Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Sąsiad uniemożliwia parkowanie na osiedlu - ul. Pia  (Przeczytany 7642 razy)

Offline Pietro2013

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Witam wszystkich, piszę w imieniu grupy sąsiedzkiej z osiedla przy ul. Piaskowej, mamy  problem z aspołecznym sąsiadem, który uznał, że należy mu się stałe miejsce do parkowania na parkingu osiedlowym na przeciwko bloku przy ul. Piaskowej 9b (nowa inwestycja SM Odra). Tak się składa, że na dwóch miejcach na tym niedużym parkingu (ma 4 miejsca) jest możliwość zaparkowania dwóch samochodów jednocześnie (jeden za drugim). Wiadomo jednak, że normalny człowiek nie będzie innego zastawiał. Ten "cwaniaczek" postanowił to wykorzystać i przyprowadził sobie dwa mniejsze samochody, które można uznać za wraki (mają przebite opony), za którymi sobie umyślił parkować samochodami, którymi faktycznie jeździ. Oczywiście po pewnym czasie ludzie się zorientowali, że facet leci sobie w kulki i zaczęli parkować za tymi wrakami. Gdy się zorientował zadzwonił na Policję i bezczelnie skłamał, że ktoś mu blokuje wyjazd. Sąsiad musiał przestawiać auto, a ten pozostał bezkarny. Co więcej przesunął teraz dwa wraki na środek miejsca parkingowego i tym samym uniemożliwił parkowanie dwóm samochodom. Sam z kolei teraz parkuje na chodniku!!! Straż Miejska i Policja mówi, że zna kolesia i on taki myk już nie pierwszy raz robi, ale oni są bezsilni, bo prawa teoretycznie nie łamie. Znacie może kogoś, kto może doradzić, jak sobie z takim poradzić?
Niewiele jest zalet, których Polacy by nie mieli, i niewiele jest też wad, których umieliby się ustrzec.
— Winston Churchill

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sąsiad uniemożliwia parkowanie na osiedlu - ul. Pia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 22, 2013, 18:19:18 »
Spalić (zniszczyć)auta, złom szybko zostanie wywieziony. Na prostaka proste rady.

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sąsiad uniemożliwia parkowanie na osiedlu - ul. Pia
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 22, 2013, 18:59:14 »
Okleić mu naklejkami z tzw" Karnymi kutasami" strasznie ciężko je potem usunąć.

Offline Pietro2013

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sąsiad uniemożliwia parkowanie na osiedlu - ul. Pia
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 22, 2013, 19:20:19 »
Cytat: "Prawdopodobnie"
Spalić (zniszczyć)auta, złom szybko zostanie wywieziony. Na prostaka proste rady.


Heh, sposób na "nieznanych sprawców" byłby pewnie najszybszy i najbardziej skuteczny, ale nie chcę schodzić do poziomu tego faceta ;)
Niewiele jest zalet, których Polacy by nie mieli, i niewiele jest też wad, których umieliby się ustrzec.
— Winston Churchill

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sąsiad uniemożliwia parkowanie na osiedlu - ul. Pia
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 22, 2013, 20:18:21 »
Sciągnąc tablice rejestracyjne i wezwać SM

Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sąsiad uniemożliwia parkowanie na osiedlu - ul. Pia
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 22, 2013, 21:05:29 »
daj zdjęcie

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sąsiad uniemożliwia parkowanie na osiedlu - ul. Pia
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 26, 2013, 22:28:41 »
właśnie, wstaw zdjęcie i zobaczysz jak sprawa potoczy się dalej. Możesz rejestracje zakryć. Tylko pokaż miejsce hehe a los sam się uśmiechnie do tych pojazdów. Stylester się zbliża itp heheh

Offline Maciuś

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sąsiad uniemożliwia parkowanie na osiedlu - ul. Pia
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 28, 2013, 15:04:13 »
Wstaw zdjęcia a rozwiązanie się samo znajdzie.
Jakie to samochody?
Jeżeli to coś naprawdę małego typu Maluch czy Tico to podejść w 5 osób i go "przestawcie"
na trawnik , a potem wezwać policję że parkuje na trawniku.

Offline polisus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sąsiad uniemożliwia parkowanie na osiedlu - ul. Pia
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 29, 2013, 19:32:34 »
witam forumowiczów  w tej żenującej sprawie.
Też miałem incydent z tym ,,Vipem", który oznajmił mi iż straż miejska i policja są dla niego, a nie odwrotnie. Coś w tym jest ponieważ straż miejska pojawia się parę minut po wezwaniu przez tego Pana i w moim przypadku żądali oc i dowód rej. pojazdu, natomiast od Pana wlaściciela stojącego kilka miesięcy wraku, który niby zaraz odjeżdża nie żądali nic. Na moje spostrzeżenie, że wrak jest formą miejscówki dla cwaniaka , która do tego blokuje miejsce bo nie jeździ, natomiast tylko,, trzyma " miejsce Panu cwanemu usłyszałem, że to zgodne z prawem. A ja mówię , że to takie zgodne z prawem jak to drewno metrowej średnicy które zawieźli babie w ramach pomocy. Dzwoniłem do TVNu , obiecali zrobić uwagę w połowie stycznia, wówczas wspomnę z kim z gminy cwaniak jeździ na motocyklu, może tu tkwi przyczyna tego, że strażnik miejski wypisuje mandat osobie która staje za wrakiem sprawdzając jego dokumenty z oc włącznie, a nie poczeka 5 minut żeby zobaczyć czym jest to zgłaszane przez cwaniaka blokowanie , a zobaczyłby, że szrot jest miejscówką do której cwaniak przytula swoje auto, ale tu trzeba telewizji aby na te proste pytania ktoś odpowiedział. Apeluję też aby nie grozić, ani ubliżać panu cwaniakowi, każdy z nas pokornie szuka miejsca dla swojego auta, bo to jest element kultury. Tego Pana i jego vipowskie układy obnażymy w sposób cywilizowany. Pozdrawiam !
polisus

Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sąsiad uniemożliwia parkowanie na osiedlu - ul. Pia
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 29, 2013, 21:29:10 »
nie mogę sie doczekać  :faja:  :devil:  :devil:  :devil:

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sąsiad uniemożliwia parkowanie na osiedlu - ul. Pia
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 30, 2013, 09:51:31 »
Kiedyś był podobny temat na ul. Armii Krajowej w miejscu gdzie jest duża koperta stawiane były pojazdy. Robili tam remonty pojazdów i całe spaliny wędrowały do pobliskich mieszkań. Była straż miejska, policja, kablówka ... Zobaczcie czy coś się zmieniło. Dalej parkują w tym miejscu. Mieszkańcy już sobie odpuścili wydzwanianie, że ktoś toi na kopercie.
Noooo, ale tak to już jest u nas. Mandaty dostają nie te osoby co powinny je otrzymywać.

Offline Pietro2013

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sąsiad uniemożliwia parkowanie na osiedlu - ul. Pia
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 30, 2013, 12:04:10 »
Cytat: "polisus"
witam forumowiczów  w tej żenującej sprawie.
Też miałem incydent z tym ,,Vipem", który oznajmił mi iż straż miejska i policja są dla niego, a nie odwrotnie. Coś w tym jest ponieważ straż miejska pojawia się parę minut po wezwaniu przez tego Pana i w moim przypadku żądali oc i dowód rej. pojazdu, natomiast od Pana wlaściciela stojącego kilka miesięcy wraku, który niby zaraz odjeżdża nie żądali nic. Na moje spostrzeżenie, że wrak jest formą miejscówki dla cwaniaka , która do tego blokuje miejsce bo nie jeździ, natomiast tylko,, trzyma " miejsce Panu cwanemu usłyszałem, że to zgodne z prawem. A ja mówię , że to takie zgodne z prawem jak to drewno metrowej średnicy które zawieźli babie w ramach pomocy. Dzwoniłem do TVNu , obiecali zrobić uwagę w połowie stycznia, wówczas wspomnę z kim z gminy cwaniak jeździ na motocyklu, może tu tkwi przyczyna tego, że strażnik miejski wypisuje mandat osobie która staje za wrakiem sprawdzając jego dokumenty z oc włącznie, a nie poczeka 5 minut żeby zobaczyć czym jest to zgłaszane przez cwaniaka blokowanie , a zobaczyłby, że szrot jest miejscówką do której cwaniak przytula swoje auto, ale tu trzeba telewizji aby na te proste pytania ktoś odpowiedział. Apeluję też aby nie grozić, ani ubliżać panu cwaniakowi, każdy z nas pokornie szuka miejsca dla swojego auta, bo to jest element kultury. Tego Pana i jego vipowskie układy obnażymy w sposób cywilizowany. Pozdrawiam !


Witam ponownie,
Dzięki za ten post. To pokazuje, że jeśli sprawą zajmą się razem wszyscy mieszkańcy, to może coś da się zmienić.
Niewiele jest zalet, których Polacy by nie mieli, i niewiele jest też wad, których umieliby się ustrzec.
— Winston Churchill

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sąsiad uniemożliwia parkowanie na osiedlu - ul. Pia
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 30, 2013, 22:10:33 »
mieszkam na tym osiedlu i wiem o kim mowa. nie wiem jak byśmy się starali - zawsze znajdzie się jakiś burak który zniesmaczy nam życie. osobiście nie pojmuję tego jak można być tak chamskim. to jest tak zwana "polska zaradność". wstyd mi za takie cwaniactwo - król osiedla się znalazł. naprawdę - szkoda słów na buraka. jedyna nadzieja w tym, że kiedyś trafi na takiego samego buraka jak on.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline polisus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sąsiad uniemożliwia parkowanie na osiedlu - ul. Pia
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 31, 2013, 19:33:34 »
Tak , pomimo w miarę rosnącej kultury życia społecznego zawsze znajdzie się prymityw tego typu jak opisywany, mi było by głupio przede mną samym, gdybym w taki sposób miał oznaczać swoją potęgę parkingową . Jest nadzieja , że ten rok podniesie mu poziom edukacji kulturalnej, w czym mu pomogę. Szkoda , że niewiele można zrobić w zakresie podniesienia poziomu intelektualnego strażników miejskich, ale na ten Nowy Rok bądźmy i w tej kwestii dobrej myśli :-).
Wszystkim życzę udanego Nowego Roku !
polisus