Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 565682 razy)

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #285 dnia: Września 07, 2013, 11:42:12 »
To wszystko o ruszaniu się i wf-ach brzmi słodko i pięknie. Problem jest tylko w tym, że ludzie są wygodni i część z nich po prostu wybierze auto, mając tak daleko do przystanku. Ja też nie lubię 107 zatrzymującej się zanim się rozpędzi, ale 200 a 800 metrów to jednak znacząca różnica, zwłaszcza dla osób, z ograniczeniami ruchowymi.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #286 dnia: Września 07, 2013, 12:46:55 »
Cytat: "rbk"
Cytat: "KrP"
800m do przystanku to daleko? Srsly?

Mnie zawsze irytują przystanki co 200m. No ludzie, komunikacja ma jechać, a nie zatrzymywać się co chwila.


Otóż to, później taki skład toczy się 40-60minut!
Pani Mucha napiera na WF w szkołach, a Wam się tyłka nie chce ruszyć do autobusu :P


Najlepiej jest na trasie 107 - przystanek tam koło tego nowego Tesco, potem pół metra dalej działki, a drugie pół metra dalej ranczo. No ludzie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline radix

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #287 dnia: Września 07, 2013, 13:02:57 »
Cytat: "KrP"
Najlepiej jest na trasie 107 - przystanek tam koło tego nowego Tesco, potem pół metra dalej działki, a drugie pół metra dalej ranczo. No ludzie.


Dwa z tych przystanków są na żądanie, to tak na marginesie. Wydaje mi się, że przystanki te podyktowane są względami bezpieczeństwa pieszych (brak pobocza).

Offline cami159

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #288 dnia: Września 07, 2013, 18:24:13 »
Nie wiem, czy słyszeliście o ciekawych rozważaniach Szczecina, wg metra, w Szczecinie rozmyślają nad darmową komunikacją miejską dla kierowców, warunkiem na taki przejazd miałoby być prawo jazdy i dowód rejestracyjny.
Tak szczerze to wątpię że zaistniałoby to w Szczecinie i kierowcy zaczęli by się przesiadać na komunikację miejską...

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #289 dnia: Września 07, 2013, 18:34:02 »
Cytat: "KrP"
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Zgadzam się z tą opinią, ul. Okulickiego rzeczywiście jest ciasna z powodu braku parkingów.

Rozmawiałem dziś z moim znajomym, który mieszka w tamtym rejonie i powiedział mi, że on nie ma potrzeby aby tamtędy jeździł autobus, mimo, że sam często korzysta z komunikacji miejskiej.
Myślę, że to chyba jest punkt wyjścia. Określenie, czy autobus jest tam rzeczywiście potrzebny mieszkańcom.

Moje założenie wynika z tego, że największe osiedle w Gminie, kilkanaście tysięcy ludzi jest "odcięte" od dostępu do transportu publicznego. Wyliczyłem na podstawie map, że od lasu do Kingi jest ponad 800 metrów w linii prostej. Czyli kilka minut marszu.

Dlatego zaprosiłem do dyskusji.
Nie mieszkam na tym osiedlu i mogę "nie czuć" do końca potrzeb i oczekiwań jego mieszkańców.


800m do przystanku to daleko? Srsly?

Mnie zawsze irytują przystanki co 200m. No ludzie, komunikacja ma jechać, a nie zatrzymywać się co chwila.


800 metrów do pętli... jak ma się 20-30 lat i jest się zdrowym nie ma problemu... gorzej jak masz lat 70 albo problemy z poruszaniem.

Offline Q

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #290 dnia: Września 07, 2013, 22:55:04 »
Cytat: "KrP"
Najlepiej jest na trasie 107 - przystanek tam koło tego nowego Tesco, potem pół metra dalej działki, a drugie pół metra dalej ranczo. No ludzie.

