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2207 dnia: Września 07, 2016, 21:45:37 »
Widzę, że utrata ciepłej posadki w spółdzielni mocno Cię ubodła! Współczuję…
No to mnie przejrzałeś, gratuluje przenikliwości, szkoda tylko że my spółdzielcy nie byliśmy przenikliwi przed wyborami, i nie przewidzieliśmy że od razu po wybarach zaczniesz łamać obietnice wyborcze .
Po tej ostatnie twojej wypowiedzi na mój temat zastanawiam się czy tylko kandydaci na stanowisko w zarządzie powinni składać oświadczenia o stanie zdrowia, wydaje mi się że po doświadczeniu z tobą, następny przewodniczący rady nadzorczej też powinien takie oświadczenie przedstawić.
Z nieformalnego żródła dowiedziałem się że za uznaniem przetargu na wymianę podzielników głosowałeś ty W. Dudek, B. Karasińska, E. Kasendra, C. Sieczkarek, S. Dmochowski. Pozostali członkowie rady zagłosowali zgodnie z obietnicą przedwyborczą, przeciwko wymianie podzielników.Mam nadzieje że spółdzielcy zwerefikują te 5 nazwisk przy następnych wyborach. Bo na tą chwilę Dudek ze swoją kliką i na czele z Szostakiem będzie robił to co Szostakowi przez wszystkie lata wychodziło w spółdzielni najlepiej... 

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2208 dnia: Września 07, 2016, 22:10:25 »
Nie ma w tym żadnych ukrytych kruczków. Metoda obliczania ryczałtu jest prosta i została uchwalona jako zapis w regulaminie. Wg niej na Twoje mieszkanie za miniony sezon ryczałt wyniósł by ~ 2074 zł. {(2,40 x 120%) x 60 m. kw. x 12 miesięcy}.
Wytłumacz skąd wziął się koszt 2,40 bo na pewno nie jest to faktyczny koszt ciepła z poprzedniego sezonu.

Druga sprawa: pojawiły się na stronie SM Chemik odnośniki do ostatnich uchwał Rady Nadzorczej z 29 sierpnia ale pod tymi odnośnikami uchwały są niedostępne: http://www.sm-chemik.pl/dokumenty-lista/uchwaly-rady-nadzorczej.html
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2016, 22:22:36 wysłana przez kryspin »

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2209 dnia: Września 08, 2016, 07:03:37 »
Widzę, że utrata ciepłej posadki w spółdzielni mocno Cię ubodła! Współczuję…

wegier - TO NIE MÓJ CYTAT!! - Zanim coś klikniesz/wyślesz to sprawdź tekst!
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2210 dnia: Września 08, 2016, 08:38:39 »
Cytat Wojtka Dudka, nie wiem czemu tak wskoczyło

Offline jadwisia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2211 dnia: Września 08, 2016, 20:44:04 »
Dostępne są już na stronie SM Chemik uchwały Rady Nadzorczej z dnia 29 sierpnia: http://www.sm-chemik.pl/dokumenty-lista/uchwaly-rady-nadzorczej.html

Interesuje mnie uchwała dotycząca ryczałtu i mam w związku z tym pytanie. O ile dobrze rozumiem treść uchwały, opłata ryczałtowa będzie wyliczana po sezonie grzewczym na podstawie rzeczywistych kosztów ogrzewania w danej nieruchomości. Rozumiem że w trakcie sezonu lokale bez podzielników będą płaciły zaliczki tej samej wysokości co lokale z podzielnikami a po sezonie na podstawie faktury za ciepło do kosztów rzeczywistych ciepła doliczane będzie 20% dla lokali nieopomiarowanych. Rozumiem że jeśli suma zaliczek będzie większa niż koszt ciepła + 20% to będzie zwrot? Oczywiście jeśli koszt ciepła + 20% przekroczy sumę zaliczek będzie niedopłata. Czy dobrze rozumiem?
Uchwała o ryczałcie:

« Ostatnia zmiana: Września 08, 2016, 21:00:14 wysłana przez jadwisia »

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2212 dnia: Września 08, 2016, 20:44:44 »
Mam takie pytanie do p. Wojtka Dudka, czy już wiadomo ile nas lokatorów będzie  kosztowało wymian tych podzielników na te nowe. Nie chodzi mi o koszt ogólny spółdzielni, tylko ile zapłaci każdy z nas za wymiana i potem opłata za odczyty.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2213 dnia: Września 08, 2016, 21:17:44 »
Rany, mieliście niedopłaty liczone w tysiącach złotych a teraz protestujecie gdy doliczą Wam parę zlotych za odczyty....
ludzie opamietajcie się, to przecież grosze w porównaniu z Waszymi niedopłatami za ogrzewanie...pójdziecie do sądu?

