• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Brak zwrotu z podatku  (Przeczytany 3062 razy)

Offline cami159

• Gadatliwy
Brak zwrotu z podatku
« dnia: Lipiec 01, 2013, 09:54:38 »
Witam, właśnie w piątek minęły mi 3 miesiące odkąd złożyłam rozliczenie za zeszły rok i nadal nie dostałam zwrotu z podatku. Pierwszy raz się spotykam z taką sytuacją i nie wiem co w takim przypadku robić? Może ktoś się zna i coś doradzi.

Offline Ważniak

• Moderator
  • Weteran
  • Subiektywnie obiektywny
Brak zwrotu z podatku
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2013, 11:51:48 »
Cytat: "cami159"
Może ktoś się zna i coś doradzi.
Pójść do urzędy skarbowego lub tam zadzwonić?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline gumastic

• Gaduła
Brak zwrotu z podatku
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2013, 12:04:19 »
To faktycznie rzadki przypadek. Przyczyną zapewne nie jest brak funduszy :)
Upewnij się jeszcze, że:
Nie robiłeś korekty - ona przesuwa termin wypłaty o kolejne 3 miesiące od jej złożenia.
Skoro czekałaś 3 miesiące, to ja bym dla pewności poczekał jeszcze jakieś 3-4 dni - to taki optymistyczny wariant, że mogli w ostatnim dniu wysłać pieniądze i są jeszcze w drodze.
I jeszcze pytanie, czy urząd ma Twoje aktualne dane - w przypadku tego urzędu dzielimy się nimi niechętnie, ale akurat w tym przypadku mogą się okazać przydatne, czyli po prostu aktualny adres. Urząd jeśli w zeznaniu znajdzie choćby drobny błąd, a wychodzi nadpłata, to jako "karę" stosuje zatrzymanie wypłaty do momentu złożenia korekty. Tylko aby to miało sens, musisz być oczywiście o tym poinformowana - ja na przykład dostałem i telefon z urzędu i pismo. Pytanie, czy pismo takie na pewno nie leży gdzieś pod innym adresem?
Jeśli tutaj jest wszystko w porządku, to najprawdopodobniej gdzieś im to umknęło. Aby przypomnieć, to wysłałbym do urzędu pod który składałem zeznanie, upomnienie - takie zwyczajne, jak przysyła np. Enea, gdy nie wpłynie należność za rachunek. Poleconym oczywiście. Wtedy muszą odpowiedzieć i będziesz wiedzieć, co jest grane. Jeśli jednak nie będzie odpowiedzi (14 dni), to wysyłasz w sumie o podobnej treści, jak to się ładnie nazywa "przedsądowe wezwanie do zapłaty". Wtedy na pewno odpowiedzą, gdyż taki tok postępowania daje podstawy do założenia sprawy w sądzie, a wtedy przegrany musi się liczyć z dodatkowymi kosztami sądowymi. A tego nikt nie chce, więc takie pismo na pewno go zainteresuje.
Pamiętaj w piśmie podaj dane, które pozwolą identyfikować i kontaktować się wzajemnie - tj. pesel, nr telefonu i właśnie adres.

Offline robaczeq

• Stały bywalec
Brak zwrotu z podatku
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2013, 14:46:06 »
a możne były jakieś "długi" wobec państwa??
wtedy skarbówka z urzędu  zabiera  :crazy:
robaczeq

Offline cooker

• Wielka Gaduła
Brak zwrotu z podatku
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2013, 20:26:07 »
No i pytanie ile tego miało być. W ordynacji jest określone od jakiego limitu wysyłają, żeby nie było głupot, że zwrotu 5zł, a koszt poczty 4,99 ;) Gorzej, jeśli podałeś zły rachunek bankowy.
Cytat: "robaczeq"
wtedy skarbówka z urzędu zabiera :crazy:

A to co niby ma znaczyć? Państwo je zawsze be, a podatnik cacy?

Offline robaczeq

• Stały bywalec
Brak zwrotu z podatku
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2013, 21:15:49 »
Cytat: "cooker"

wtedy skarbówka z urzędu zabiera :crazy:

A to co niby ma znaczyć? Państwo je zawsze be, a podatnik cacy?

Ja wcale tego nie powiedziałam,ale wiem ze jeśli ktoś ma mandat nieuregulowany to właśnie miedzy innymi z pit-u ściągają
robaczeq

Offline demoskinos

• Gaduła
Brak zwrotu z podatku
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2013, 00:08:52 »
Też jeszcze nie otrzymałem rozliczałem się ostatniego dnia kwietnia czekam jeszcze lipiec i trzeba będzie odwiedzić US

Offline Sikora

• Rozpisuje się
Brak zwrotu z podatku
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2013, 00:16:24 »

Ja wcale tego nie powiedziałam,ale wiem ze jeśli ktoś ma mandat nieuregulowany to właśnie miedzy innymi z pit-u ściągają

Jak ściągają to i tak o tym informują listem poleconym.

Cytat: "demoskinos"
Też jeszcze nie otrzymałem rozliczałem się ostatniego dnia kwietnia czekam jeszcze lipiec i trzeba będzie odwiedzić US

No to masz jeszcze miesiąc, a ty już tak bardzo chcesz odwiedzać instytucję którą większość woli omijać  :rotfl:

Offline cami159

• Gadatliwy
Brak zwrotu z podatku
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2013, 11:50:04 »
robaczeq, jak były długi to własnie tak jak Sikora, napisała powinni jakiś list wysłać, a tu nic :-(. Za godzinę idę do US więc sprawozdanie zdam :P

Offline robaczeq

• Stały bywalec
Brak zwrotu z podatku
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2013, 13:05:24 »
Cytat: "cami159"
robaczeq, jak były długi to własnie tak jak Sikora, napisała powinni jakiś list wysłać, a tu nic :-(. Za godzinę idę do US więc sprawozdanie zdam :P

nie wiem czy wysyłają zawiadomienia,nigdy nie byłam w takiej sytuacji.Najlepiej tak jak piszesz pójść i sprawę wyjaśnić  :>
robaczeq

Offline cami159

• Gadatliwy
Brak zwrotu z podatku
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2013, 17:53:39 »
Byłam i okazało się że zwrot czeka na mnie od połowy kwietnia, bo Pani u której składałam pit, nie zaznaczyła tego że konto bankowe jest inne niż w zeszłym roku i pieniądze chciano przesłać na stare, jednak cofnęły się one z powrotem do US, bo konto od grudnia zamknięte jest.
Na szczęście wszystko dziś się wyjaśniło i w ciągu 2 dni będę mieć pieniądze na aktualnym koncie :P.
Szkoda tylko że US nie zawiadomił mnie o tej sytuacji wcześniej.

Offline zuzanna

• Bywalec
  • **
Brak zwrotu z podatku
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2013, 08:43:38 »
W sytuacji kiedy za każdym razem zmieniamy coś np.konto należy dla US wypełnić druk ZAP-3 a wcześniej był to NIP-3 no i chyba nie można mieć pretensji do Pani, że czegoś nie zaznaczyła, bo to jest każdego z nas obowiązek. A druga sprawa, to dziwne, że US nie przysłał informacji, że pieniądze są do odbioru u nich, sama kiedyś taką informację otrzymałam.

Offline demoskinos

• Gaduła
Brak zwrotu z podatku
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2013, 13:35:34 »
To może ja też się kopsne zeszłego zwrotu nie dostałem bo mi zabrał ten co zazwyczaj zabiera ;) wypełniałem druczek na konto ale nie wiem czy to będzie dalej obowiązywało skoro nie wpłacono nawet na to konto :)