• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: 12 mln zł. dla siatkarek  (Przeczytany 8576 razy)

Offline KrP

• Stara Gwardia
12 mln zł. dla siatkarek
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 11, 2013, 17:32:51 »
Cytat: "errantia"
Cytat: "KrP"

P.S. Umową śmieciową jest też umowa o pracę, a niedługo dzięki wspaniałemu rządowi i związkom ludzie pracujący na zlecenia mogą stracić pracę.
.

trzeba mieć wyjątkowe bielmo na oczach by chwalić umowy śmieciowe...
cały system rentowo-emerytalny, zdrowotny, socjalny oparty jest na składkach odprowadzanych od pensji. Od śmieciówek te składki odprowadzane nie są,  ...
wystarczy mieć odrobinę wyobraźni żeby zobaczy co by się działo gdyby większość pracujących zatrudniona była na tego rodzaju umowach...

Powtarzam - umowa o pracę jest również umową śmieciową. Dzięki niej zarabiasz mniej, gdyby pracodawca nie musiał odprowadzać tylu podatków na ZUS (podatków, nie składek, nazywajmy rzeczy po imieniu) to byś miała więcej kasy.

Osoba pracująca na zlecenie na takim samym stanowisku co osoba na umowie o pracę będzie dostawać więcej kasy bo umowa-zlecenie nie jest (jeszcze) tak opodatkowana. Pracodawca ma mniej kosztów = ma możliwość podwyższenia płac.

Zrozum, że nie każdy chce się dokładać do piramidy finansowej zwanej ZUSem. Dzięki temu, że zleceniówki zostaną opodatkowane to bezrobocie w Polsce wzrośnie. To jest tak proste a durny naród tego nie kuma. No bo lepiej niech wszyscy płacą ZUS i się składają na piramidę psia jego mać.

A później płacz, że pracodawcy kombinują jak mogą. Sami tego chcecie m.in. stosując durne zwroty typu "umowa śmieciowa".
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline pol

• VIP
12 mln zł. dla siatkarek
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 11, 2013, 19:11:15 »
więcej kasy bo umowa-zlecenie nie jest (jeszcze) tak opodatkowana.

dobrze napisałeś - jeszcze
http://pieniadze.fakt.pl/Gdzie-tu-sprawiedliwosc-Najubozsi-beda-placic-skladki-Najbogatsi-nadal-beda-z-nich-zwolnieni,artykuly,210904,1.html
Zagrożona demokracja :)

Offline KrP

• Stara Gwardia
12 mln zł. dla siatkarek
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 11, 2013, 20:33:37 »
No, ale takie erriantie będą dalej twierdzić, że to przecież tak dobrze, że będzie ZUS w umowach-zlecenie i w ogóle (teraz też jest, ale tylko na społeczne).

Nie rozumiem toku rozumowania tych ludzi, przecież pracodawca mając do wyboru podniesienie kosztów wynagrodzenia pracownika lub zwolnienie go wybierze zwolnienie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline m74

• Stały bywalec
12 mln zł. dla siatkarek
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 11, 2013, 20:42:30 »
No, ale takie erriantie będą dalej twierdzić, że to przecież tak dobrze, że będzie ZUS w umowach-zlecenie i w ogóle (teraz też jest, ale tylko na społeczne).

Nie rozumiem toku rozumowania tych ludzi, przecież pracodawca mając do wyboru podniesienie kosztów wynagrodzenia pracownika lub zwolnienie go wybierze zwolnienie.

Bzdury piszesz kolego po pierwsze pokaż mi pracodawcę, który płaci na umowę zlecenie u siebie więcej niż pracownikowi na umowę na stałe.
Po drugie jeżeli korzysta z pracownika na umowę zlecenie, to będzie dalej to robił nawet jak dojdzie ZUS ,bo ta umowa w porównaniu do umowy na stałe daje mu prawo rezygnacji w każdej chwili bez okresu wypowiedzenia.

Offline Angelika

• Rozpisuje się
12 mln zł. dla siatkarek
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 11, 2013, 20:52:02 »
Cytat: "errantia"
cooker spróbuj przez jeden kwartał (miesiąc byłoby za krótko) wydawać nie więcej niż 2 tyś. robiąc wszystkie opłaty i kupując to co niezbędne , może wtedy coś do Ciebie dotrze , bo że masz do dyspozycji dużo więcej,czytając co piszesz, ja nie mam najmniejszych wątpliwości ....

Myślę, że nie dotrze, najwyraźniej nie ma pojęcia o czym pisze.