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2214 dnia: Września 08, 2016, 21:25:58 »
No wiesz już płacimy co kwartał za odczyt wody od 4 do 8 zł, wiec interesuje mnie ile teraz dojdzie mi do rachunku za następny odczyt jak i za wymianę głowic i podzielników.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2215 dnia: Września 08, 2016, 21:38:29 »
Powiem ci tak , jakoś w lecie 2 lub 3 lata temu, zmieniono nam podzielniki na nowe ( SM Odra), a w grudniu przeszliśmy na rozliczenie od m 2.... podzielniki do niczego juz nie potrzebne (opłata groszowa- ale trzeba spłacić) i jakos nikt z tego powodu nie robił afery, trudno, to była zła decyzja spółdzielni....
Ogólnie członkowie spółdzielni Odra - zadowoleni z nowego systemu naliczania za ogrzewanie, mimo,że nadal spłacają niepotrzebne podzielniki- śmieszne co?

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2216 dnia: Września 08, 2016, 22:08:40 »
Powinna być na stronie spółdzielni informacja kto wygrał przetarg na wymianę podzielników, za jaką kwotę itp. Jak nie pojawią się te informacje w niedługim czasie to wystosuję pismo do spółdzielni o ujawnienie tych danych.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2217 dnia: Września 08, 2016, 22:17:42 »
Dokładnie chodzi o jawność i transparentność, robienie wszystkiego po kątach już przerabialiśmy. Każdy członek spółdzielni ma prawo wiedzieć na co idą jego pieniądze i ile ma płacić za to co mu się proponuje.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2218 dnia: Września 08, 2016, 23:39:48 »
jasia, z tego, co wiem, to SM "Odra" wymieniła podzielniki, a potem mieszkańcy chcieli przejść na rozliczenie z metra kwadratowego. Spółdzielnia nie mogła przewidzieć, że część mieszkańców zechce zmienić system rozliczania za ciepło. To ich decyzja, nie spółdzielni. W tej sytuacji trudno powiedzieć, że decyzja "Odry" o wymianie podzielników była zła. Mieszkańcy, którzy chcieli przejść na inny system, zapewne wyliczyli sobie, że nawet z zapłaceniem za wykonaną usługę wymiany podzielników bardziej opłaca im się przejść na rozliczenie z metra.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2219 dnia: Września 09, 2016, 07:20:27 »
Interesuje mnie uchwała dotycząca ryczałtu i mam w związku z tym pytanie. O ile dobrze rozumiem treść uchwały, opłata ryczałtowa będzie wyliczana po sezonie grzewczym na podstawie rzeczywistych kosztów ogrzewania w danej nieruchomości. Rozumiem że w trakcie sezonu lokale bez podzielników będą płaciły zaliczki tej samej wysokości co lokale z podzielnikami a po sezonie na podstawie faktury za ciepło do kosztów rzeczywistych ciepła doliczane będzie 20% dla lokali nieopomiarowanych. Rozumiem że jeśli suma zaliczek będzie większa niż koszt ciepła + 20% to będzie zwrot? Oczywiście jeśli koszt ciepła + 20% przekroczy sumę zaliczek będzie niedopłata. Czy dobrze rozumiem?

Wojtku, ja w tej samej sprawie chciałbym zweryfikować/uściślić i otrzymać odpowiedź - czy zwrot w ww. uchwale, że; " opłata ryczałtowa będzie wyliczana po sezonie grzewczym na podstawie rzeczywistych kosztów ogrzewania w danej nieruchomości" tzn. budynek np. Roweckiego 10, czy chodzi, o rozliczenia z danego węzła cieplnego przynależnego do konkretnych, wielu - właśnie - nieruchomości?
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!