Drodzy Spółdzielcy SM Chemik!
To Wy jesteście właścicielami spółdzielni i to wobec Was zobowiązani jesteśmy najbardziej. Pora więc na cząstkowe sprawozdanie z dotychczasowych działań i planów na najbliższą oraz dalszą przyszłość. Całokształt działań podzieliliśmy na trzy etapy i opatrzyliśmy kryptonimami zaczerpniętymi z terminologii medycznej. Wpisują się doskonale w nasze działania.
I etap to była „ Reanimacja”!
II etap to będzie „ Transplantacja”!
III etap to będzie „ Profilaktyka”!
Pierwszy etap - „reanimacja” - miał na celu pobudzenie członków spółdzielni do większej aktywności a szczególnie aktywności decyzyjnej w sprawach dla nas wszystkich bardzo ważnych. Aby nasze działania zakończyły się sukcesem uruchomiliśmy cały system komunikacji wzajemnej oraz spotkań bezpośrednich. Ułatwiło nam to wypracowanie wspólnych wniosków i określenie kierunków działań naprawczych przy udziale szerokiego gremium spółdzielców. Nie obyło się też bez drobnych trudności. Mimo to, proces ten zakończył się dla nas wszystkich wspólnym sukcesem. Można powiedzieć, że reanimacja się powiodła! Ale to dopiero 1/3 drogi do wyznaczonego celu. Przed nami kolejny etap działań.
Drugi etap - „transplantacja” - ma na celu przygotowanie i przeprowadzenie koniecznych zmian i modernizacji systemowych. Zasadniczym zadaniem tego etapu będzie zastąpienie obowiązujących wadliwych i szkodliwych wewnętrznych regulacji nowymi, bardziej przyjaznymi nam spółdzielcom. Dotyczy to uregulowań formalnych a także negatywnie zweryfikowanej obsady personalnej. Tu decyzje wymagać będą rozważnych i wnikliwych przemyśleń oraz bardzo odpowiedzialnych decyzji. To właśnie czeka nas w najbliższym czasie. Szkoda tylko, że obecny zarząd robi wszystko, aby te zmiany maksymalnie opóźniać. Wskazują na to rozwlekane i celowe opóźniane terminy zwoływanych części Walnego Zgromadzenia. Nie ulegajmy jednak tym złym zamiarom i nie pozwólmy zawrócić się z rozpoczętej drogi reform. Potraktujmy te walne równie poważnie jak te z 12 kwietnia. Licznie weźmy w nich udział, ponieważ to na nich zapadnie szereg ważnych decyzji mających wpływ na powodzenie całej operacji.
Zadaniem trzeciego etapu - „profilaktyka” - będzie utrwalenie wszystkich pozytywnie funkcjonujących zmian i opracowanie oraz wdrożenie takich ułatwień, aby w przyszłości społeczność spółdzielcza mogła w prosty oraz łatwo dostępny sposób jednoczyć się i skutecznie przeciwdziałać ewentualnym złym decyzjom w obszarze zarządzania spółdzielczą własnością. Szczególną rolę odgrywać tu muszą nasze niezbywalne prawa właścicielskie do mieszkań, które stanowią przecież najważniejszy dorobek życiowy każdego z nas.
Tak w telegraficznym skrócie wygląda proponowana przez nas „terapia”. Pierwszy etap za nami. Dwa kolejne przed nami. Nie dajmy się uśpić i dokończmy rozpoczęte z dużym poświęceniem dzieło. Razem i zjednoczeni!!!