Offline Angelika

• Rozpisuje się
12 mln zł. dla siatkarek
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 11, 2013, 21:03:02 »
Reasumując wątek tematu:
- każdego, ale to każdego pracownika będzie bolało to, że jego pracodawca wydaje krocie na inne cele i to jakie krocie.
Jeśli tym celem jest coś, co niczego nie przyniesie w dochodzie pracodawcy, bo nie oszukujmy się nikt nie będzie kupował więcej nawozów tylko dlatego, że zobaczył na meczu siatkarek reklamę Polifoski - to są to pieniądze trwonione, za które można by dać pracę wielu zdesperowanym bezrobotnym.
Nie piszcie proszę, że ktoś pracuje za mniejsze wynagrodzenia, a inny na śmieciowej umowie itp, bo nijak to się ma do sedna meritum.
Znajdźcie bolączkę, którą na taką wiadomość odczuwają naprawdę ciężko pracujący robotnicy ZCh.

Offline Konrad

• Rozpisuje się
12 mln zł. dla siatkarek
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 11, 2013, 21:45:11 »
Cytat: "Angelika"
to są to pieniądze trwonione, za które można by dać pracę wielu zdesperowanym bezrobotnym.

To nie są trwonione pieniądze.
Mamy do czynienia z systemem naczyń połączonych. Kulturę, sztukę i sport na całym świecie sponsorują: przemysł, energetyka, motoryzacja i telekomunikacja - czyli tam gdzie są wielkie pieniądze.

Ludzie wymyślili pewne pojęcie: Społeczna odpowiedzialność biznesu.

W temacie jak widać rządzi polityka roszczeniowa i koncepcja przejadania zysków.

ps. po co zatrudniać dodatkowy personel, skoro zakład hula przy aktualnym zatrudnieniu?
pozdrowienia

Offline KrP

• Stara Gwardia
12 mln zł. dla siatkarek
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 11, 2013, 22:09:47 »
Cytat: "m74"

Bzdury piszesz kolego po pierwsze pokaż mi pracodawcę, który płaci na umowę zlecenie u siebie więcej niż pracownikowi na umowę na stałe.
Po drugie jeżeli korzysta z pracownika na umowę zlecenie, to będzie dalej to robił nawet jak dojdzie ZUS ,bo ta umowa w porównaniu do umowy na stałe daje mu prawo rezygnacji w każdej chwili bez okresu wypowiedzenia.

Mój pracodawca.

Jak mu dojdą koszty związane z ta umowa to na 99% pracownik wyleci. Teraz policz sobie ile takich pracowników może być w kraju.

Logika rządu - zwiekszajmy bezrobocie. Genialne.

Offline cooker

• Wielka Gaduła
12 mln zł. dla siatkarek
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 11, 2013, 22:27:18 »
Cytat: "Angelika"
to są to pieniądze trwonione, za które można by dać pracę wielu zdesperowanym bezrobotnym

Oni nie potrzebują pracy. Im wystarczą pieniądze...
errantia, Angelika, nie kombinujcie ile mam pieniędzy do dyspozycji, bo to bezcelowe. Jest dokładnie tak jak napisałem wcześniej: ustalaj wydatki pod kasę, a nie kasę pod wydatki. Zakładając, że masz dokładnie tyle, ile zarobisz i nikt (czyt. Państwo) ci nie dołoży to co zrobisz? Wydasz pieniądze na wódkę i ciuszki i na drugi dzień zdechniesz z głodu? To skrajny przykład, ale dokładnie tak to działa. Jak w bajkach dla dzieci, gdzie jeden w lato zbiera zapasy na zimę, a drugi nie. Nawet dziecko to zrozumie pointę, a wy jakoś na siłę twierdzicie, że jest inaczej.

Offline solar

• Gaduła
12 mln zł. dla siatkarek
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 11, 2013, 23:21:58 »
Cytat: "Konrad"
po co zatrudniać dodatkowy personel, skoro zakład hula przy aktualnym zatrudnieniu?

Żeby ulżyć ciężko pracującym - w tym wątku już kilka osób o tym powtarza.

Jak mu dojdą koszty związane z ta umowa to na 99% pracownik wyleci.

To kto mu będzie pracował ?
Chyba że sam zakasa rękawy. To jest rozwiązanie. Jeśli tak się stanie, to znaczy że teraz żyje z Twojej pracy a sam niewiele ma do roboty.
Może zatrudni na czarno. Służby Vincenta powinny sobie poradzić w takiej sytuacji. Jeżeli nie poradzą, znaczy że państwo słabe jest.
_

Offline KrP

• Stara Gwardia
12 mln zł. dla siatkarek
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 12, 2013, 04:39:56 »
Cytat: "solar"

Jak mu dojdą koszty związane z ta umowa to na 99% pracownik wyleci.

To kto mu będzie pracował ?

Cytuj (zaznaczone)

Jeśli tak się stanie, to znaczy że teraz żyje z Twojej pracy a sam niewiele ma do roboty.

