Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: SMS Alert w Policach  (Przeczytany 26459 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
SMS Alert w Policach
« dnia: Sierpnia 09, 2013, 22:51:03 »
Na mojej stronie pojawił się ciekawy pomysł zgłoszony przez Pan Radosława.

http://grzegorzufniarz.pl/glos-mieszkanca/#comment-2295

Zaproponował by rozpoznać możliwość wdrożenia w naszej Gminie systemu Informacji SMS dla mieszkańców. Takie informacyjne SMS-y mogły by docierać do mieszkańców i zawierać ostrzeżenia o zagrożeniach(np. burze, powodzie itp.), komunikaty, informacje o imprezach lub ważnych wydarzeniach.

Na stronie dostawcy takiej usługi jest informacja, ze mieszkańcy sami, dobrowolnie rejestrują się w systemie i wyrażają zgodę na otrzymywanie takich esemesów od służb gminnych,
Szczegóły na stronie http://www.sisms.pl/

Ciekaw jestem opinii forumowiczów na ten temat.

Niezależnie, w najbliższy poniedziałek złożę zapytanie do Pana Burmistrza o jego opinie na ten temat oraz prośbę o rozpoznanie zasad, a przede wszystkim kosztów wdrożenia takiego systemu.

Uważam jednak, że pomysł jest ciekawy i warty rozważenia.

Offline Driv3r

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
SMS Alert w Policach
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 10, 2013, 08:08:21 »
Pomysł bardzo dobry. Od dawna na to czekam. Mam nadzieję że gmina Police szybko to wdrozy.

Offline kulaunogi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
SMS Alert w Policach
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 19, 2013, 09:31:18 »
Super pomysł wszelkie zagrożenia wypadki (zamknięcia drogi i czasowej zmiany ruchu samochodów i autobusów nie jednokrotnie ludzie czekaja na przystanku który autobus omija ze względu zdarzenia drogowego) ja się piszę na takie coś tylko czy gmine stać na taki serwis

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
SMS Alert w Policach
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 19, 2013, 09:45:49 »
Co prawda tornad nie ma u nas jeszcze, ale powodzie się zdarzają zwłaszcza w Trzebieży.
System jak najbardziej TAK pod warunkiem że będzie działał jak należy.
Ale pomysł jak najbardziej trafiony myślę.

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
SMS Alert w Policach
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 19, 2013, 14:09:05 »
Też uważam, że to dobry pomysł. Zauważyłam, że często ludzie narzekają na reklamę dotyczącą imprez kulturalnych w mieście i w gminie. Mówią, że takiej reklamy nie ma, przez co mieszkańcy nie wiedzą o organizowanych imprezach. Oczywiście kultura to nie jedyna dziedzina, z której byłoby dobrze otrzymać informację. Przeszkodą mogą być tylko środki, które trzeba by wydać, ale póki się nie dowiemy, to nie ma co rezygnować. Warto spróbować wprowadzić taki system.

Offline Niucha

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
SMS Alert w Policach
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 19, 2013, 20:54:37 »
Faajnee! Oczywiście pod warunkiem,  że jego obsługa nie pochłonęłaby kosmicznych pieniędzy. Mogłyby się pojawiać informacje m.in jak w "aktualnościach" na stronie Gminy: przypomnienia o terminach jak np. o terminie złożenia "deklaracji śmieciowej", komunikaty o zmianie organizacji ruchu,  utrudnieniach na drodze, przerwach w dostawie wody, informacje o planowanych wydarzeniach kulturalnych, komunikaty o taryfach, o stawkach opłat ustalanych przez Gminę itp., bo jeśli miałyby być to TYLKO alerty (komunikaty o zagrożeniach) to chyba nie warto utrzymywać systemu, aby raz na pięć lat poinformować o zagrożeniu powodziowym? :lol:

Offline JedynyTomek

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Odp: SMS Alert w Policach
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 28, 2015, 19:48:08 »
Od niedawna ten system został wdrożony w Policach. Czy ktoś z Was dostawał już jakieś ciekawe informacje od naszej gminy?

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: SMS Alert w Policach
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 28, 2015, 20:30:13 »
Ja dostaję stosunkowo często, póki co jedynie kulturalne. I zastanawiam się, czy z tych akurat nie zrezygnować, bo nie interesują mnie prywatne recitale, czy wernisaże pani stasi przydrożnej malarki (bardziej jak już to festyny, imprezy typu palenie choinek).

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: SMS Alert w Policach
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 28, 2015, 20:36:32 »
Dla każdego coś dobrego  ;) Nie trzeba codziennie sprawdzać BIPa by się dowiedzieć kiedy sesja itd.  :D
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: SMS Alert w Policach
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 01, 2015, 10:03:07 »
Dla każdego coś dobrego  ;) Nie trzeba codziennie sprawdzać BIPa by się dowiedzieć kiedy sesja itd.  :D
Jak chce Pan wejść do grona sławnych Policzan proponuję zainteresować właścicieli gminy brakiem transmisji z sesji w internecie.Aktualnie mamy dwie możliwości obejrzenia tego co oficjalnie czyni zielony folwark czyli wykupienie pakietu  programów w kablówce lub trudniejszy wariant osobisty ogląd w sali sesyjnej.Wariant pierwszy to faworyzowanie lokalnego medium,które z wdzięczności wazelinuje zleceniodawcę.Wariant drugi to siedzenie gdzieś w kącie obok gotowych do odpowiedzi na każde pytanie urzędników.Naczelny ideolo Gryfa jeszcze tego braku nie zauważył a przecież internauci to dość liczna grupa odbiorców informacji.Wiem,wiem, sralnie dla psów i pojemniki na śmieci są dla tego pana ważniejsze,więc może Pan zachęci władców do działania tym bardziej,że u was w Mścięcinie kablówki chyba jeszcze nie ma.
jestem gorszego sortu

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: SMS Alert w Policach
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 01, 2015, 12:12:49 »
Akurat relację z sesji można oglądać na kanale kablówki w serwisie youtube, także dla osób które chcą się czegoś dowiedzieć nie jest to problem. Co do pomysłu relacjonowania online z sesji, niech najpierw gmina zrobi porządek ze stroną internetową, bo ta jest już wiekowa i niefunkcjonalna.
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: SMS Alert w Policach
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 01, 2015, 12:29:46 »
Tutaj było opisane więcej szczegółów o tym jak to uruchomić:
http://www.police24.pl/police-informacje-regionalne/994-bezplatny-system-informacyjny-sms.html

Offline Kvaser

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: SMS Alert w Policach
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 01, 2015, 23:36:15 »
Fajnie byłoby gdyby ZCH Police w ten system weszły i zamieszczały info o każdym wycieku amoniaku.

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: SMS Alert w Policach
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 03, 2015, 23:26:09 »
Fajnie byłoby gdyby ZCH Police w ten system weszły i zamieszczały info o każdym wycieku amoniaku.
;]
a tak na poważnie to w policach dosyć rzadko się takie rzeczy zdarzają. a jak już coś sie działo to trzeba przyznać że rzecznik polic bardzo sprawnie o tym informował.

Offline Kvaser

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: SMS Alert w Policach
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 04, 2015, 13:09:15 »
Rzadkie to jest na szczęście stężenie przy tych wyciekach, a rzecznik jak to rzecznik powołany jest po to żeby opowiadał bajki na około.