Te dwie "połówki metra" składają się na 990 metrów.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #292 dnia: Września 20, 2013, 07:54:23 »
Krążą pogłoski, że Autosan może być w najbliższej przyszłości zakładem, którego właściciel będzie z... Chin.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #293 dnia: Września 25, 2013, 22:17:33 »
Info z SB:

Cytuj (zaznaczone)
e [Dzisiaj 20:39] xyz:  Biedronka na ul, Przyjazni dziś czyli 25-09 pani kierowca autobusu niskiego wzrostu blądynka kradnie litr wódki żubr a mąż udaje głupiego wygląda na to że pracownicy ZDiTM wPolicach mało zarabiają bo mąż tej złodziejki też kierowca z ZDiTM Police ta butelka będzie ją kosztowała 500pln

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #294 dnia: Września 26, 2013, 08:20:19 »
A co to jest to SB???
Kojarzę tylko skrót oznaczający tajną służbę PLR-u :)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #295 dnia: Września 26, 2013, 08:22:33 »

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #296 dnia: Września 26, 2013, 09:25:42 »
Rbk, super, dla czytajacych bluzgi KrP gratis. :)

Offline Yoshimatsu

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #297 dnia: Września 26, 2013, 15:19:33 »
Panie Grzegorzu.. już mam po dziurki w nosie kierowców nie przestrzegających zasad ich obowiązujących.

Autobus 107 (nowiutki MAN) , nr boczny 779 , godzina odjazdu z placu rodła ok 13:35-45 .
Za kierownicą kobieta, jeśli dobrze pamiętam to na przystanku Komuny Paryskiej dosiadła się do autobusu Pani o ciemnych włosach, z tego co mnie pamięć nie myli to także kierowca autobusu 107, tak o to jak to na kobiety przystało szły owe Panie w rozmowę przez całą trasę linii 107, dopóki na przystanku Mścięcino Krzyżówka (godz 14:18) nie doszło do zmiany kierowcy. O dziwo za kółkiem nie usiadła Pani w ciemnych włosach, która tak chętnie rozmawiała z kierowcą, lecz Pan z zewnątrz, który przyszedł na zmianę właśnie na wcześniej wspomnianym przystanku.
Żeby było śmiesznie, nowy kierowca (mężczyzna) także rozmawiał dumnie z tą samą Panią (w ciemnych włosach) aż do końca trasy, a wcześniejsza Pani, która zasiadała za kółkiem autobusu od placu rodła wysiadła autobusu w trakcie zmiany.

Tak więc za jednym razem można było zauważyć 3 kierowców "gwałcących" tę samą zasadę.

Wiele razy widziałem ostatnimi czasy rozmawiających ludzi z kierowcą podczas jazdy, lecz miałem do tego nieziemską cierpliwość, teraz miarka się niestety przegięła... po coś chyba ten zakaz jest, jak wół widniejący nad stanowiskiem kierowcy.

Może w tym przypadku, my... pasażerowie autobusów zapalimy fajkę pokoju w autobusie komunikacji miejskiej, na znak solidarności z kierowcami nieprzestrzegającymi zasad (większość pracowników).

Przecież znak zakazu palenia w autobusie nie różni się niczym od tego, który zabrania rozmowy z kierowcą, ten i ten zakazuje jakąś czynność, lecz to niestety kierowcy, którzy powinni dbać o nasze bezpieczeństwo prowadząc pojazd, nagminnie łamią podstawowe zasady.

Proszę coś z tym zrobić, bo już na pewno nie raz zajścia tego typu były zgłaszane do SPPK, lecz jak widać, Pan Grzegorz niewiele robi z tym faktem, może kilka zwolnień by poskutkowało, albo jakieś drastyczne potrącenie z pensji?
Semper Fidelis

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #298 dnia: Września 26, 2013, 21:11:13 »
Wszyscy zginiemy bo kierowca rozmawia z pasażerem :devil:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #299 dnia: Września 26, 2013, 21:43:13 »
Cytat: "Kilofownikownia"
bo kierowca rozmawia z pasażerem :devil:


Nawet nie wiesz ile może kosztować 0,5 sekundy nieuwagi przy prędkości 40-50 km/h, i to jeszcze w autobusie. Polecam kurs bezpiecznej jazdy, wystarczy I stopnia, podziała na świadomość, jak nie wiem co.