_

Rotfl, a niby jaki cel mają pracownicy? Taki, żeby z ich pracy żył pracodawca.  On nie zatrudnia bo ma dobre serce, ale po to by ludzie mu kasę robili.

Rozwaliles system totalnie.

Offline solar

• Gaduła
12 mln zł. dla siatkarek
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 12, 2013, 08:41:08 »
On nie zatrudnia bo ma dobre serce, ale po to by ludzie mu kasę robili.

Jeżeli po odlocie jednego pracownika dalej będą zadania wykonane, to domyślam się, że teraz pracodawca ma dobre serce, bo nie dociążył wszystkich maksymalnie. Albo tak jak napisałem wyżej, sam zakasa rękawy.
_

Offline KrP

• Stara Gwardia
12 mln zł. dla siatkarek
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 12, 2013, 09:51:22 »
Cytat: "solar"
On nie zatrudnia bo ma dobre serce, ale po to by ludzie mu kasę robili.

Jeżeli po odlocie jednego pracownika dalej będą zadania wykonane, to domyślam się, że teraz pracodawca ma dobre serce, bo nie dociążył wszystkich maksymalnie. Albo tak jak napisałem wyżej, sam zakasa rękawy.
_

No to przecież w zakładach teraz też są zadania wykonywane po "odlotach" innych pracownikó, po co więc piszesz, że powinno się ulżyć ciężko pracującym?

Nie rozumiecie prostych spraw. Zobrazujmy to:

Jest sobie firma, w której pracują trzy osoby na śmieciową umowę o pracę i jedna, która pracuje na śmieciową umowę zlecenie. Osoba na umowę zlecenie zarabia więcej bo pracodawca ma mniej kosztów, może więc te pieniądze przeznaczyć na pracownika. Łaskawy rząd wie jednak lepiej co jest dobre i sprawia, że pracodawca będzie musiał dopłacić większą sumę do tego jednego pracownika. Policzył, że mu się to nie opłaca, będzie generował za duże koszty. Co robi? Zwalnia go (lub innego, jego wola). Sukces rządu?

Tak samo jest w przypadku podnoszenia płacy minimalnej. Nie jestem do końca przeciwko takiej płacy, ale jej podnoszenie też powoduje bezrobocie.

Trzeba zrozumieć, że umowa zlecenie czy o dzieło to nie jest żadna umowa śmieciowa. Załóżmy, że pracuję sobie na umowę o pracę i dorabiam zleceniami gdzieś tam. Po zmianach za zlecenia będę dostawał mniej kasy, a czasu nadal będę miał tak samo mało. Będzie mi się to dalej opłacać? Niekoniecznie.

Niech rząd się zajmie lepiej przestrzeganiem prawa pracy, niech nałoży kary na takie wielkie Zakłady, które przy stosunku pracy zatrudniają na zlecenie. To powinni zmienić, a nie jeszcze bardziej opodatkowywać pracę. Ja wiem, że to jest najprostsze i Rostowski nic innego nie potrafi, ale to nie jest rozwiązanie bo takie pomysły to każdy głupi potrafi wprowadzić.

P.S. Co, prócz zwiększenia bezrobocia, zmieni wam opodatkowanie dodatkowo innych umów? Pytam serio.

Offline solar

• Gaduła
12 mln zł. dla siatkarek
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 12, 2013, 23:38:25 »
No to przecież w zakładach teraz też są zadania wykonywane po "odlotach" innych pracownikó, po co więc piszesz, że powinno się ulżyć ciężko pracującym?

Twoja wypowiedź nt pracodawcy, który na 99% pozbędzie się pracownika gdy dojdą koszty, tylko z pozoru jest logiczna.
Działanie wg zasady: jak rząd zwiekszy koszty pracownicze to ja mu podrzucę jednego jako bezrobotnego, pasuje do powiedzenia "na złość mamie nogę złamię".
Dla pracodawcy (myślę że twojego też) najważniejsze jest wykonanie założonego celu biznesowego.
Dlatego zadałem pytanie; kto mu będzie pracował ? Dalsze wywody są rozwinięciem tej tezy.

W komentarzu do zacytowanej mojej wypowiedzi wplątałeś zakłady i moją odpowiedż na zupełnie inne pytanie Konrada.

Moim zdaniem trzeba wrócić do pierwszego postu Angeliki w tym wątku. Założyła go dlatego, że jest rozżalona po informacji o wydawaniu 12 mln PLN na klub siatkarski, a pracownicy ciężko pracujący są wynagradzani (krzywdząco) nieadekwatnie do swej pracy. W domyśle; o te 12 mln PLN można by było zwiększyć fundusz płac.
_